Mama przytula kilkuletniego synka
fot. Fotolia

7 sposobów, w jakie twoje dziecko okazuje ci miłość

Wiesz, że twoje dziecko cię kocha. Czasem nawet słyszysz, że jesteś najlepszą mamą na świecie. Jak jeszcze przejawia się miłość maluszka?
Hanna Szczesiak
Mama przytula kilkuletniego synka
fot. Fotolia
Kochasz swoje dziecko najbardziej na świecie – prawdę mówiąc, to ono jest całym twoim światem. Wiesz, że ono kocha ciebie, ale czasem potrzebujesz jakiegoś dowodu... Zdziwisz się, ale maluch niemal cały czas pokazuje, że cię kocha!

Niektóre z tych rzeczy robią nawet niemowlęta, które nie mogą podbiec do ciebie i powiedzieć, że jesteś najlepszą mamą na świecie. W jaki sposób dziecko okazuje ci miłość?

1. Zawsze wybiera ciebie

Zanim maluch wejdzie w fazę tatusiową i nie będzie widział świata poza tatą, jest w tobie bezgranicznie zakochany. Nieprzypadkowo nazywasz go swoją "małą przylepą" – gdziekolwiek idziesz (tak, nawet do łazienki!), on idzie za tobą. To jego sposób okazywania miłości.
Redakcja poleca: Dzieci potrafią naprawdę wzruszyć: zobacz, czym doprowadziły mamy do łez
Mamo: a gdyby tak zapytać twoje dziecko, co myśli o tobie? Czy reakcja byłaby taka jak na filmie?

2. Patrzy na ciebie

Kojarzysz moment, w którym zerkasz na swojego malca, a on wpatruje się w ciebie jak obrazek? Ma to w sobie wiele uroku, ale jest też odrobinę przerażające. Gdy dzieci interesują się jakimś obiektem (szczególnie niemowlęta!), potrafią wpatrywać się w niego godzinami. Ty zdecydowanie jesteś jego ulubienicą!

3. Cieszy się na twój widok

Gdy wchodzisz do pokoju, maluch się uśmiecha, wyciąga do ciebie rączki lub podbiega do ciebie i cię przytula. Czy są lepsze dowody miłości?

4. Chce, żebyś je przytulała

Maluch wyciąga ręce po zabawki, smakołyki... i wtedy, kiedy chce, żebyś wzięła go na ręce i przytuliła. Kiedy dzieci zaczynają dostrzegać, że wyciąganie rączek pozwala im zdobywać to, czego chcą, zaczynają to wykorzystywać. Twój maluch chce ciebie!

5. Podążą za twoim głosem

Według niektórych badań, dziecko słyszy twój głos już w 20. tygodniu ciąży. Nic dziwnego, że kiedy zaczynasz mówić, twój maluch odwraca główkę w twoją stronę i nasłuchuje twojego głosu.

6. Płacze, gdy wychodzisz z pokoju

Jako matka chcesz unikać sytuacji, w których twoje dziecko płacze. Mimo to zdarza się, że kiedy zostawiasz dziecko pod opieką babci czy taty, maluch zaczyna zalewać się łzami. Jesteś dla niego przystanią, w twoich ramionach czuje się najbezpieczniej.

7. Chwali się osiągnięciami

Maluch nauczył się nowej sztuczki lub znalazł wyjątkowo piękny kamień? Będziesz pierwszą osobą, której się pochwali! To ty uczysz malca większości nowych rzeczy, nic dziwnego, że kiedy sam poznaje świat, chce się z tobą dzielić swoimi odkryciami.

W jaki sposób wasze maluszki okazują wam miłość? Piszcie w komentarzach!

Czytaj także: Pamiętaj o tych 7 rzeczach, a twoje dziecko zawsze będzie czuło się kochane
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy