GRY
 
 

Jeszcze w to wierzysz?! 9 kłamstw, które słyszy każda ciężarna

Zanim zostaniesz mamą, słyszysz wiele dobrych rad od bliskich i zupełnie obcych osób. Jest wśród w nich kilka zdań, które szybko okazują się kłamstwami.

Kłamstwa, które słyszy każda mama przed urodzeniem dziecka
fot. Fotolia
Poród to wspaniałe doświadczenie, spać możesz wtedy, kiedy śpi twój maluch, a macierzyństwo to tak naprawdę bułka z masłem... Jakie inne kłamstwa słyszy każda mama, zanim urodzi dziecko?

Oto 9 kłamstw, które słyszy każda kobieta przed urodzeniem dziecka:

  • "Kobieta w ciąży promienieje". Kobieta w ciąży tyje, ma mdłości, czasem na jej skórze pojawiają się rozstępy, jest nerwowa, zestresowana i przerażona, a jej stopy stają się większe... Każda kobieta jest inna! Byc może ty w ciąży promieniejesz, a twoja koleżanka wygląda i czuje się o 15 lat starsza. Nie ma jednej reguły
  • "Poród to cudowne doświadczenie, uwierz mi". Dziecko jest "cudem", jednak niewiele mam określiłoby w ten sposób poród. Większości mam poród kojarzy się ze strachem, bólem, poniżeniem. Jeśli chcesz wiedzieć, jak naprawdę wygląda poród, unikaj oglądania amerykańskich komedii, na których po minucie parcia dziecka pojawia się na świecie, a dochodzenie do siebie po cesarce trwa jeden dzień.
  • "Gdy weźmiesz dziecko na ręce, zapomnisz o całym bólu". Gdy po raz pierwszy przytulisz maluszka, będziesz wiedziała, że było warto. Ale nigdy nie zapomnisz uczuć, które towarzyszyły ci przy porodzie.
  • "Powrót do figury sprzed ciąży to kwestia kilku tygodni". Tak i nie. Są mamy, które dzięki diecie, ćwiczeniom i genom wracają do formy nawet po tygodniu. Są takie, którym zajmuje to miesiące czy lata. Jest też trzecia grupa mam, które nie przejmują się tym, jak wyglądają i są szczęśliwe!
  • "Na początku możesz być zmęczona, ale jak przestaniesz karmić w nocy, zaczniesz się wysypiać". Podobno są mamy, które śpią w nocy nawet po 6 godzin. Zdecydowana większość musi zapomnieć o przespanych nocach na długie miesiące (lata?).
  • "Śpij wtedy, kiedy śpi dziecko – to działa". Kto w tym czasie posprząta, zje obiad, dopije zimną kawę sprzed 3 godzin czy weźmie prysznic? Sen jest dla dzieci, nie dla dorosłych!
  • "Szybko się wszystkiego nauczysz". Guzik prawda. Macierzyństwo to nieustający dzień świstaka. Nigdy nie wiesz, czego możesz się spodziewać. Wydaje ci się, że wiesz już wszystko, a następnego dnia musisz uczyć się od nowa, tym razem przy użyciu innej metody.
  • "Gdybyś czegoś potrzebowała, możesz na mnie liczyć". Przez tydzień, może dwa. Potem wszystkie dobre ciocie i wspaniałomyślni wujkowie znikają, a ty zostajesz sama z płaczącym bobasem, który potrzebuje cię 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
  • "Macierzyństwo nic nie zmienia". Macierzyństwo zmienia WSZYSTKO. Zmienia to, jak się czujesz, jak wyglądasz, zmienia twoje nawyki żywieniowe, gust (muzyczny, filmowy, modowy), zainteresowania i rozkład dnia. Kiedy zostaniesz mamą, twoje dotychczasowe życie stanie się wspomnieniem.
Teraz, gdy jesteście mądrzejsze i bardziej doświadczone... Jakie kłamstwa bawią was najbardziej? ;)

Czytaj także: 7 rzeczy, które rodzice robią w tajemnicy przed dziećmi
Redakcja poleca: Nadepnięcie na lego oraz 9 sytuacji, w których mama mówi słowo na „k”
Co mówi mama, która nadepnie bosa stopą na klocek lego? Zobacz sytuacje znane tylko mamom, w których ciężko nie zakląć.
Doładuj
Przeładuj