Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
57 letnia matka
AdobeStock /Instagram
Aktualności

Urodziła w wieku 57 lat. To jedna z najstarszych mam w USA

Po śmierci nastoletniej córki kobieta zdecydowała się na in vitro. Próbując poradzić sobie ze stratą, doszła do wniosku, że chce po raz kolejny zostać matką.

Barbara Higgins jest nauczycielką z New Hampshire w USA. W 2016 roku straciła córkę –13-letnia Molly zmarła z powodu niezdiagnozowanego guza mózgu. Po śmierci dziewczynki kobieta i jej mąż zapragnęli kolejnego dziecka. Ich marzenie spełniło się po prawie 5 latach. W wieku 57 lat Barbara urodziła zdrowego chłopca.

57-latka wyznała, że po stracie córki była zdruzgotana. Niedługo po śmierci Molly zaczęło jej się śnić, że jest w ciąży lub że ma małe dziecko. Z czasem przekonała samą siebie, że nie jest to zły pomysł, a gdy opowiedziała o swoich przemyśleniach mężowi, wspólnie uznali, że postarają się o dziecko przy pomocy in vitro. Para długo poszukiwała kliniki, która podejmie się przeprowadzenia zabiegu u kobiety przed 60.

To musisz wiedzieć o ciąży po 30. i 40. roku życia – film

Nigdy nie jest za późno na macierzyństwo

Synek Barbary i Kenny’ego urodził się 20 marca w szpitalu Concord Hospital w New Hampshire. Rodzice nadali chłopcu imię Jack. Lekarze uważają, że utrzymanie ciąży udało się dzięki zdrowemu trybowi życia, który prowadziła Barbara – kobieta jest trenerką fitness i całą ciążę spędziła aktywnie.
 


Para bardzo długo zwlekała z poinformowaniem otoczenia o powiększeniu rodziny – zrobili to dopiero w 20. tygodniu ciąży. Bliscy byli zszokowani, jednak Barbara absolutnie nie przejmuje się krytyką. Uważa, że dojrzały wiek nie powinien być przeszkodą w zostaniu rodzicem i nigdy nie jest za późno na macierzyństwo. Jej zdaniem i tak nikt z nas nie ma gwarancji, że będzie mógł obserwować, jak jego dziecko dorasta – niezależnie od wieku rodzica.

mam7.JPG

Chłopczyk ma aktualnie prawie 9 miesięcy, a Barbarze w opiece nad synkiem bardzo pomaga 20-letnia córka Grace. Amerykanka nie ukrywa, że czasem to Grace jest dla Jacka jak mama, a ona – babcia. Sama dorastała w wielopokoleniowej rodzinie i chociaż ma z mężem dwoje dzieci, z uwagi na jej wiek jej rodzina przypomina nieco tą, w której się wychowała.

mama4.JPG

Jak twierdzo Barbara, Grace daje Jackowi wszystko to, co może dać młoda mama, jednak wychowywanie brata nie należy do jej obowiązków. W końcu 20-latka powinna uczyć się, bawić i odkrywać, jaką chce obrać drogę w życiu, nie opiekować się rodzeństwem. Gdy Barbara i Kenny potrzebują niani, Grace jest ostatnią osobą, którą proszą o pomoc w opiece nad Jackiem. 

Źródło: parents.com, yahoo.com

Zobacz także:

Agnieszka Włodarczyk późne macierzyństwo
Instagram
Aktualności
Agnieszka Włodarczyk jako mama 40 plus: dostrzega jedną wadę późnego macierzyństwa
Agnieszka Włodarczyk to szczęśliwa mama kilkumiesięcznego chłopca. Jest jednak jedna rzecz, która ją martwi. Chodzi o przyszłość jej i jej dziecka.

Agnieszka Włodarczyk została mamą w wieku 40 lat. I choć w dzisiejszych czasach nie ma nic dziwnego w tym, że kobiety rodzą dziecko po czterdziestce, to aktorka dostrzegła jedną wadę późnego macierzyństwa. Agnieszka Włodarczyk jako mama 40 plus: dużo plusów i jeden minus Aktorka nie twierdzi, że macierzyństwo po czterdziestce to zła decyzja – wręcz przeciwnie, urodziła synka w dobrym momencie swojego życia. Rozmyślania na temat przyszłości skłoniły ją jednak do pewnej refleksji: Agnieszka Włodarczyk zastanawia się, czy doczeka wnuków. „Jeśli będzie mi dane dożyć 70. urodzin, Milanek będzie miał dopiero 30 lat. Nie wiadomo, czy doczekam wnuków. Z drugiej strony równie dobrze mogę zostać babcią w wieku 60 lat” – przewidywała na Instagramie. Życie to w końcu jedna wielka niewiadoma, ale dla Agnieszki Włodarczyk ta nieprzewidywalność jest piękna. Zamiast więc się zamartwiać, woli cieszyć się chwilą i z optymizmem patrzeć w przyszłość. „Nie wiem, ile z Was doświadcza tego macierzyństwa w wydaniu dojrzalszym, ale myślę, że mimo wszystko plusów jest więcej niż minusów” – stwierdziła. Racja, po co martwić się na zapas?           Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Agnieszka Włodarczyk (@agnieszkawlodarczykofficial) Zobacz też: Ciąża po 40-tce? Znany ginekolog o późnym macierzyństwie Szokujący argument przeciw późnemu macierzyństwu Jak przygotować się do ciąży po 40.? Praktyczne rady

późne ojcostwo nie jest obojętne dla zdrowia dziecka
Adobe Stock
Aktualności
Wiek ma znaczenie - późne ojcostwo negatywnie wpływa na zdrowie dziecka
Do tej pory uważano, że jedynie późne macierzyństwo może zagrażać zdrowiu dziecka. Najnowsze badania pokazują, że wiek taty nie jest bez znaczenia. Także dla kobiety.

    U kobiet zegar biologiczny spowalnia już po ukończeniu 30 roku życia, ale dla panów był zawsze o wiele łaskawszy. Wszyscy zachwycają się późnym ojcostwem George'a Clooneya, Hugh Granta, Rowana Atkinsona czy Micka Jaggera. Ale w świetle najnowszych odkryć naukowych starszy tata niekoniecznie jest dobry dla zdrowia dziecka.     Wiek ojca też się liczy Czasy są takie, że coraz później pary decydują się na dziecko. Jednak o ile ciąża kobiet po 40-tce jest szeroko omawiana i analizowana, o tyle niewielu mężczyzn po czterdziestce zdaje sobie sprawę, że ich wiek też może stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka. Badania przeprowadzone przez naukowców amerykańskich na podstawie analizy ponad 40,5 miliona urodzeń dzieci w Stanach Zjednoczonych, wykazało potencjalnie szkodliwy wpływ zaawansowanego wieku ojcowskiego na zdrowie dziecka. Maluszki starszych ojców są bardziej narażone na ryzyko:   wcześniactwa; urodzenia się z niską wagą urodzeniową; uzyskania niższego  wyniku w skali Apgar; chorób wrodzonych lub psychicznych. U kobiet starszych partnerów zwiększa się ryzyko rozwoju cukrzycy ciążowej. Starszy tata = trudniejsza ciąża W USA od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku odsetek urodzeń dzieci ojców w wieku 40 lat lub starszych podwoił się i do 2015 roku stanowił 9 procent urodzeń. Badanie późnego ojcostwa pod kierownictwem dr Michaela L. Eisenberga, urologa i szefa męskiej medycyny reprodukcyjnej i chirurgii na Stanford University School of Medicine, wykazało, że w przypadku urodzenia się dzieci z komplikacjami w ponad 12 procentach urodzeń można było uniknąć powikłań , gdyby ojcowie byli młodsi. „Przez wiele lat zakładano, że zaawansowany wiek ma znaczenie tylko dla kobiet" - powiedziała badaczka zdrowia publicznego Hilary K. Brown z Uniwersytetu w Toronto. „Liczy się...

62-latka została mamą Włochy
Fotolia
Aktualności
Późne macierzyństwo: spełnienie marzeń, czy egoizm?
Cztery poronienia i wiele lat starań o dziecko, a nadzieja nie umarła w niej do końca...

Dziś dojrzała mama i jej dzidziuś czują się dobrze. Choć ciąża akurat tej kobiety przebiegała bez większych komplikacji, to jednak podjęcie decyzji o porodzie w tym wieku, obciążone jest naprawdę dużym ryzykiem! Pre-test- płytkowy test ciążowy Maria Rosaria pochodzi z Włoch i jest jedną z tych kobiet, które zdecydowały się na naprawdę późne macierzyństwo. W wieku 62 lat urodziła swoje pierwsze dziecko , na które z mężem czekali latami. Kobieta zdementowała wszelki plotki, że ciąża jest wynikiem zapłodnienia in vitro, a jedynie wynika z pomocnej kuracji hormonalnej.  Elias w chwili narodzin ważył 3,5 kg i mierzył 50 cm. Jest zdrowym chłopcem, a jego mama także bardzo dobrze zniosła ciążę i poród. Na rozwiązanie ciąży lekarze zdecydowali się w 34. tyg ciąży pacjentki poprzez cesarskie cięcie . Powodem przedwczesnego porodu nie był zły stan zdrowia matki, tylko waga dziecka. Maluch w 34.tyg ciąży ważył już ponad 3 kg, a tempo jego wzrostu było niezwykle szybkie.  Coraz częściej słyszy się o porodach wśród dojrzałych kobiet. Jedne zdecydowały się późno na dziecko, ze względu  na brak partnera, inne z przyczyn medycznych, lub finansowych. Spełniają swoje marzenia i naprawdę trudno je za to oceniać. Niemniej jednak ich dzieciom będzie na pewno trudniej. Mama po 60. roku życia obarczona jest dużo większym ryzykiem chorób, niż 30-letnia. Gdy dziecko osiągnie dojrzałość, Maria Rosaria będzie miała 80 lat! Cudownie byłoby, gdyby mogła w pełni sił świętować ten etap życia wraz ze swoim synem, ale niestety trzeba brać pod uwagę, że w tym wieku będzie być może wymagała sama pomocy.  Marzenie o byciu mamą jest głęboko zakorzenione w sercu i umyśle kobiety. Decyzja o ciąży w tak późnym wieku może być interpretowana na wiele sposobów. Realizacja marzenia, egoizm, instynkt macierzyński...  A co Wy sądzicie na...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Wyjątkowe życzenia na Dzień Matki
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Matki: wyjątkowe dla wyjątkowej mamy
Luiza Słuszniak
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
Edukacja
Punkty na egzaminie ósmoklasisty 2023: ile trzeba mieć punktów?
Joanna Biegaj
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz