happy mother
fot. fotolia.com

10 powodów, dlaczego bycie mamą jest super!

Bycie mamą to wyzwanie, ale też masa przyjemności... dla Ciebie. Odkryjesz nieznane dotąd pokłady miłości i siłę, o którą się nie podejrzewałaś. Zobacz, co jeszcze dobrego spotka Cię razem z macierzyństwem!
Adela Prochyra
happy mother
fot. fotolia.com
Tak, będziesz miała znacznie mniej czasu niż dotąd, ale Twoje życie będzie teraz o 100% bardziej radosne. Właściwie, można wymienić tysiące powodów, dla których bycie mamą jest wspaniałe. My poprzestajemy na tej dziesiątce. Resztę możesz dopisać sama. Zachęcamy!

1.    Zwolnisz

Będziesz musiała zwolnić i już. Zwariowany tryb życia, jaki być może dotąd prowadziłaś, nie sprawdzi się przy małym dziecku. Odtąd będziesz spędzać więcej czasu spacerując po parku niż w zatłoczonym autobusie. Brzmi całkiem dobrze, prawda? 
Redakcja poleca: Macierzyństwo wzbudza w Joannie Kulig skrajne uczucia. Jakie i dlaczego?
Jaki jest sposób aktorki na łączenie pracy zawodowej i rodzicielstwa? Co sądzi na temat macierzyństwa? Zobaczcie materiał wideo!

2.    Zadbasz o siebie

Przed ciążą znałaś wszystkie wymówki, żeby tego nie zrobić. Teraz nie masz wyboru i musisz odstawić używki i niezdrowe jedzenie, zacząć się wysypiać. I bardzo dobrze! To "poświęcenie" się opłaci. Nie tylko Twoje dziecko na tym skorzysta, Ty także. Będziesz miała ładniejszą cerę i lepsze trawienie. Jest duża szansa, że nowe nawyki zostaną z Tobą na dłużej.

3.    Pójdziesz na zakupy

Będziesz potrzebować kilku rzeczy dla siebie i dla dziecka. Nawet, jeżeli będziesz się zastanawiać, skąd wziąć pieniądze i czy da się tanio skompletować wyprawkę, i tak będziesz się cieszyć z maleńkich śpioszków i słodkich zabawek. 

4.    Wrócisz do radości z własnego dzieciństwa

Kiedy ostatnio byłaś na placu zabaw, huśtałaś się do samego nieba, oglądałaś Ulicę Sezamkową? Teraz to będzie Twoja codzienność. Ale to nie wszystko, tej frajdy czeka Cię dużo więcej! Razem z dzieckiem pójdziesz do zoo, zrobisz ludziki z kasztanów, zagrasz w berka, zapiszesz się do biblioteki po sąsiedzku, przeczytasz książki Astrid Lindgren. Nie będziecie się nudzić!

5.    Będziesz oglądać mniej telewizji

Która z nas nie narzekała, że telewizor ogłupia i kradnie cenny czas? Ograniczenie oglądania telewizji to częste postanowienie noworoczne.  Teraz będzie Ci łatwiej wprowadzić je w życie. Zwłaszcza, jeżeli będzie Ci zależało, żeby dziecko nie oglądało jej zbyt dużo. Wiadomości wysłuchasz w radio, a telewizor włączysz tylko wtedy, gdy będzie nadawany naprawdę interesujący program.    

6.    Będziesz lepiej zorganizowana

To częsta cecha matek. Jakimś cudem, gdy obowiązków przybywa, mamie łatwiej jest je wszystkie ogarnąć. Nie zachęcamy do narzucania sobie przymusu, że wszystko musi być zrobione na tip-top. Ale z doświadczenia wiemy, że gdy pojawia się dziecko, mamie łatwiej jest oddzielić rzeczy ważne (sen) od mniej istotnych (lśniąca łazienka). Gdy wrócisz do pracy, będziesz efektywniejsza. Nie zechcesz tracić czasu na ploteczki i przeglądanie Internetu. Wyrobisz się ze wszystkim, bo w domu czeka na Ciebie bardzo ważna osoba.

7.    Dostaniesz prezent na Dzień Matki

Koślawo wymalowana laurka rozczuli każdą twardzielkę. Z czasem pojawią się też na niej niezgrabne literki z wyznaniem prosto z małego serca. Gdy dziecko będzie ciut starsze, zbierze drobne na kwiatek albo jakiś drobny prezent dla Ciebie. Bo jesteś jego ukochaną mamą!

8.    Odkryjesz świat na nowo

Dziecięce spojrzenie na świat jest bardzo odświeżające. Razem z dzieckiem będziesz się zastanawiać, dlaczego górnik nie chodzi po górach albo dokąd płyną chmury. Zaczniesz zauważać psy, koty i wiewiórki. Przyjrzysz się trakcji tramwajowej, poznasz całkiem nowe słowa. Przypomnisz sobie, że świat to fascynujące miejsce!

9.    Zostaniesz mistrzynią improwizacji

Tak, czasami będziesz miała wrażenie, że nie wyrabiasz na zakrętach. Ale za to Twoja kreatywność wzrośnie o 1000 proc. Twoje dziecko zwymiotuje w autobusie, powie do sąsiadki, że jest gruba albo zje innemu dziecku drugie śniadanie na placu zabaw. Gwarantujemy, że poradzisz sobie we wszystkich tego typu sytuacjach.  A umiejętność wybrnięcia z kłopotliwych momentów zostanie z Tobą na zawsze. 

10.    Odkryjesz miłość na zabój

To właściwie najważniejszy punkt, ale zostawiamy go na deser. Bo o co innego chodzi w macierzyństwie, jeśli nie o bezwarunkową miłość od pierwszego wejrzenia?
Oceń artykuł

Ocena 4 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy