Andziaks przekłuła uszy rocznej córce
fot. Youtube

Andziaks przekłuła uszy rocznej córce. „Nasza niunia też musi mieć” (FILM)

Przekłucie uszu jako prezent na pierwsze urodziny – na taki pomysł wpadli rodzice malutkiej Charlotte. Andziaks nie mogła przepuścić okazji i pierwsze kolczyki założyła córce w kultowym miejscu w Miami. Potem pokazała wszystko na YouTubie.
Magdalena Drab
Andziaks przekłuła uszy rocznej córce
fot. Youtube
Youtuberzy Andziaks i Luka pierwsze urodziny córeczki świętowali w Ameryce. Dziewczynka dostała wyjątkowy prezent, chociaż pewnie doceni go... za co najmniej kilka lat. 

Andziaks przekłuła uszy rocznej córce. Pistoletem!

Słynni youtuberzy pokazują w sieci niemal wszystkie wydarzenia ze swojego życia, łącznie z porodem, nie mogło więc zabraknąć relacji z pierwszych urodzin Charlotte. Rodzina wyjechała do Miami, gdzie odwiedziła m.in. znany w USA sklep z biżuterią Claire’s. To tam rodzice postanowili przekuć dziewczynce uszy. Nie bez powodu!

„Większość dzieci z Ameryki właśnie w tym sklepie przebija sobie uszy. (...) To jest takie kultowe miejsce, więc stwierdziliśmy, że nasza niunia też musi mieć tutaj zrobione kolczyki” – powiedziała podekscytowana Andziaks. I szybko wytłumaczyła decyzję o przekłuciu uszu tak małemu dziecku:

„Mama przekłuła mi uszy, gdy miałam 7 miesięcy. To dobry wiek. Dziecko nie wie, co je czeka. Szczepionki jakoś znosi, więc damy radę”.

Malutka Charli chyba jednak nie podzielała entuzjazmu rodziców, bo podczas przekłuwania uszu pistoletem rozpłakała się. Dopiero po dłuższej chwili tulona przez mamę zaczęła się uśmiechać. Dziewczynkę próbował uspokajać tata:

„Dzielna córeczko jesteś bardzo, tata ci kupi dzisiaj wszystko. Kupię ci wszystkie lalki”.


Przypominamy, że przekłucie uszu dziecku wiążę się z ryzykiem wielu powikłań, u dziewczynki może wystąpić np.:
  • reakcja alergiczna (także w przyszłości),
  • migracja kolczyka,
  • infekcja,
  • ropień,
  • zapalenie ochrzęstnej małżowiny usznej,
  • posocznica.

Ponadto zabieg powinien być przeprowadzony przez przeszkolonego specjalistę w warunkach sanitarnych. Nie zaleca się przekłuwania dzieciom uszu pistoletem ze względu na niską sterylność urządzenia.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy