7-miesięczne niemowlę zarażone koronawirusem
fot. AdobeStock

7-miesięczne dziecko z Wrocławia trafiło do szpitala. U rodziców potwierdzono koronawirusa

Według najnowszych danych wśród osób hospitalizowanych obecnie z powodu zarażenia wirusem z Wuhan jest dziewczynka z Wrocławia.
Milena Oszczepalińska
7-miesięczne niemowlę zarażone koronawirusem
fot. AdobeStock
Liczba Polaków zarażonych koronawirusem stale rośnie. W poniedziałek rano oficjalnie potwierdzonych było 150 przypadków zachorowania w różnych częściach kraju, czyli o 25 więcej niż dzień wcześniej. Te dane jednak ciągle się zmieniają. Do tej pory do zarażenia dochodziło głównie u osób dorosłych, w sile wieku i starszych. W poniedziałek rano informowano, że pozytywny wynik potwierdzono również u 7-miesięcznego niemowlęcia. Gdyby diagnoza się potwierdziła, byłoby to najmłodsze zarażone obecnie dziecko w Polsce. 

7-miesięczne niemowlę w szpitalu z powodu koronawirusa

Rozszerzanie się koronawirusa w naszym kraju coraz bardziej nabiera tempa. W samym województwie dolnośląskim odnotowano 9 przypadków, w których test na obecność COVID-19 okazał się pozytywny. Czworo z nich przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Rzeczniczka szpitala, Urszula Małecka, poinformowała, że wśród zarażonych jest młode małżeństwo z 7-miesięczną córką. Z uwagi na wiek dziecka przebywa ono razem z rodzicami w placówce. 

Zobacz też: Czy koronawirus szczególnie zagraża kobietom w ciąży?
Redakcja poleca: Paulina Krupińska o talencie córki. 5-latka pójdzie w ślady mamy czy taty? [WIDEO]
Modelka pochwaliła się, jaką pasję ma Antosia. Zdaniem rodziców dziewczynka jest naprawdę utalentowana. Zostanie więc modelką, piosenkarką, a może... tenisistką?

Dziecko przebywa w tym samym szpitalu, co rodzice

Rzeczniczka wrocławskiego szpitala przy ul. Koszarowej poinformowała, że placówka jest przeznaczona dla osób dorosłych. Jednak zdecydowano, że lepszym dla dziecka będzie, gdy zostanie umieszczone w tej samej placówce, co rodzice. „To jest wyjątkowa sytuacja, bo jesteśmy szpitalem dla dorosłych. Uznaliśmy, że nie będziemy tak małego dziecko rozdzielać z rodzicami. Postanowiliśmy, że będą w jednej sali” – wyjaśniła Urszula Małecka. Stan dziecka oceniany jest jako dobry. Nie wykazuje żadnych objawów chorobowych. 

Źródło: wp.pl

Zobacz więcej informacji na temat koronawirusa:
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy