nauczycielka zostawiła chłopca samego
Irina Schmidt, vejaa/Adobe Stock
Aktualności

Nauczycielka zostawiła pierwszoklasistę samego 20 km od szkoły

Ośmiolatek był z klasą na wycieczce w kinie w Mogilnie w woj. kujawsko-pomorskim. Po seansie dzieci wsiadły do autobusu i wróciły do oddalonej o 20 km szkoły. Jednak Jankowi nauczycielka poleciła czekać na mamę przed kinem. Mam tymczasem oczekiwała dziecka pod szkołą.

Jak podaje tvn24.pl, gdy autobus z dziećmi podjechał pod szkołę, mam Janka na próżno wypatrywała swojego syna wśród wysiadających z busa uczniów. Zdezorientowana matka podbiegła do wychowawczyni, aby dowiedzieć się, dlaczego Janka nie ma wśród dzieci z jego klasy. Nauczycielka nie wiedziała, co odpowiedzieć. Informacji udzieliła inna nauczycielka, która na co dzień uczy klasę chłopca wychowania fizycznego.

Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film

Chłopiec z niepokojem czekał na mamę

„Powiedziała mi, że mój syn został w odległym o 20 kilometrów Mogilnie, że czeka na mnie przed kinem. Myślałam, że oszaleję. Jestem w piątym miesiącu ciąży, nie mogę się denerwować. A ktoś porzucił mojego syna bez opieki na ulicy” – opowiedziała dziennikarzom tvn24.pl kobieta.

Za radą nauczycielki WF zadzwoniła do znajomej, która pracuje w Mogilnie. Ta pobiegła pod kino i zastała tam zaniepokojonego i spacerującego od 40 minut Janka. W każdym przejeżdżającym samochodzie wypatrywał mamy i coraz bardziej się denerwował.

Jak do tego doszło?

Po rozmowie z synem kobieta dowiedziała się, że po seansie w kinie wychowawczyni była zajęta poszukiwaniami plecaka jednego z dzieci. Wtedy do chłopca podeszła nauczycielka WF i powiedziała mu, że nie wraca do szkoły z innymi dziećmi i ma czekać przed kinem na mamę. Decyzji tej nie skonsultowała z mamą chłopca.

Teraz sprawę bada policja i kuratorium oświaty. „Do zdarzenia doszło 27 kwietnia, pomiędzy godziną 11.55 a 12.30. Trwają czynności sprawdzające, podczas których badamy, czy dziecko faktycznie zostało narażone na utratę zdrowia lub życia” – poinformował przedstawiciel policji.

Z kolei kuratorium poinformowało, że ze zdarzenia sporządzono notatkę służbową, a sprawę skierowano do rzecznika dyscyplinarnego. Nauczycielkom grozi nawet dyscyplinarne zwolnienie z pracy wraz z zakazem wykonywania zawodu.

„Dziecko, które dotąd było pewne siebie, było całe mokre, spociło się ze stresu. Teraz ma problemy z zaśnięciem. Nie wiem, jakim cudem można było do tego dopuścić” – podsumowała wydarzenia matka chłopca.

Źródło: tvn24.pl

Piszemy też o:

Katarzyna Sokołowska o in vitro
screen Instagram/Katarzyna Sokołowska
Aktualności
Katarzyna Sokołowska słyszy, że jest „za stara” na macierzyństwo. Opowiedziała o stracie ciąży i in vitro
Nie masz dzieci – słyszysz, że nie wypełniasz roli, do której zostałaś rzekomo stworzona. Urodziłaś w młodym wieku – zarzucają ci nieodpowiedzialność. Zaszłaś w ciążę w dojrzałym wieku – mierzysz się z komentarzami, że jesteś egoistką. W tej trzeciej grupie znalazła się Katarzyna Sokołowska.

Katarzyna Sokołowska była gościnią programu „Miasto kobiet” TVN Style. Opowiedziała w nim o swojej drodze do macierzyństwa – i dała nadzieję kobietom, które boją się, że jest dla nich za późno na posiadanie dziecka. Dojrzałe macierzyństwo ma jednak pewną cenę. Katarzyna Sokołowska o ciąży i in vitro 49-letnia reżyserka pokazów mody przyznała, że zaczęła starać się o dziecko, gdy poczuła, że jest na to gotowa. Nie podjęła decyzji pod wpływem społecznej presji na posiadanie dzieci czy wizji „tykającego zegara biologicznego” – dopiero przy odpowiednim partnerze poczuła, że jest gotowa na założenie rodziny. By spełnić to marzenie, Sokołowska zdecydowała się na in vitro – wcześniej poczęła naturalnie, ale straciła ciążę. „Zdecydowałam się na procedurę in vitro. Pewne zdarzenia upewniły mnie w tym, że bardzo chcę mieć dziecko. Po naturalnej ciąży, którą straciłam, pojawiło się to uczucie i potrzeba macierzyństwa i taka pewność, że trzeba o to zawalczyć i że chcę o to walczyć” – powiedziała przyszła mama w „Mieście kobiet”. Za stara na macierzyństwo? Katarzyna Sokołowska odniosła się również do komentarzy, że jest „za stara” na bycie mamą – przyznała, że cały czas jest oceniana i krytykowana. „Oczywiście, biologia jest biologią, ale medycyna też się posunęła do przodu. Wciąż jednak słyszę oceny: "No jak to, to dziecko będzie miało starą mamę?". Takie padają słowa. Ja powiedziałabym raczej, że dojrzałą. W tych słowach ludzie oceniają mnie jako nieświadomą, niedojrzałą, nieświadomą tego, co się zdarzyło” – poinformowała. A jednak zarówno ona, jak i jej partner czują spokój i nie zamierzają ukrywać swojego szczęścia – i słusznie! Źródło: „Miasto kobiet” TVN Style...

Rosjanie zabili matkę na oczach jej dzieci
Adobe Stock
Aktualności
Rosjanie zabili matkę na oczach jej dzieci. Ukraińcy przechwycili rozmowę rosyjskiego żołnierza
Choć kremlowska propaganda przekonuje, że celem rosyjskiej armii nie są cywile, to rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Z przechwyconej przez SBU rozmowy wynika, że Rosjanie dopuszczają się największego okrucieństwa - zabijają matki na oczach ich dzieci.

Niewyobrażalne zło, które dzieje się od ponad 70 dni na Ukrainie nadal trwa. Teraz została przechwycona rozmowa, która szokuje. Słowa wypowiadane przez rosyjskiego żołnierza są dowodem okrucieństwa i nieludzkich czynów rosyjskiej armii. „Nasi walnęli ją przy dzieciach” Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała przechwyconą rozmowę jednego z rosyjskich żołnierzy. Rosjanin opowiadał żonie o tym, jak rosyjscy żołnierze zabili kobietę na oczach jej dzieci. „Szła matka z dwójką dzieci... No i nasi walnęli ją przy dzieciach” – powiedział rosyjski dowódca baterii haubic w rozmowie ze swoją żoną. Kobieta odpowiedziała: „Pewnie, ona jest... też wrogiem”. Rozmowę skomentowało SBU: „Czyli w wypranych mózgach Rosjan każdy obywatel naszego kraju zasługuje na śmierć tylko dlatego, że on czy ona są Ukraińcami”. W innych przechwyconych przez Ukraińców rozmowach również była mowa o krzywdzeniu niewinnych ludzi. W jednej z nich rosyjski żołnierz opowiadał swojej matce o torturowaniu i znęcaniu się nad jeńcami, mówiąc, że „uwielbia się nad nimi znęcać”. W kolejnej rozmowie inny żołnierz mówił o wysadzeniu czołgu w ukraińskiej wsi, nazywając to „siekaniem koperku”, Źródło: tvn24.pl, wiadomosci.onet.pl, wydarzenia.interia.pl Piszemy też o :  Wrocław i Sopot: nietrzeźwi rodzice opiekowali się dziećmi. Grozi im do 5 lat więzienia Mikołaj Krawczyk nie płaci alimentów na swoich synów. Suma zaległości szokuje! Bydgoszcz: 5-letni Ukrainiec bez opieki na placu zabaw. Interweniowała policja

Pijesz alkohol mając po opieką dziecko? Za to grozi do 5 lat więzienia
Adobe Stock
Aktualności
Wrocław i Sopot: nietrzeźwi rodzice opiekowali się dziećmi. Grozi im do 5 lat więzienia
W Sopocie i Wrocławiu zatrzymano rodziców, którzy w stanie upojenia alkoholowego mieli pod opieką dzieci. W obu przypadkach spawa trafiła do sądu rodzinnego.

Piękna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niestety, w niektórych rodzinach czas wolny łączy się z nadmiernym spożyciem alkoholu. Takie przypadki miały miejsce w Sopocie i we Wrocławiu. O włos od tragedii We Wrocławiu pijany w sztok ojciec postanowił zabrać na wycieczkę tramwajową swojego 4-letniego synka. Interweniowała motornicza: obudziła nietrzeźwego mężczyznę i zawiadomiła policję. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 2,5 promila alkoholu. W Spocie pijana do nieprzytomności matka miała pod opieką 5- dziecko. Chłopiec był przerażony zachowaniem matki, która zaczęła pokładać się na schodach w centrum miasta. Kobieta nie wiedziała, gdzie się znajduje, nie była w stanie się poruszać i zachowywała się agresywnie. Sprawa została zgłoszona na policję, a 5-letniego chłopca z komisariatu odebrał ojciec. W obu przypadkach policja skierowała zgłoszenie do sądu rodzinnego, a rodzicom zgodnie z art. 160 § 2 kodeksu karnego może grozić kara nawet do 5 lat więzienia. Źródło: tvn24, PAP Piszemy też o: Prosto z porodówki: tiktokerka robiła makijaż, mając 10-centymetrowe rozwarcie szyjki macicy Ola przyszła na świat, zanim karetka ruszyła do szpitala. Tej wiosny dziewczynkom bardzo się spieszy! Wstrząsający pamiętnik 8-latka z Mariupola:  „Zmarły moje dwa psy, babcia Halia i ulubione miasto”

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz