GRY
 
 

„Żywa Księga. Ks. Adam Boniecki komentuje Biblię” - recenzja

Ksiądz Adam Boniecki w swojej książce rozważa i tłmaczy problematyczne zapisy Biblii, które mogą być trudne do zrozumienia. Zobacz, jak wypowiada się o Biblii.

ksiądz, Adam Boniecki, Biblia
fot. materiały prasowe
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, które są czasem wyjątkowym a dla niektórych też czasem refleksji,  redakcja "Tygodnika Powszechnego" przygotowała dla czytelników mini wykłady, w których ks. Adam Boniecki komentuje fragmenty Ewangelii. W "Żywej Księdze" ksiądz Adam Boniecki w szczególny sposób dzieli się z Czytelnikami własnymi refleksjami,W k, a nawet niepoprawnie zinterpretowane. W tej książce znajdziemy odpowiedzi na takie pytania jak: "Czy można się spotkać z Jezusem? Czy chrześcijaństwo jest religią dla prostaków? Czy Jezus faktycznie poleca nam nie stawiać oporu złu? I czy miał braci?" Na te oraz wiele innych, nurtujących pytań, próbuje odpowiedzieć ks. Adam Boniecki, który mówi, że: "Nigdy tak nie będzie, że wszystko cokolwiek w Ewangelii zostało zanotowane, będzie jasne i oczywiste. Nawet powiedziałbym jest to siła tej Księgi, że autorzy, redaktorzy nie starali się wszystkiego uklepać, zestroić. Po prostu tak jak one zostały zredagowane przez Pierwotny Kościół tak to nam przekazano. A my sobie łamiemy głowy".
 
"Żywa Księga", najnowsza płyta przygotowana z Kolekcji Tygodnika Powszechnego, zostanie dołączona do wydania bożonarodzeniowego "Tygodnika Powszechnego" 51- 52/2014. 
Podwójne wydanie z płytą będzie dostępne w sprzedaży od 17 do 28 grudnia br.
 
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj