GRY
 
 

10 przedmiotów, które każda mama ma w torebce

Sterta paragonów i chusteczki to klasyki zawartości maminej torebki. Do tego kilka innych drobiazgów, niekoniecznie pierwszej potrzeby... Na pewno nosisz przy sobie chociaż kilka z tych przedmiotów!

Co można znaleźć w torebce mamy
fot. Fotolia

Co znajdziemy w torebce mamy?

1. Chusteczki
Klasyka! Zrobisz z nich śliniaczek, wytrzesz nos, podetrzesz pupę. Paczka chusteczek to świetna zabawka dla niemowlaka, jeśli nie masz nic innego pod ręką – sama dobrze o tym wiesz.

2. Mokre chusteczki
Chusteczki do zadań specjalnych. Działają podobnie jak zwykłe chusteczki, ale wycierasz nimi brudne ręce malca, stół, ławkę w parku... Prawdopodobnie często sama z nich korzystasz!

3. Słodycze wszelkiej maści
Nie mówimy wyłącznie o batoniku, którego ukrywasz przed dzieckiem. Torebka mamy to prawdziwa kopalnia resztek czekolady, cukierków (najczęściej bez papierka), M&M'sów. Nawet nie wiesz, skąd one się tam wzięły, ale nie masz czasu, żeby posprzątać.

4. Notes i długopis
Listy zakupów, wydatki, numery telefonów do mam poznanych na placu zabaw – to tylko kilka powodów, dla których notes i długopis są niezbędne w torebce mamy.

5. Gumki i spinki (jeśli masz córkę, pomnóż razy 5)
Nigdy ich nie ma, kiedy są potrzebne, a kiedy szukasz kluczy lub dokumentów, w torebce znajdujesz dziesiątki wsuwek, kolorowych gumek i spinek-żabek z połamanymi ząbkami. Nie do końca wiesz, skąd się tam wzięły, ale skoro już są...

6. Lekarstwa i plastry
Na aspirynie się nie kończy. Tabletki na gardło, syrop na kaszel, węgiel na biegunkę, kolorowe plastry z bohaterami ulubionej bajki twojego dziecka. Do tego Aviomarin, coś na gorączkę... Mamy powinny nosić 2 torebki, jedną na lekarstwa.

Zobacz też: Opinie o tabletkach na biegunkę i wymioty

7. Stare paragony
Wrzucasz je do torebki tak w razie czego i... wrzucasz ich więcej, więcej i więcej. W razie czego.

8. Skarpetki i majtki
Nie twoje, dziecka. Czasem wrzucasz je do torebki celowo, w końcu mogą się przydać. Najczęściej jednak znajdujesz je w torebce, kiedy sięgasz po portfel. Nie masz pojęcia, skąd się wzięły, masz tylko nadzieję, że są czyste.

9. Zabawki
To prawdziwa loteria! Nigdy nie wiesz, na co trafisz. Kilka klocków Lego, lalka, ulubiony miś, którego szukałaś od tygodnia? 

10. Błyszczyk i/lub tusz do rzęs
Odrobina luksusu, o której marzysz. Nawet, jeśli na koszulce masz resztki wczorajszego obiadu, kilka pociągnięć błyszczyku lub mascary poprawiają humor (chociaż na chwilę).

Jaki najdziwniejszy przedmiot znalazłyście w swojej torebce? ;)

Czytaj także: 10 umiejętności, których musisz nauczyć swoje dziecko
Redakcja poleca: 10 przyczyn złego zachowania [WIDEO]
Wbrew pozorom coś, co dla ciebie jest błahostką, może wpływać na dziecko i jego zachowanie.

Ocena (2 oceny)

4.5
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami