Fotolia.pl
Aktualności

Szok. Urodziła w samolocie, bo nie wiedziała, że jest w ciąży

Narodziny na pokładzie samolotu były niespodzianką dla załogi a szokiem dla rodziców noworodka. Para, która podróżowała do Tokio nie wiedziała, że spodziewa się dziecka.

W czasie lotu z Calgary do Tokio młoda Kanadyjka urodziła dziecko. Narodziny były niespodzianką nie tylko dla personelu pokładowego i innych pasażerów, ale nawet dla mamy i taty noworodka. Do chwili rozpoczęcia się porodu bowiem  oboje rodzice nie zdawali sobie bowiem sprawy z tego, że zostaną rodzicami.

Czytaj też: Pierwsze objawy ciąży
 

Podczas porodu na pokładzie samolotu dowiedziała się, że jest w ciąży

Ada Guan i Wes Branch - Kanadyjczycy z Calgary - kupili bilety na wycieczkę do Tokio.  Wsiedli na pokład samolotu. Nad Pacyfikiem Ada nagle poczuła silne, powtarzające się skurcze. Wśród pasażerów było kilku lekarzy. Kiedy jeden z nich poinformował kobietę, że ta zaczyna rodzić, młoda kobieta oniemiała z wrażenia. Była kompletnie zaskoczona. Młoda Kanadyjka była w 37. tygodniu ciąży.
Ta nowina z trudem docierała do kobiety i jej partnera. Jak się okazało, przez dziewięć miesięcy nie zdawali sobie sprawy z tego, że będą mieli dziecko. Samolot wylądował bezpiecznie w Tokio, z dodatkowym pasażerem na pokładzie. Córka Ady i Wesa jest zdrowa. Jej życiu i zdrowiu nic nie zagraża.
Ciekawe, czy dostanie zwyczajowy prezent od linii lotniczych i będzie mogła latać po świecie za darmo?
Jak to możliwe, że kobieta nie wiedziała, że jest w 9. miesiącu ciąży?

Źródło: Parents.com

Polecamy: Czy latanie samolotem jest bezpieczne dla ciąży?

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Poród w samolocie linii Turkish Airlines
AdobeStock
Aktualności
Wsiadła do samolotu i... urodziła! Dziecko przyszło na świat 13 tysięcy metrów nad ziemią
„To był wspaniały moment (...) Rozpoczęliśmy lot z 144 pasażerami, a wylądowaliśmy z 145” - tak ten wyjątkowy poród skomentowała jedna ze stewardes.

21-letnia ciężarna obywatelka Demokratycznej Republiki Konga w trakcie lotu z Gabonu do Stambułu w pewnym momencie poczuła skurcze. Okazało się, że poród postępuje tak szybko, że nie ma szans na opóźnienie narodzin dziecka do czasu wylądowania. Na szczęście na pokładzie był lekarz. Załoga tureckich linii lotniczych również bardzo dzielnie zajęła się rodzącą i jej nowo narodzonym synem. Poród 13 tysięcy metrów nad ziemią Takie sytuacje nie zdarzają się codziennie. Wsiadasz sobie do samolotu, a po kilku godzinach okazuje się, że jedna z pasażerek właśnie rodzi dziecko. Załoga Turkish Airlines była zachwycona, ale ciekawe, jak znieśli to inni podróżujący. Stewardessa Fatma Akyuz skomentowała ten nietypowy poród słowami: „To był wspaniały moment (...) Rozpoczęliśmy lot z 144 pasażerami, a wylądowaliśmy z 145”. Noworodek, któremu spieszyło się przyjść na świat 21-latka wsiadła do samolotu w Libreville, stolicy Gabonu. Po około trzech godzinach od startu zaczęła odczuwać skurcze. W niedługim czasie okazało się, że piloci na pewno nie zdążą wylądować przed rozwiązaniem. Trzeba więc było przeprowadzić akcję porodową na pokładzie . Załoga samolotu podołała temu zadaniu. Dodatkowo mąż rodzącej jest lekarzem , więc nadzorował przebieg zdarzenia. Wszystko potoczyło się sprawnie i pomyślnie. Po narodzinach zarówno dziecko, jak i młoda mama czuli się dobrze. Chłopiec otrzymał imię Bennel. Pamiątkowe zdjęcie z załogą Chłopiec urodzony 13 tysięcy metrów nad ziemią już jest popularny na całym świecie za sprawą zdjęcia, jakie zrobiła sobie z nim załoga samolotu tuż po narodzinach. Zdjęcie to krąży teraz w sieci i zdobywa kolejnych fanów. Na fotografii widać całą załogę wraz z pilotami Turkish Airlines. Jedna ze stewardes trzyma dumnie Bennela na rękach. A Congolese woman gives a birth at 42.000 feet She gave a birth...

Nietypowe narodziny na pokładzie FlixBusa
AdobeStock
Aktualności
Urodziła się na pokładzie FlixBusa. Będzie mogła podróżować za darmo do osiemnastki!
Pasażerowie prawdopodobnie nigdy nie zapomną tego kursu... Zwykła podróż niespodziewanie zamieniła się w prawdziwą przygodę!

8 maja na pokładzie jednego z autobusu sieci FlixBus doszło do niecodziennej sytuacji. Otóż jedna z pasażerek, w trakcie podróży z Barcelony do Brukseli, w pewnym momencie zaczęła… rodzić! Nie minęło wiele czasu, a w autobusie znalazła się kolejna pasażerka, nowo narodzona dziewczynka. Za przyjście na świat w tak nietypowych okolicznościach otrzymała nawet pewną nagrodę. Domyślacie się, o co chodzi? To pierwsze takie narodziny! Jak podaje FlixBus to był pierwszy taki przypadek w całej historii działalności firmy. Pierwsze dziecko, które urodziło się na pokładzie busa musiało zostać jakoś szczególnie wyróżnione. Przewoźnik zapowiedział, że dziewczynka ma prawo do darmowych przejazdów FlixBusem aż do ukończenia 18. roku życia. Zobacz też: Kobieta zaczęła rodzić na przystanku. Poród odebrała motornicza Jak przebiegała akcja porodowa na pokładzie Flixbusa? Kierowcy autokaru otrzymali sygnał o rozpoczynającym się porodzie o 3:30 nad ranem. Guillaume, jeden z nich, wspomina: „Po 40 km jazdy od paryskiego dworca autobusowego podszedł do nas mężczyzna i zapytał, czy niedługo dojedziemy do Brukseli. Zapytaliśmy dlaczego pyta, na co odrzekł, że jego żona w 9 miesiącu ciąży właśnie zaczęła rodzić ! Wraz z moim kolegą Jérôme’em, zadzwoniliśmy na straż pożarną i poinformowaliśmy, że zatrzymamy się na najbliższym miejscu postojowym”. Na pokładzie FlixBusa znajdowało się wówczas około trzydziestu pasażerów . Chwilę później udało się zatrzymać awaryjnie autobus na MOPie zlokalizowanym w miejscowości Ressons. Pasażerowie wysiedli z autokaru i rozpoczęło się nerwowe oczekiwanie na służby ratunkowe. „Mieliśmy tylko kilka chwil na zatrzymanie się, wypuszczenie pasażerów w bezpiecznym miejscu i poczekanie na przybycie służb” – wyznaje Guillaume . Na szczęście ratownicy dotarli bardzo szybko. Dziewczynka...

Fundacja Rodzić po Ludzku - raport Medykalizacja porodu w Polsce
Fotolia
Aktualności
Poród w chmurach. Na świat przyszedł mały Nikolai
Między Kolumbią a Frankfurtem kobietę chwyciły bóle porodowe. Czy leciał z nimi lekarz?

Do niecodziennego zdarzenia doszło nad Atlantykiem między Kolumbią a Frankfurtem. W czasie lotu młoda Bułgarka dostała bóle porodowe. Na szczęście z pasażerami leciał lekarz. I to nie jeden, a aż 3. Czy dziecko będzie miało loty za darmo? 38-letnia Bułgarka urodziła bez najmniejszych komplikacji . Kobieta z wdzięczności za okazaną pomoc postanowiła nadać dziecku imię po lekarzu - Nikolaiu, który odebrał dziecko 11800 metrów nad ziemią. Wszystko odbyło się na pokładzie Lufthansy. Tuż po wylądowaniu mama i chłopiec zostali przewiezieni do szpitala w Manchesterze, gdzie udzielono im dalszej pomocy. Zobacz także: Czy na pokładzie jest lekarz? Poród w przestworzach Porody w chmurach nie są w tej chwili niczym zaskakującym. Do takich wydarzeń dochodzi kilka razy w roku. Niektóre linie lotnicze oferują wówczas darmowe loty do końca życia. Jest tylko jeden warunek – na pokład samolotu nie można wsiadać, jeśli ciężarna przekroczy 36. tydzień ciąży . W przeciwnym wypadku może się okazać, że przyszła mama będzie musiała pokryć koszty awaryjnego lądowania. Porody w nieoczekiwanych miejscach Mimo że samolot wydaje się miejscem co najmniej dziwnym na narodziny, nie jest to nic, co mogłoby zaskoczyć bardziej niż na przykład poród na drzewie, czy w taksówce. W 2000 r. w Mozambiku kobieta urodziła w czasie powodzi, siedząc właśnie na drzewie i chroniąc się w ten sposób przed katastrofą. Do porodów dochodzi również na stacjach metra, jak w Londynie w 2009 r., czy po prostu na ulicy jak w Templeton w 2014 r.   Źródło: rmf24.pl, aleteia.org

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj