Zofia Zborowska - czy będzie pokazywać twarz dziecka?
fot. Instagram/zborowskazofia

Zofia Zborowska nie będzie pokazywać twarzy dziecka: „Nie chcę wychowywać go na oczach milionów ludzi”

Zofia Zborowska niebawem zostanie mamą. Aktorka zdradziła, co myśli na temat publicznego pokazywania twarzy dziecka. Zabrała głos także w innych kwestiach, między innymi chrztu czy szczepienia na COVID-19 w ciąży.
Joanna  Biegaj
Zofia Zborowska - czy będzie pokazywać twarz dziecka?
fot. Instagram/zborowskazofia
Pod koniec marca Zofia Zborowska ogłosiła, że jest w ciąży. Ostatnio aktorka, chcąc zaspokoić ciekawość fanów na temat swojego aktualnego stanu i najbliższych planów, odpowiedziała na swoim profilu na Instagramie na serię pytań. Podczas zabawy internauci zadawali jej pytania na temat samopoczucia w ciąży, przygotowywania się do roli mamy, a także planów związanych z przyszłością malucha.

Pokazywanie twarzy dziecka w sieci

Aktorka często dzieli się w sieci swoimi przemyśleniami, pokazuje swoje życie prywatne, stawia jednak wyraźne granice. Czy tak będzie również, gdy na świecie pojawi się jej pierwsze dziecko? Zofia Zborowska bardzo stanowczo odpowiedziała na pytanie, czy zamierza pokazywać w sieci swoje dziecko: „Nie. Mówiłam już o tym parę razy. Nie chcę wychowywać dziecka na oczach milionów ludzi. Nie chcę, aby od urodzenia wszyscy znali jego (dziecka) twarz”.

Aktorka zaznaczyła również, że chce, by jej dziecko w przyszłości samo podjęło decyzję o tym, czy ma ochotę funkcjonować jako osoba publiczna. Chce w ten sposób również zadbać o psychikę maluszka. „Chcę, aby mogło samo zadecydować o tym, czy będzie chciało być osobą publiczną, czy nie. Poza tym media społecznościowe to bardzo nowy wymysł. Na tyle nowy, że tak naprawdę nie wiadomo, jaki będzie miało wpływ na psychikę dziecka robienie mu od dnia narodzin Truman Show” – napisała Zofia Zborowska. 

Przyszła mama wspomniała też o negatywnych skutkach pokazywania zdjęć dzieci w sieci. Wyznała, że ją to skutecznie zniechęca do takich działań: „Nigdy nie wiesz, kto ogląda zdjęcia twojego dziecka. A po obejrzeniu dokumentu na Netfliksie o porwaniu Madeleine McCann i o siatce pedofilów, którzy działają na całym świecie, odechciało mi się jeszcze bardziej”.

Plany na przyszłość

Aktorka została także zapytana przez jednego z fanów, czy zamierza ochrzcić swoje dziecko. Odpowiedź była bardzo wymowna i sugerowała, że nie zostanie ono ochrzczone. „Ktoś tu widzę nowy na moim profilu” – brzmiała wypowiedź aktorki.

Screeny: Instagram/zborowskazofia
Przyszła mama zdradziła również swoje plany związane ze szczepieniem na COVID-19. Według niej „jest jeszcze za mało badań na ciężarnych, żeby się zaszczepić”. Zofia Zborowska poinformowała także, że zamierza rodzic w państwowym szpitalu.
 

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy