śmierć noworodka
Adobe Stock/Facebook
Aktualności

Łódź: znaleziono zwłoki noworodka na śmietniku

Makabrycznego odkrycia dokonała przypadkowa osoba. Policja prosi o pomoc w ustaleniu przyczyn tej tragedii.

1 stycznia 2022 roku ok. godz. 12 w kontenerze pergoli śmietnikowej przy ul. Maratońskiej 39 na łódzkim osiedlu Retkinia  znaleziono zwłoki noworodka. O sprawie poinformowano policję, która teraz prosi o pomoc w znalezieniu matki.

Jak udało ustalić się policji, malec przyszedł na świat w 8-9. miesiącu ciąży, był to chłopczyk, miał odciętą pępowinę. Wstępne oględziny wskazały widoczny uraz głowy. Zaplanowana jest sekcja zwłok, która ma pomóc w ustaleniu przyczyny śmierci dziecka. 

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Policja prosi o pomoc

Zwłoki chłopca były owinięte w żółtą reklamówkę, ale nie jest jasne, jak trafiły do śmietnika. Policji nie udało się jeszcze się ustalić, kto jest matką noworodka, a także kto zostawił zwłoki w śmietniku. Prokuratura zajmie się wyjaśnieniem sprawy i prosi o pomoc.

„Niestety przeprowadzone do tej pory czynności nie doprowadziły do wyjaśnienia sytuacji i ustalenia matki oraz innych osób związanych z tym porzuceniem. Wszystkie osoby, które mają informacje mogące nam pomóc, prosimy o kontakt z III komisariatem w Łodzi te. 47 841 23 50 lub 49. Zapewniamy anonimowość!” – apelują śledczy.


Źródło: Facebook

Zobacz także:

Para z Grudziądza stanie przed sądem. Zarzuty dotyczą śmierci niemowlęcia.
Adobe Stock
Aktualności
Odpowiedzą za śmierć niemowlęcia? Parę z Grudziądza czeka proces
Czy Adrian S. i Sylwia C. poniosą odpowiedzialność za śmierć noworodka? Ich najmłodsza córeczka urodziła się 23 sierpnia. Po raz pierwszy „tata” miał uderzyć ją w szóstym dniu życia...

Według zgromadzonej dokumentacji bił ją otwartą dłonią. Po buzi, pośladkach, plecach i nóżkach. Na początku października pobił dziecko tak mocno, że miało siniaki i otarcia na całym ciele… Matka bała się wezwać pogotowie Kiedy jesienią niemowlę zaczęło gorączkować, wymiotować i dostało drgawek – „rodzice” nie zgłosili się do lekarza. Powodem były widoczne na ciele dziecka oznaki znęcania się. Matka dziewczynki bała się, że ktoś, kto zobaczy córeczkę w takim stanie, od razu zawiadomi policję i jej konkubent będzie miał problemy. Sama prawdopodobnie nigdy nie stanęła w obronie maleństwa. Było za późno Matka zadzwoniła na pogotowie dopiero 10 października o godzinie 11. Mimo reanimacji dziecka nie udało się uratować. Bezpośrednią przyczyną zgonu było zapalenie mięśnia sercowego i zapalenie płuc. Wewnętrzne obrażenia, które wykazała sekcja zwłok, nie miały związku ze śmiercią niemowlęcia. Biegli nie mają jednak wątpliwości, że gdyby dziecko otrzymało pomoc w porę – miało dużą szansę na przeżycie. Adrian S. znęcał się nie tylko nad zmarłą dziewczynką… Adrian S. (30 lat) z Sylwią C. (31 lat) był w związku konkubenckim. Znęcał się również nad dwojgiem starszych dzieci swej partnerki – 4-letnią dziewczynką i 7-letnim chłopcem. Na jaw wyszły dramatyczne okoliczności… Chłopczyk bywał szarpany za ręce, bity po głowie zabawkowym młotkiem, wyzywany i poniżany. Dziewczynka wielokrotnie była wyzywana i bita (np. kiedy nie chciała jeść). Nad dziećmi znęcał się nie tylko Adrian S. Matka również dopuszczała się rękoczynów, a starszą córkę miała straszyć, że odda ją do domu dziecka… Twierdzą, że są niewinni Początkowo Sylwia C. przyznała się do winy, ale niedługo potem wycofała się ze swych słów. Zarówno ona, jak i jej konkubent trwają przy stanowisku, że nie...

Obwiniałam męża o śmierć córki
Adobe Stock, kieferpix
Prawdziwe historie
„Przedwczesny poród, śmierć córeczki… A to wszystko dlatego, że uwierzyłam w zdradę męża, którą wmawiała mi koleżanka”
Wypominałam mu, że przez niego umarła nasza córeczka. I dodawałam, że teraz może się wynosić do swojej kochanki. Przyjaciółka wpadała często i utwierdzała mnie w przekonaniu, że całemu złu w naszej rodzinie winien jest mój mąż.

Mimo upływu czasu nie potrafiłam pogodzić się z odejściem Martynki. Zastanawiałam się, jaka by była. Podobna do mnie czy raczej do mojego męża? Czy miałaby jasne kręcone włoski, czy może długie kruczoczarne warkocze? Lubiłaby lalki i sukienki czy byłaby chłopczycą? Zadręczałam się takimi myślami bez przerwy Pewnie lepiej byłoby zapomnieć, ale nie umiałam. Wydarzenia feralnego dnia wyryły się w mojej pamięci na zawsze. Zaczęło się od telefonu do męża. – Kupisz truskawki, wracając z pracy? – spytałam. – Kochanie, wrócę późno. Nie zdążę – odpowiedział. – Czy to nie może zaczekać do jutra? – Nie... Teraz mam na nie ochotę – marudziłam. – Iwonko, mam jeszcze masę roboty – próbował tłumaczyć Mirek. – Nie kochasz mnie już, tak? Bo przytyłam i wyglądam jak wieloryb! – krzyknęłam. – I wolisz siedzieć w pracy niż ze mną. Albo łazisz do jakieś obcej baby, zdradzasz mnie... – rozpłakałam się do słuchawki. – Iwonko... – Sama sobie kupię te cholerne truskawki! – krzyknęłam i rozłączyłam się. Zdawałam sobie sprawę, że szalejące w ciąży hormony zmieniały mnie w nieznośną jędzę, ale nic nie mogłam na to poradzić. Poza tym czułam, że jednak coś jest na rzeczy, że Marek wyraźnie mnie unika Byłam pewna, że przestałam być dla niego atrakcyjna i nawet jeśli jeszcze nie ma kochanki, to wkrótce ją sobie znajdzie. Utwierdzała mnie w tym przekonaniu przyjaciółka, której coś podobnego się przytrafiło. Wpadała codziennie, pomóc mi, gdy nie czułam się za dobrze i karmiła opowieściami o mężach zdradzających ciężarne żony. Może powinnam kazać jej się zamknąć? Może lepiej nie wiedzieć o złych rzeczach, żyć w nieświadomości? Ale słuchałam, a jej słowa padały na podatny grunt. Brałam je sobie do serca i moja wyobraźnia szalała. Kiedy...

dziecko zmarło przy piersi
Adobe Stock
Aktualności
Mama zasnęła z dzieckiem przy piersi, niemowlę zmarło
Dramat matki z województwa podlaskiego: kobieta karmiła dziecko piersią w swoim łóżku, a kiedy obudziła się rano, maluszek już nie żył. Prokuratura sprawdza, jak do tego doszło.

Wiadomo, że matka spała razem z dwumiesięcznym niemowlęciem w łóżku, a w nocy dziecko obudziło się na karmienie. Kobieta zasnęła, gdy maluch ssał pierś. Rano odkryła, że dziecko nie oddycha. Tragedia matki: dziecko zmarło podczas karmienia Do dramatu doszło we wsi Dubiny (woj. podlaskie) 10 września. Policjanci dostali zgłoszenie o godzinie 7 rano, na miejscu okazało się, że dwumiesięczne niemowlę nie żyje. Z ustaleń śledczych wynika, że matka karmiła dziecko piersią i zasnęła. Gdy się obudziła, dziecko wciąż trzymało w ustach pierś, ale nie oddychało. Nie jest do końca jasne, czy mama nieświadomie przycisnęła dziecko swoim ciałem, przez co maluszek się udusił, czy może z innych powodów doszło do śmierci łóżeczkowej . Na ciele dziecka nie znaleziono żadnych obrażeń, nikomu nie postawiono żadnych zarzutów. Prokuratora Rejonowego w Hajnówce nadal wyjaśnia sprawę, by poznać przyczynę śmierci niemowlęcia. Pamiętaj, że spanie z dzieckiem w jednym łóżku jest niebezpieczne, gdy niemowlę ma  mniej niż 4 miesiące , jest  wcześniakiem  lub miało niską wagę urodzeniową, paliłaś papierosy w ciąży lub jeśli jesteś przewlekle zmęczona. Jeżeli zaś śpisz z malutkim dzieckiem, powinno ono być zawsze układane na plecach! Źródło: Gazeta Współczesna Zobacz też: Ta metoda uspokajania niemowlaka zwiększa ryzyko SIDS Ten jeden błąd może być przyczyną śmierci łóżeczkowej 7 szkodliwych mitów o spaniu z dzieckiem

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj