Ludzki łańcuch uratował tonące dzieci
Facebook/Jessica Mae Simmons
Aktualności

Przyjrzyj się. To zdjęcie przywraca wiarę w dobro – tam mogły zginąć dzieci!

To zdjęcie podbiło internet. Gdy dwoje chłopców i ich rodzina potrzebowali pomocy, obcy ludzie nie wahali się ani przez chwilę!

34-letnia Roberta Ursey zauważyła, że podczas kąpieli w Zatoce Meksykańskiej jej dwaj synowie oddalają się od brzegu i potrzebują pomocy. Gdyby nie pomoc obcych ludzi, ta historia mogłaby skończyć się tragedią.

Ludzki odruch uratował życie 9 osób

Do zdarzenia doszło w Panama City Beach na Florydzie. Matka chłopców wraz z innymi członkami rodziny pobiegła na ratunek chłopcom. Prąd był na tyle silny, że po chwili pomocy potrzebowało 9 osób.

Gdy na miejsce przybyła policja, funkcjonariusze poinformowali, że trzeba czekać na przybycie łodzi ratunkowej. Nie zgodzili się na to plażowicze. Prawie 80 osób weszło do wody i utworzyło "ludzki łańcuch". Zupełnie obcy ludzie przez 30 minut stali w wodzie, by uratować porwaną przez falę rodzinę i ich towarzyszy. Matka chłopców przyznała w rozmowie z dziennikarzami, że bała się, że cała jej rodzina zginie. Gdyby nie bezinteresowna pomoc nieznajomych, ten czarny scenariusz mógłby się spełnić...

Jedna z kobiet, która tworzyła "ludzki łańcuch", opublikowała na Facebooku zdjęcie dokumentujące zdarzenie. "To absolutnie niezwykły widok – ludzie różnych ras i różnych płci jednoczą się, żeby pomóc nieznajomym" – napisała Jessica Mae Simmons. Zobaczcie zdjęcie:
 

Pilnuj dziecka na wakacjach!

Pamiętajcie, by będąc na plaży, słuchać poleceń ratowników i sprawdzać ostrzeżenia dotyczące kąpieli. W ubiegłe wakacje Adrian Aleksandrowicz, ratownik z Ustki, opublikował na swoim profilu na Facebooku nagranie, które uświadamia, jak niebezpieczna jest kąpiel w niedozwolonych miejscach. Woda to niebezpieczny żywioł! Bądźcie ostrożni podczas kąpieli i uważajcie na swoje dzieci!

Zobacz także: Ostre słowa ratownika z Ustki: "Wykonujcie polecenia, jeżeli sami nie potraficie myśleć"

Źródło: Facebook, telegraph.co.uk

Jak podnosić niemowlę – 2 techniki i instrukcja na filmie

wypadek samochodowy, policjant, dziecko, dziewczynka, odwrócenie uwagi od wypadku
Jessicę Matrious
Zdrowie
Bohaterstwo czy ludzki odruch, czyli jak ocenić postawę policjanta
Policjant, który odwrócił uwagę dziewczynki od wypadku samochodowego, w którym poszkodowana została cała jej rodzina, został okrzyknięty bohaterem. Czy takie gesty są tylko domeną bohaterów?

Policjant z małą dziewczynką na rękach, pokazujący coś w oddali, a z tyłu wrak samochodu i ekipa wydobywająca ofiary wypadku – to zdjęcie, zrobione przez Jessicę Matrious, w ostatni weekend zrobiło wrażenie na wielu osobach. Amerykański policjant starał się odwrócić uwagę dziewczynki   od wypadku , w którym zginął jej tata, a mama i siostra zostały poważnie ranne.  Grupa "apaczy" Internauci docenili postawę stróża prawa, dla wielu osób stał się bohaterem . W komentarzach pod zdjęciem pisano o policjancie: "Potrafił znaleźć się w sytuacji", "Zwykły gest, który w świetle okoliczności staje się bohaterski", " Ludzki odruch , który budzi ciepło na sercu", "Odwrócił się plecami w sytuacji, w której większość, by się nie odwróciła". No właśnie, ten ostatni komentarz dotknął istotnej kwestii. Część osób przyglądałaby się wypadkowi z ciekawością, co więcej, pozwoliłoby przyglądać się również swoim dzieciom. Przyglądać się, ale nie pomagać. Co jakiś czas w mediach pojawiają się opowieści o gapiach , którzy zamiast ratować poszkodowanych w wypadku , włączają opcję nagrywania filmów w swoich aparatach telefonicznych, albo o kierowcach, którzy korkują ulice, bo zwalniają, by obejrzeć miejsce wypadku . Ta grupa osób zyskała niechlubne miano "apaczy" (od: Co tu robicie? A paczę sobie...). Zobacz także:   Jak działa psychologia tłumu na miejscu wypadku? Dziecko jako uczestnik wypadku  Widok poszkodowanych w wypadku osób nie jest przyjemny: krew , połamane (czasem oderwane) kończyny, ogromne cierpienie... Ten widok trudno znieść osobie dorosłej, a co dopiero dziecku. Dlatego trzeba mu oszczędzić takich obrazów. Bez względu na to, czy dziecko jest świadkiem, czy poszkodowanym w wypadku nie należy go zostawiać samemu sobie. – Jeśli dziecko jest...

Ojczym znęcał się nad 4-letnim chłopcem
Fotolia
Aktualności
"Wpadł mi na papierosa" – tak ojczym tłumaczy oparzenia u 4-latka!
Historia 4-letniego malucha z poparzeniami po przypaleniu papierosem jest wstrząsająca. Chłopiec trafił do rodziny zastępczej, jednak rodzice walczą, by wrócił do domu.

4-latek z oparzeniami po papierosie Do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzichowie dotarła informacja o 4-latku z widocznymi śladami poparzenia papierosem na twarzy i dekolcie. Jak podaje TVN24, kierowniczka ośrodka poinformowała o sprawie prokuraturę i zabrała chłopca do lekarza. Lekarka potwierdziła, że oparzenia na ciele dziecka to ślady po papierosie. Maluch przyznał, że był niegrzeczny, dlatego tatuś go oparzył. "Malutkie klapsy" to nie przemoc? Ojczym chłopca przyznał, że do oparzenia papierosem doszło przypadkiem. "Byliśmy u kolegi na kawie i poszliśmy do kuchni zapalić. Wpadł mi w papierosa" – tłumaczył mężczyzna. Matka chłopca ma ograniczone prawa rodzicielskie do trzech synów, w tym 4-latka. Jej obecny mąż nie jest biologicznym ojcem żadnego z chłopców. W czasie składania zeznań chłopcy przyznali, że ojczym je bije. Sąd odebrał matce dzieci i umieścił je w rodzinie zastępczej. "Matka dzieci, jak wynika z postępowania, usprawiedliwia działania swojego aktualnego męża i nie potrafi dzieci obronić przed jego działaniami" – mówi Joanna Ciesielska-Borowiec z Sądu Okręgowego w Poznaniu. Matka chłopców odpiera te zarzuty. Przyznaje, że zdarzały się "malutkie klapsy", jednak dzieci nigdy nie miały śladów bicia . Potwierdzają to opiekunki z przedszkola i asystentka rodziny przydzielona przez ośrodek pomocy społecznej. Rodzina znajduje się w trudnej sytuacji. Rodzice z synami mieszkają w jednym pokoju, chłopcy śpią na piętrowym łóżku , rodzice na rozkładanej wersalce. Najstarszy z chłopców, chociaż chodzi do szkoły, nie ma biurka. W mieszkaniu nie ma dostępu do prysznica czy wanny, toaleta jest wspólna dla sześciu rodzin. Mimo trudnych warunków mieszkaniowych, rodzice zapewniają, że będą walczyć o odzyskanie dzieci. Hanna Kaczmarek, kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej jest zdania, że...

Mama poparzonego dziecka pytała o radę w internecie
screen wspolczesna.pl
Aktualności
Wstrząsające! Zamiast pomóc 1,5-rocznemu dziecku, pytała o rady na Facebooku
To zdjęcie wstrząsnęło członkiniami jednej z facebookowych grup. Jak doszło do poparzenia i dlaczego mama chłopca nie pojechała z synkiem do szpitala?!

Mama 1,5-rocznego chłopca opublikowała zdjęcie poparzonego synka i poprosiła inne członkinie grupy o radę. Kobieta napisała, że chłopiec poparzył nóżkę herbatą i szuka sposobów na oparzenia u dziecka . Nie wezwała pomocy do poparzonego dziecka Jak podaje wspolczesna.pl, jedna z członkiń grupy, pani Ewelina, powiadomiła o zdarzeniu policję. "Jestem wyczulona na punkcie krzywdy dziecka, a rana na zdjęciu zamieszczonym na portalu wyglądała poważnie. Aż boję się pomyśleć, co by się mogło stać, gdyby doszło do zakażenia " – tłumaczyła. Mama chłopca nie chciała iść z synkiem do lekarza, bo, jak sama stwierdziła, "naszych lekarzy należy omijać szeroko". Oparzony chłopiec trafił do szpitala Pani Ewelina przyznaje, że losy chłopca śledziła od pojawienia się zdjęcia w grupie. Sama zadzwoniła do kilku lokalnych szpitali z pytaniem, czy zgłosiła się do nich mama z poparzonym dzieckiem. Dopiero później poinformowała o sprawie policję. Funkcjonariuszom udało się ustalić adres kobiety. "Policjanci pojechali pod ustalony adres i potwierdzili, że 1,5-letni chłopczyk ma na nodze oparzenie i pęcherze " – informuje sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy KPP w Ełku. Maluch trafił do szpitala, gdzie opatrzono mu rany i podano leki. Obecnie policjanci sprawdzają, czy matka naraziła synka na utratę zdrowia. Nie wiadomo, jak skończyłaby się ta historia, gdyby nie reakcja pani Eweliny. Choć obawiała się, że to internetowy żart, postanowiła to sprawdzić. Dzięki jej interwencji chłopiec trafił do szpitala, w którym otrzymał fachową opiekę. To przerażające, że w dobie internetu niektóre mamy zapominają, że w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia dziecka, konieczna jest natychmiastowa pomoc. Szukanie rad w na portalach społecznościowych jest skrajnie nieodpowiedzialne! Słyszałyście o podobnych sytuacjach? Może...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj