Jakie zwierzę widzisz
Screen ia.meaww.com
Aktualności

Psychozabawa: Jakie zwierzę najpierw zobaczyłaś?

To, jakie zwierzę zobaczysz jako pierwsze, mówi coś o twoim charakterze. Tylko nie oszukuj!

Zawsze warto się czegoś o sobie dowiedzieć – choć wydaje nam się, że nikt nie zna nas tak dobrze, jak my same... Poniższa zabawa opiera się na tym, że widzimy rzeczy takimi, jakimi chcemy je zobaczyć (prawda, że tak?).  Nasza osobowość pociąga za sobą umysł i postrzeganie rzeczywistości. Taka sztuczka umysłu.

A teraz szybko rzuć okiem na obrazek i powiedz, jakie zwierzę najpierw zobaczyłaś.

Jakie zwierzę widzisz
Screen ia.meaww.com
Jakie zwierzę dostrzegłaś najpierw? Jeśli był to:

1. Koń

Jesteś osobą niezwykle ambitną. Jesteś dzika i wolna, dążysz do sukcesu. Nie wzbraniasz się przed ciężką pracą, lubisz walczyć o swoje i chcesz się wyróżniać. Wewnątrz jesteś taka sama: wzorowa, uczciwa, waleczna.

2. Kura

Twoją główną cechą jest wytrwałość. Jesteś szybka, inteligentna, uparta, ale gdy trzeba, potrafisz zadawać ból. Choć na pierwszy rzut oka niepozorna i nieszkodliwa, umiesz walczyć jak mało kto.

3. Krab

Twarda z zewnątrz, delikatna w środku – taka właśnie jesteś. Jesteś osobą bardzo lojalną. Zawsze bierzesz pod uwagę potrzeby tych, których kochasz, i nigdy nie przyszłoby ci do głowy, by zawieść ich zaufanie.

4. Modliszka

Jesteś bardzo cierpliwa, masz wyostrzone zmysły – jak modliszka, która godzinami wyczekuje na zdobycz i zabija bez ostrzeżenia. Często nie zastanawiasz się długo, robisz to, co podpowiada ci instynkt i osiągasz swój cel. Dobrze się ze sobą czujesz.

5. Wilk 

Jesteś samotną wojowniczką, która ma swoje stado i czasem do niego wraca. Nieustraszona i zaciekła, zawsze wyróżniasz się w tłumie. Bycie wilkiem jest emocjonujące, choć niekiedy czujesz się samotna. Jakoś sobie z tym jednak radzisz.

6. Pies

Lojalna, dzielna, opiekuńcza, bezinteresowana – to cała ty. Każdy wie, jakie cechy ma pies, ale niewielu ma je wszystkie. Ale akurat ty tak. Masz w sobie najrzadsze i najdziwniejsze na świecie cechy charakteru. Kocha cię każdy, kto cię pozna.

7. Orzeł

Jesteś dzika, wolna, przestworza stoją dla ciebie otworem. Jesteś drapieżnikiem całkowicie skupionym na celu, który chcesz osiągnąć. Nigdy nie zmieniasz decyzji, a gdy osiągniesz już to, czego pragniesz najbardziej, chronisz swoją zdobycz przed światem. Nie lubisz się dzielić.

8. Motyl

Motyl to symbol piękna i zmian. Umiesz się dostosowywać, jesteś elastyczna i łatwo adaptujesz się do nowych warunków, robiąc to, co konieczne. Nawet w trudnych momentach emanujesz wewnętrznym pięknem. 

9. Gołąb

To symbol pokoju i miłości. Jesteś osobą mądrą, cierpliwą, opiekuńczą. Masz w sobie wewnętrzny spokój, który jest jedną z najtrudniejszych rzeczy do osiągnięcia. Dajesz ludziom nadzieję, nawet nie wiedząc, że tak się dzieje.

Zobacz też inne ciekawe quizy i psychotesty 


Źródło: ia.meaww.com

 

Co pyli w lipcu: lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]

dynie
Fotolia
Psychotesty i quizy
Jaka to dynia? Sprawdź się! Quiz
newborn
fotolia.com
Noworodek
10 fascynujących faktów o noworodkach
Noworodek płacze i śpi - to popularny pogląd na temat maleńkich dzieci. Tak naprawdę noworodki to dowód na nieskończoną mądrość natury. Dowiedz się, czym mogą cię zaskoczyć!

1. Noworodki nie mają rzepek kolanowych W każdym razie nie takie, jak starsze dzieci czy dorośli. Pod skórą mają chrząstkę, która wygląda, jak miniaturowa rzepka. Ale nie martw się, właściwe rzepki uformują się z czasem.  2.  li.li1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 11.0px Helvetica; -webkit-text-stroke: #000000} span.s1 {font: 12.0px Helvetica; -webkit-text-stroke: 0px #000000} span.s2 {font-kerning: none} ol.ol1 {list-style-type: decimal} Noworodkom zdarza się przestać oddychać, gdy śpią. Trwa to tylko parę chwil i jest całkowicie normalne. Jest na to specjalna nazwa - oddychanie okresowe. Stresujące dla rodziców przerwy w oddychaniu biorą się stąd, że noworodek oddycha znacznie szybciej niż małe dziecko czy dorosły. Po serii szybkich oddechów robi sobie coś w rodzaju odpoczynku. Z tego też z czasem wyrośnie 3.  Noworodki nie widzą dalej niż na odległość 30 cm. Tyle im wystarcza, żeby zobaczyć twarz mamy lub taty. Z czasem wzrok im się wyostrza i ok. 1. roku życia ich widzenie nie różni się specjalnie od widzenia osoby dorosłej. li.li1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 11.0px Helvetica; -webkit-text-stroke: #000000} span.s1 {font: 12.0px Helvetica; -webkit-text-stroke: 0px #000000} span.s2 {font-kerning: none} ol.ol1 {list-style-type: decimal} 4. Noworodki nie potrzebują wody aż do 6. miesiąca życia! Do tego czasu za całe nawodnienie wystarcza im mleko - z piersi lub butelki. ​ 5.  li.li1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 11.0px Helvetica; -webkit-text-stroke: #000000} span.s1 {font: 12.0px Helvetica; -webkit-text-stroke: 0px #000000} span.s2 {font-kerning: none} ol.ol1 {list-style-type: decimal} Noworodki nie przepadają za solą. Co więcej, do ok. 4. miesiąca życia nie potrafią rozpoznać jej smaku. Na szczęście, nie jest im ona do niczego potrzebna na tym etapie życia....

Rozwój
Jak śmieją się niemowlęta? [WIDEO]
Tuż po narodzinach dziecko uśmiecha się tylko przez sen - i w dodatku nieświadomie. Dopiero po kilku tygodniach będziesz w stanie sprawić, by maluszek się do ciebie uśmiechnął. A co potem? Jego poczucie humoru się rozwija!

W 1. roku życia u dziecka wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie, tak samo jest z pierwszymi uśmiechami, a potem także śmiechem. Niemowlę po kolei uczy się śmiać: Uśmiech anielski – czyli przez sen, przez pierwsze 6 tygodni życia  Świadomy uśmiech – gdy niemowlę skończy 6–8 tygodni Głośny śmiech – 4–5 miesięcy Spontaniczne chichotanie – 6–7 miesięcy półrocze życia Uśmiech do obcych po zastanowieniu – po 8. miesiącu . Mimo rezerwy wobec obcych, maluszek w 1. roku życia uwielbia się śmiać. Co robić, by dziecko lubiło się śmiać? Nawiązuj z maleństwem kontakt od pierwszych dni życia: mów do niego, przytulaj, całuj. Dbaj, by czuło się bezpieczne. Okazuj niemowlakowi zainteresowanie: zaczepiaj go, zagaduj , pokazuj mu różne ciekawe rzeczy.  Uśmiechaj się do dziecka jak najczęściej. Gdy to robisz, ono wie, że je akceptujesz.  Naśladuj jego miny, powtarzaj wydawane przez nie dźwięki. Nie wstydź się przesadnej mimiki. Zawsze reaguj na jego uśmiech . Chwal malucha, ciesz się z jego osiągnięć. Sprawdź, co go rozśmiesza. Śmiej się głośno, spontanicznie, pokaż dziecku, jakie to przyjemne. Zobacz też: Co zapamięta twoje dziecko?  

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz