Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Gaz rozweselający nowym sposobem znieczulania przy porodzie
Fotolia
Aktualności

O takim znieczuleniu przy porodzie marzy każda kobieta!

Poród ze znieczuleniem zewnątrzoponowym czy w pełni naturalnie, bez znieczulenia? Na szczęście, coraz popularniejsza jest trzecia opcja.

Kobiety rodzące siłami natury mają do wyboru 2 opcje: rodzić ze znieczuleniem zewnątrzoponowym lub bez znieczulenia. Pojawienie się trzeciej opcji, gazu rozweselającego, jest rozwiązaniem dla mam, które chcą rodzić w pełni naturalnie i nie chcą korzystać ze znieczulenia (lub jest za późno na zastrzyk), ale jednocześnie boją się bólu.

Śmiech na sali

Amerykańska Agencja Żywności i Leków zatwierdziła użycie gazu rozweselającego na porodówkach w 2011 roku, jednak wtedy skorzystało z tej możliwości tylko kilka szpitali. Dziś ze znieczulania podtlenkiem azotu korzysta prawie 300 placówek w całych Stanach Zjednoczonych. Położne i lekarze zapewniają, że jego stosowanie jest bezpieczne zarówno dla kobiet, jak i dzieci. Gaz nie uśmierza bólu w takim stopniu, jak znieczulenie zewnątrzoponowe, ale pozwala się zrelaksować i zmniejszyć ból. Co więcej, podtlenek azotu jest nie tylko bezpieczny, ale również tańszy od znieczulenia zewnątrzoponowego.

"Gaz rozweselający wprowadza cię w stan euforii, w którym w pewien sposób zapominasz o bólu" – powiedziała w rozmowie z dziennikarzami Cynthia Voytas, położna. Zobaczcie film pokazujący, jak działa gaz rozweselający podczas porodu – warto!
 


Przyznajcie – jak bardzo NIE przypominałyście tych kobiet podczas porodu? Czy którakolwiek z was miała siłę, żeby się śmiać? Zastosowanie gazu wydaje się rewelacyjnym rozwiązaniem. Kto wie, być może wkrótce pojawi się gaz rozweselający dla dzieci, który uśmierzy ból przy ząbkowaniu? ;)

Podoba wam się taki sposób znieczulania? Skorzystałybyście z niego, gdybyście miały możliwość?

Czytaj także: Film, po którym spojrzysz na poród zupełnie inaczej

źródło: scarymommy.com

Czy można jeść truskawki w ciąży? Tak, ale nie zawsze! (czy mogą wywołać uczulenie u dziecka?)

kobieta, mam, poród, porodówka, szpital
Poród naturalny
Jak przebiega poród naturalny - tłumaczy ginekolog położnik. Plus film z porodu
Co to znaczy „urodzić naturalnie”? Czy zawsze potrzebne jest znieczulenie? Na te i inne pytania o poród odpowiada doświadczony ginekolog położnik dr n. med. Wojciech Puzyna.

Dr n. med. Wojciech Puzyna, ginekolog położnik. Był wieloletnim dyrektorem Szpitala Św. Zofii w Warszawie. Aktualnie przyjmuje pacjentki w Przychodni Specjalistycznej Św. Zofii. Czym się różni poród siłami natury od porodu naturalnego? Poród naturalny to taki, który zaczął się samoistnie i przebiegał bez interwencji medycznych czy farmakologicznych: bez podawania znieczulenia czy leków, bez wykonania nacięcia krocza, podawania oksytocyny lub używania próżnociągu albo kleszczy.  Poród drogami natury również odbywa się drogą pochwową , ale doszło podczas niego do jakichś działań medycznych, np. zastosowano znieczulenie zewnątrzoponowe lub nacinano krocze rodzącej.   Zobacz też: Wyprawka do szpitala Małgorzata Zduńska: Czy poród naturalny, czyli siłami i drogami natury, musi boleć? Dr n. med. Wojciech Puzyna: W XXI wieku poród nie musi być traumatycznym przeżyciem. Znamy różne skuteczne metody znoszenia bólu porodowego . Znieczulenie to jednak zawsze sprawa indywidualna. Zwykle poród przebiega na tyle prawidłowo i szybko, że kobiecie wystarcza tylko opieka personelu medycznego oraz miła atmosfera na sali porodowej, np. pomoc bliskiej osoby. Duży odsetek rodzących nie wymaga lub nie chce znieczulenia do porodu . Jednak wiele kobiet odczuwa skurcze porodowe w sposób szczególnie nieprzyjemny i bolesny i wtedy znieczulenie jest rozsądnym wyjściem, bo ból uniemożliwia im współpracę z personelem medycznym i utrudnia poród. W wielu wypadkach pozwala nawet odbyć poród drogami natury , a więc uniknąć porodu zabiegowego lub nawet cięcia cesarskiego. Najczęściej wykonuje się znieczulenie zewnątrzoponowe ciągłe. Czy poród naturalny jest bezpieczny dla mamy i dziecka? Bezpieczne znieczulanie porodu opiera się na doświadczeniu anestezjologa, zminimalizowaniu dawki leku przeciwbólowego, odpowiednim...

szpital, poród, kobieta, ciąża, mama, lekarz
Panthermedia
Poród naturalny
Znieczulenie zewnątrzoponowe - czy jest konieczne
Przyszłe matki chcą znieczulenia, ale czy go potrzebują? Tylko 25-30 proc. kobiet korzysta z tej metody, kiedy wybija godzina „zero”.

65 proc. kobiet rodzi obecnie siłami natury. Ponad połowa z nich przygotowuje się do porodu z zastosowaniem znieczulenia zewnątrzoponowego. Jednak tylko 25-30 proc. deklarujących rzeczywiście korzysta z tej metody, kiedy wybija godzina „zero”– szacują specjaliści Szpitala Położniczo-Ginekologicznego z Katowic.     - Wiele ciężarnych przygotowuje się do zastosowania tego znieczulenia, żeby zapewnić sobie komfort psychiczny. Ból porodowy porównywany jest do bólu nowotworowego, a to u większości kobiet powoduje paniczny strach przed urodzeniem dziecka. Świadomość, że w razie niemożliwości zniesienia cierpienia mogą skorzystać z pomocy farmakologicznej jest dla nich bardzo ważna. Działa bowiem uspokajająco, a kondycja psychiczna rodzącej ma ogromny wpływ na przebieg porodu – mówi dr Jarosław Wieczorek, ginekolog-położnik z katowickiego szpitala.     Dodaje, że część pacjentek bardzo dobrze współpracuje z personelem na porodówce pomimo bólu. Są jednak też kobiety, które mają tak niski naturalny próg bólu, że przestają nawiązywać jakikolwiek kontakt z lekarzem. Kilka procent z nich wpada w totalną histerię.  Znieczulenie w takim przypadku znacznie ułatwia przebieg porodu. Wpływa kojąco na rodzącą, co ułatwia jej koncentrację na akcji porodowej i efektywniejsze stosowanie się do zaleceń lekarzy. Przyszłe matki muszą jednak liczyć się z tym, że znieczulenie zewnątrzoponowe może wydłużyć proces narodzin dziecka.       - Zastosowanie znieczulenia zewnątrzoponowego wydłuża drugi okres porodu, gdyż ogranicza mechanizmy bóli partych, które mają charakter odruchowy i kończą narodziny dziecka. W zamian jednak często przyspiesza i skraca pierwszy okres porodu, który dla rodzącej jest najbardziej uciążliwy - mówi dr Wieczorek.       Znieczulenie vs....

kobieta, ciąża, mężczyzna, mama, tata, masaż, plecy
Panthermedia
Poród naturalny
Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego
Żaden z nich nie sprawi, że poród przestanie boleć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jednak dzięki nim poczujesz się lepiej!

Jeśli nawet naturalne metody nie są tak skuteczne jak zastrzyk czy znieczulenie zewnątrzoponowe, warto z nich korzystać. Pomogą ci uporać się z lękiem, napięciem, zmęczeniem i poczuciem bezradności, słowem: z wszystkim, co potęguje odczuwanie bólu . Mają jeszcze jedną ogromną zaletę: nie wiążą się z żadnym ryzykiem dla matki ani dla dziecka. Co może ci pomóc? 1. Wsparcie bliskiej osoby   Intensywność odczuwania bólu i to, jak sobie z nim radzimy, zależy między innymi od kondycji psychicznej, dlatego obecność kogoś bliskiego podczas porodu (męża, siostry, mamy, itd.) ma naprawdę znaczenie. Tak jak już mówiliśmy: mniejszy stres równa się mniejsze napięcie. Według badań, na które powołuje się Fundacja „Rodzić po Ludzku”, kobiety, które mogły liczyć na wsparcie w trakcie porodu, rzadziej korzystały z farmakologicznych metod znieczulania porodu , rzadziej miały cesarskie cięcie i poród zabiegowy, częściej natomiast odczuwały satysfakcję. 2. Zmiana pozycji Spacerowanie, kołysanie biodrami, stanie, kucanie, siadanie na piłce albo worku sako , stawanie przy drabinkach – wszystko to może sprawić, że ból stanie się bardziej znośny. 3. Ciepły prysznic Strumień wody skieruj na brzuch i dolny odcinek kręgosłupa. To naprawdę przynosi ulgę , poza tym ciepło i szum wody działają uspokajająco. 4. Prawidłowe oddychanie Prawidłowe, czyli takie, j akiego uczą w szkole rodzenia : głębokie, angażujące przeponę, z długim wydechem. Warto je dobrze przećwiczyć, bo pozwala dotlenić organizm i wszystkie narządy wewnętrzne, rozluźnić spięte mięśnie i uspokoić się. 5. Krzyk A właściwie nie krzyk, lecz wydawanie przeciągłych, trudnych do opisania dźwięków. Wielu kobietom pomaga pozbyć się napięcia. 6. Masaż dolnego odcinka kręgosłupa Przynosi ulgę i pomaga się zrelaksować, dlatego namów partnera, by się...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz