Fotolia
Aktualności

Koza zje wszystko? Ta, nie chciała czekać, aż dziewczynka ją nakarmi

Dokarmianie zwierząt to stały element spacerów, czy wizyt w gospodarstwach agroturystycznych. Dzieci naprawdę uwielbiają to robić i warto im na to pozwalać!

Dzieci wprost uwielbiają dokarmiać zwierzęta! Pytanie, czy nie przestraszą się ich niespodziewanych reakcji?

 Ten tata wybrał się wraz z córeczką do gospodarstwa, w którym była możliwość dokarmiania kóz. Każdy dorosły wie, do czego zdolne są te zwierzęta, ale mała dziewczynka zupełnie nie była na to przygotowana! Jakież było jej zdziwienie i rozpacz zarazem, kiedy niecierpliwa koza, postanowiła skosztować...jej samej :-)Co w takich chwilach zrobić? Lepiej obrócić w żart taką historię, chociaż mogła stanowić jakieś zagrożenie dla dziecka. Jeżeli jednak podejdziemy do tego z negatywnymi emocjami, dziecko może się zrazić do zwierząt i wszystkie traktować jako potencjalnie niebezpieczne.

A przecież wiadomo od dawna, że dziecko, które ma stały kontakt ze zwierzęciem, rozwija w sobie wiele pozytywnych cech. Wrażliwość, poczucie bliskości, a także przełamywanie lęków. Pozwalajmy więc naszym pociechom przebywać wśród zwierzaków, karmić je, głaskać. Nawet jeżeli spotkają je takie przygody, jak tę małą dziewczynkę z kozą.

Zobacz także: Lęk przed zwierzętami.

 

Najpopularniejsze rasy kotów domowych [WIDEO]

3-letnia Zoey walczy o życie w szpitalu
Zoey Baillie
Aktualności
Mama przez godzinę walczyła o życie córki
Wystarczą sekundy, żeby doszło do tragedii. 3-latka bawiła się na huśtawce. Jej mama odwróciła wzrok tylko na chwilę.

3-letnia Zoey spędzała popołudnie z mamą, bawiąc się i huśtając w ogrodzie. Mama dziewczynki odeszła na chwilę, by nakarmić zwierzęta. Gdy spojrzała w stronę córki, zobaczyła Zoey zwisającą z huśtawki z liną wokół szyi. Od razu zaczęła ratować dziewczynkę. Zdjęła linę i zaczęła reanimować Zoey aż do przyjazdu karetki. "Shanah była wspaniała, tylko dzięki niej malutka Zoey ma szansę przeżyć" – powiedziała ciocia dziewczynki. 3-latka została przewieziona do szpitala, lekarzom udało się przywrócić czynności życiowe. Jej stan jest ciężki, ale stabilny. Lekarze nie wiedzą jednak, czy dziewczynka przeżyje. Trzymamy kciuki za małą Zoey. Mamy nadzieję, że stan dziewczynki się poprawi. To niesamowite, ile rodzic jest w stanie zrobić dla swojego dziecka... Czytaj także: Jak reanimować małe dziecko? Resuscytacja niemowlęcia i małego dziecka Heroiczna postawa matki po wypadku samochodowym źródło: kidspot.com.au

2-letnia dziewczynka zaginęła w lesie
Facebook/tvn24
Aktualności
2-letnia dziewczynka zgubiła się w lesie [WIDEO]
Maleństwo wiele wycierpiało, tęskniło za mamą, bało się, było głodne. Błąkało się po lesie całą noc i wiele godzin następnego dnia! Szukało swojej mamy, która trafiła do szpitala. Co robić, aby nie dopuścić do tak dramatycznej sytuacji?

Do dramatu doszło w amerykańskim stanie Georgia pod koniec czerwca. Dziewczynka wyszła z domu nocą, prawdopodobnie bardzo tęskniła za swoją mamą, która niedawno trafiła do szpitala . Jak to się stało, że nikt z dorosłych nie był przy dziecku i go nie upilnował? Moment odnalezienia dziecka zarejestrowała kamera, którą miał przy sobie jeden policjantów. Wielogodzinny stres i poszukiwania Policjanci od kilku godzin przeczesywali leśne gąszcza  w pobliżu domu. Zdawali sobie spraw, że tak małe dziecko nie mogło odejść zbyt daleko. Niebezpieczeństw czyhających na dziecko znajdujące się w tak traumatycznej sytuacji jest tak wiele, że była to walka z czasem . Na szczęście po godzinie 16 dotarli do dziewczynki. Na nagraniu słychać płacz dziecka. " To płacz dziecka, dziecko tam jest! " – krzyczy jeden z policjantów. W tle słychać, że łączy się z koordynatorem akcji i przekazuje informacje o odnalezieniu dziewczynki. Mundurowi biegną w stronę dziecka. Są zdenerwowani, ale i szczęśliwi, że udało się uniknąć tragedii. "O Boże, kocham Cię! Dzięki!" – mówi jeden z nich. Bierze malutką na ręce. Uspokaja ją. " Już jesteśmy z tobą " – mówi. Drugi z mundurowych podaje dziecku telefon, aby mogło usłyszeć głos mamy. Co zrobić, gdy dziecko zgubi się w lesie? Nie wiadomo jakie były okoliczności tego, że tak mała dziewczynka mogła nocą wyjść z domu i nikt z opiekujących się nią osób tego nie zauważył! Z pewnością sprawa będzie wyjaśniana przez policję . To dramatyczne wydarzenie to przede wszystkim przestroga, aby zawsze być w pobliżu dziecka i mieć tak zabezpieczone drzwi i okna, aby maleństwo nie było w stanie ich samo otworzyć. Warto też pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa  przebywania lesie, które od najmłodszych lat dziecka można mu przekazywać. Zwłaszcza że mamy wakacje i z...

screen ktla5
Aktualności
Lekkomyślność właścicieli psów może doprowadzić do prawdziwej tragedii...
To, jak ta mama broniła przez kilka minut swojego 2-letniego synka przed próbującymi go zagryźć dwoma psami, to prawdziwe bohaterstwo! Zobaczcie film!

Gdy oglądałam ten film, byłam przerażona. Od razu wyobraziłam sobie swoje bezbronne dzieci, które wobec tak dużych i wściekłych psów, nie miałyby żadnych szans. To jak zareagowała ta mama, która swoim ciałem osłaniała przez kilka minut swojego synka, to naprawdę siła i potęga matczynej miłości. Psy zaatakowały dziecko Do zdarzenia doszło w Kalifornii. Mam wraz z 2-latkiem stała przed własnym domem, prawdopodobnie wrócili z zakupów. Nagle do dziecka podbiegły dwa sporych rozmiarów psy, które zaczęły go atakować i gryźć. Mama chłopca próbowała je odpędzić, a gdy te nie reagowały, chwyciła synka za rękę i trzymając go przed sobą, zaczęła biec w kierunku drzwi wejściowych. Niestety kobieta nie była w stanie wydobyć z torebki kluczy do domu, więc stojąc przy ścianie, próbowała chronić chłopca w ten sposób. Zwierzęta nie chciały dać za wygraną, nadal próbując złapać dziecko. Kobieta cały czas wzywała pomocy, jednak musiała poczekać kilka minut, zanim zjawiła się sąsiadka z kijem, by pomóc przegonić rozszalałe zwierzęta. W tym czasie zrozpaczona i przerażona matka próbowała wszelkich sposobów, by utrzymać psy z dala od synka. Kładła się na dziecku na ziemi, trzymała go na rękach, wyciągając je jak najwyżej. Walka była długa i straszna. Czy kupić dziecku zwierzę - sprawdź! Zagrożenie może nadejść nieoczekiwanie Dziecko przeżyło atak rozwścieczonych psów, ale doznało kilku ran szarpanych, które wymagały wielu szwów i operacji plastycznej twarzy. Nie wiadomo skąd wzięły się zwierzęta pod domem rodziny Bishopów. Całe zdarzenie zostało nagrane kamerą zamontowaną na budynku, chroniącą przed złodziejami. Tym razem okazało się, że zagrożenie przyszło z zupełnie innej strony. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem postawy matki. I przypominamy, że zwierzęta czasem pod...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj