Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ciało po ciąży
fotolia
Aktualności

Moje pociążowe ciało to nie moje ciało!

Nie nienawidzę mojego ciała. Nie obrzydza mnie ono. Po prostu czuję, jakby nie było moje.

Vedavati cało etatowa mama tak opisuje swój stosunek do pociążowego ciała:

"Kiedy patrzę w lustro, widzę koślawe piersi, fałdy skóry leżące na sobie, jak zmęczone foki wylegujące się na plaży. Uda pełne rozstępów, biodra, które w jakiś sposób potroiły swą objętość w trakcie ciąży, podwójny podbródek, plamy, stopy aligatora, jak u mojej babci. Skóra zawsze wysuszona, skóra głowy wiecznie łuszcząca.

Kiedy i jak to się stało?

Odkąd zaszłam w ciążę, przestałam postrzegać swoje ciało, jako kombinację jędrnych piersi, napiętego brzucha i wspaniałych rzęs. Moje ciało stało się pojemnikiem na pokarm dla rozwijającego się we mnie życia. 

Kiedy mąż powiedział mi, żebym nie martwiła się o swoją wagę i jadła, na co mam ochotę, zrobiłam to. Poddałam się wszystkim moim zachciankom, nie odmawiając siebie czwartej kulki lodów czy trzeciej porcji masła do kurczaka. Jadłam z apetytem.

Oczywiście ćwiczyłam, ale przede wszystkim rozkoszowałam się wolnością w jedzeniu tego, na co mam ochotę. 

Zawsze mieściłam się w prawidłowej wadze do mojego wzrostu. 

Nawet teraz z całym tym nadmiarem skóry i zapasem tłuszczu nie mam nadwagi.

Mój doktor mówi, że moje BMI jest idealne, ale mój umysł mówi coś zupełnie innego (...)

Nigdy nie wierzyłam w diety i nie odważyłabym się poddawać moje ciało detoksowi, kiedy jeszcze karmię dziecko. Jeżdżę wszędzie rowerem, zamiast brać samochód. Chodzę na piesze wycieczki 3 razy w tygodniu, podczas których moja córka zalicza bezpłatną jazdę na plecach. Chodzę, gdy nadarzy się okazja. Staram się jeść intuicyjnie – nie tylko dla siebie, ale również dlatego, że moja córka jest coraz bardziej świadoma (...)

To mnie martwi i myślę o tym, żeby nie miała ode mnie złego przekazu.

Nie chcę, żeby dorastała, koncentrując się na tym, ile waży i jak wygląda (...)
Nie chcę, by patrzyła na manekiny na wystawach z myślą, że chciałaby wyglądać jak one.

Ale nie mogę powstrzymać się przed wewnętrznym westchnięciem za każdym razem, gdy się rozbieram.
Nie mogę powstrzymać zbierających się łez, gdy widzę w szafie sukienkę, która dawniej leżała, jak ulał. Nie mogę przestać czuć wstręt, gdy widzę mój brzuch wyglądający, jakbym była w 6. miesiącu ciąży

Nie chcę, żeby moja córka dostała cichy przekaz, że wygląd jest ważniejszy niż umysł czy poczucie humoru.

Nie mogę udać, że kocham to ciało, które mam teraz. 

Kocham dziecko, które ono wydało na świat. Jestem zafascynowana tym wszystkim, co zrobiło dla mojego dziecka, gdy było jeszcze w środku, jak i już po narodzinach. Nadal jestem zdumiona, jaki ciężar mogą udźwignąć moje kolana w ostatnim trymestrze ciąży i jaki ciężar teraz noszą moje ramiona. 

Jestem pod wrażeniem tego ciała, ale nie kocham być w nim (...)

Może nie mogę pokochać mojego ciała, ale powinnam spróbować je polubić choć trochę. W końcu to tylko przejściowy stan. Za 10 lat pewnie będę tęskniła za ciałem, które mam teraz.

Będą przecież inne bitwy, wyzwania czy fizyczne zmiany, z którymi przyjdzie mi się zmagać.

To może się udać, jeśli tylko trochę odpuszczę."

Jak polubić swoje ciało po ciąży? Jak zaakceptować zmiany? Napiszcie w komentarzach.

Źródło: ravishly.com

Zobacz też: Osądzanie ciała kobiety po ciąży jest wstrętne i samolubne!

 

My, kobiety mamy z tym problem, ale mężczyźni to lubią - przekonuje seksuolog [WIDEO]

konkurs prawdziwe historie ciążowe
konkurs prawdziwe historie ciążowe
Newsy
Prawdziwe historie: Jak Antoni stał się Zosią
Mój mąż nie wyobrażał sobie, by być ze mną przy porodzie. Przez całą ciążę stanowczo odmawiał. W szpitalu jednak czekała na mnie prawdziwa niespodzianka, w dodatku podwójna. Przeczytaj historię Justyny.

Odkąd wyszłam za mąż pragnęłam dziecka podświadomie, ale to praca przez długi czas była najważniejsza. Czas uciekał, a ja powoli dojrzewałam do myśli o rodzicielstwie. Starania o dziecko trwały prawie rok – 13 listopada 2012 roku zrobiłam test ciążowy . Jak tylko zobaczyłam dwie kreski, cieszyliśmy się z mężem ogromnie. Dni mijały – czułam się dobrze, dziecko rozwijało się prawidłowo. Mieliśmy parę kryzysowych sytuacji, musiałam leżeć, ale dotrwaliśmy do końca.    Całą ciążę bałam się porodu Bałam się bólu i tego, co nie znane. Marzyłam, by mąż był ze mną w tym najważniejszym dniu. Ale nie udało mi się go nakłonić do uczestnictwa w narodzinach Antosia. Było mi przykro , ale uszanowałam jego decyzję i codziennie powtarzałam sobie, że dam radę! Nie chciałam naciskać i wyjść na największą zołzę. Nastał w końcu 12 lipca 2013 – nowy rozdział w moim życiu. Rano zakupy z mężem. Gdzieś tam z tyłu głowy pojawiła się myśl, że może to dzisiaj, może jutro. Zacznie się ten poród czy nie? Jest ostatni dzień 39. tygodnia ciąży . Walizka dla mnie i dla synka stoi spakowana w korytarzu. Czuję lekkie bóle w brzuchu. Mały wierci się niemiłosiernie.    Lekarka nie ma dyżuru Wieczorem mamy oglądać film. Czuję, że coś się dzieje , ale nadal nic nie boli. Rezygnuję z filmu, położę się, spróbuję zasnąć i mi przejdzie. Zamykam oczy, liczę barany – raz, dwa, trzy, ale nie mogę usnąć. Liczę skurczę – zero regularności, pojawiają się co 8, 10, 5, 5, a potem 20 minut. Leżę sobie i gadam – Synku mój mały, nie kręć się tak strasznie, bo wyjdziesz przez brzuch. Syn odpowiada, serwując mi kopniaka w żebro. Mija godzina, skurcze się rozkręcają , biorę ciepłą kąpiel, ale boli mocniej. Dzwonię do mojej pani doktor, słyszę, że możemy jechać do szpitala, jeśli w domu nie czuję się...

Mary Sauer przyznaje, że ma dość rozmów na temat pociążowego ciała
Facebook/Mary Sauer
Aktualności
"Przestańcie mi mówić, jak powinno wyglądać moje ciało po ciąży!"
Zacznij ćwiczyć z Chodakowską, zmień nawyki żywieniowe, ale pamiętaj: jesteś piękna w każdym rozmiarze. Wy też macie dość ciągłego mówienia wam, jak powinnyście wyglądać?

"Nie jest łatwo ignorować to, co ludzie mówią o twoim ciele" Po urodzeniu 3 dzieci, wiem, czego się spodziewać po porodzie. Tydzień albo dwa później zaczynam dostawać komplementy. Mówią mi, że świetnie wyglądam, pytają, co robię, ja dziękuję i mówię, że nic, że tylko karmię piersią na żądanie. Po kilku tygodniach komplementy cichną, bo moja waga już nie spada. Zaczynam dostawać zaproszenia do grup fitness, zachęcają mnie do kupna cudownych kosmetyków odchudzających, żebym odzyskała sylwetkę sprzed ciąży – tymi słowami zaczęła swój wpis Mary Sauer, mama 3 dzieci. Przyznajcie: brzmi choć trochę znajomo? Mary opublikowała w serwisie Romper wpis, pod którym mogłyby się podpisać niemal wszystkie mamy. Prawie każda kobieta po porodzie jest rozdarta pomiędzy dwoma stronami: tą, która każe jej kochać swoje ciało i w pełni je akceptować i tą drugą, dla której powrót do figury sprzed ciąży jest najważniejszym celem. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? "Marzę, żeby ludzie w końcu przestali mówić o ciele po ciąży" Urodziłam 2 miesiące temu, nie gadam o zrzuceniu zbędnych kilogramów, nie bronię mojego prawa do bycia szczęśliwą niezależnie od rozmiaru. Zamiast tego, po prostu chcę przestać mówić o moim ciele. Szczerze mówiąc, w życiu pracującej matki 3 dzieci tego typu gadki, o tym, jak wyglądam i czy to dobrze, zaczynają mnie strasznie wkurzać. [...] Jestem wykończona gadaniem o ciałach po porodzie, bo mamy mają wiele ważniejszych spraw na głowie i nie bardzo się przejmują tym, jak wyglądają. Dlaczego nikt nas nie pyta, jak się czujemy? Czy mamy czas dla siebie ? Czy można nam jakoś pomóc? Przez większość dni jestem tak zajęta, że moje ciało to ostatnia rzecz, o której myślę. Chcę wstawać rano i wygodnie się ubierać, nie przejmując się tym, jak wyglądam. Chcę wykonywać wszystkie obowiązki bez zastanawiania...

Przyszła mama wyznaje, dlaczego kocha swoje ciążowe ciało
Aela Mass
Aktualności
Wyznanie mamy: "Kocham moje perfekcyjnie nieperfekcyjne ciążowe ciało!"
"Patrzę na pękające naczynka pokrywające moje ramiona, twarz i dekolt i widzę pierwsze pocałunki mojej córeczki" – wyznaje przyszła mama. Wzruszające!

Aela, mimo kilku poronień, walczy o bycie mamą. W piękny sposób opisała, jak zmienia się jej ciało w ciąży i dlaczego jest w nim szaleńczo zakochana. Przeczytajcie jej wpis jest wzruszający! Dlaczego kocham wszystkie "brzydkie" i znienawidzone objawy ciąży Może to dlatego, że zbliżam się do 40, a może dlatego, że miałam wiele trudności z zajściem w ciążę , ale jestem szaleńczo zakochana w moim ciążowym ciele. Nie wiem, czy myślałabym tak samo, gdybym była młodsza albo moja droga do bycia mamą byłaby łatwiejsza. Jest kilka pięknych części mojego ciała: rosnący brzuszek, pełne piersi, promienna cera. Łatwo jest je kochać. Są jednak te "brzydkie" objawy ciąży i jestem w nich całkowicie zakochana: pajączki na nogach, włókniaki na szyi, pękające naczynka krwionośne na ramionach i twarzy. Wszystko to kocham. Rozumiem, że te wszystkie zmiany w ciele mogą być dla kobiet trudne, ale dla mnie, powód, dla którego się pojawiają, jest najpiękniejszy. Jestem pewna, że przez wszystkie moje poronienia doceniam ten stan jeszcze bardziej. Nawet te brzydkie objawy przypominają o tym cudzie, o tym, że rośnie we mnie dziecko. Nie jestem w stanie patrzeć na nie i nie widzieć, że to samo piękno, nadzieja i odwaga. Moje nogi wyglądają teraz jak pajęcze pole bitwy. Ale zamiast brzydkich żyłek, które powinnam usunąć u dermatologa, widzę gwiazdy miłości, które przesyła mi moja rosnąca córeczka. (...) Patrzę na pękające naczynka pokrywające moje ramiona, twarz i dekolt i widzę pierwsze pocałunki mojej córeczki . Jeśli każdy z tych znaków jest buziakiem, jak mogłabym uważać je za brzydkie? Mam nadzieję, ze dostanę kolejny milion całusków, nieważne w jakiej formie. To wszystko będzie mi przypominało o narodzinach mojej córki, będę to kochać i przypominać sobie cudowny czas, kiedy moje ciało było w końcu zdolne do tego, o co walczyłam przez...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz