Co zrobić, aby dziecko odniosło sukces w dorosłym życiu
fot. Fotolia

2 rzeczy, dzięki którym twoje dziecko osiągnie sukces

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było szczęśliwym i spełnionym dorosłym. Okazuje się, że aby dziecko odniosło sukces, wystarczy zrobić te 2 rzeczy.
Hanna Szczesiak
Co zrobić, aby dziecko odniosło sukces w dorosłym życiu
fot. Fotolia
Julie Lythcott-Haims jest autorką książki, która w Stanach Zjednoczonych zmieniła życie tysięcy rodziców. "Jak wychować dorosłego" (org. "How to Raise an Adult") to poradnik dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci odniosły sukces w dorosłym życiu.

Obowiązki domowe i miłość kluczem do sukcesu

Głównym celem książki jest pokazanie rodzicom, że aby dziecko odniosło sukces, należy zadbać o to już w dzieciństwie. Najważniejsze, to:
  1. Dać dziecku obowiązki domowe.
  2. Nauczyć dziecko miłości.

"Harvard Grant Study" to jedno z najobszerniejszych badań dotyczących człowieka, jakie kiedykolwiek przeprowadzono. Według badania z Harvardu, sukces w dorosłym życiu jest zależny od tego, czy w dzieciństwie powierzano nam obowiązki domowe. Im wcześniej dziecko uczy się odpowiedzialności i wykonywania powierzonych mu zadań, tym lepiej. Jeśli za bardzo wypełniamy dzieciom czas zajęciami dodatkowymi czy zabawą, zapominając o podstawie, jaką są obowiązki domowe, zmniejszamy ich szanse na sukces w dorosłym życiu.

Według badaczy Harvardu największe szczęście daje człowiekowi miłość. Nie pasja, praca czy pieniądze, ale miłość. Miłość to najbardziej ludzkie uczcie, z którym wiążą się wrażliwość, empatia, prawo moralne. Okazując dziecku miłość i ucząc je miłości, dajemy mu podstawę do osiągnięcia sukcesu.

Wiedziałyście, że tak niewiele trzeba, by osiągnąć sukces?

Czytaj także: Jak samokontrola pomaga dziecku osiągnąć sukces

 źródło: dailycrackle.com
Redakcja poleca: Jak reagować na histerię dziecka [WIDEO]
Wielu rodziców, których dziecko robi sceny w miejscach publicznych, zastanawia się, jak reagować na histerię dziecka. W takiej sytuacji nie warto zwracać uwagi na reakcję i krytyczne uwagi otoczenia. Najważniejsze jest zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa. Na rozmowę przyjdzie czas, gdy dziecko się uspokoi.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy