GRY
 
 

"Beka z mamuś na forach" zamknięta. To dobrze czy źle?

Nie jest fajnie być obiektem żartów, często niewybrednych. Ale z drugiej strony czy wolno zamykać stronę, która nie łamie prawa?

"Beka z mamuś na forach" to profil na Facebooku, który  bezlitośnie kpi z mam. Nie ze wszystkich oczywiście, ale np. z tych, które udzielają niesprawdzonych (a czasem – bądźmy szczerzy – naprawdę głupich) rad,  toczą wojny z innymi mamami, zadają w sieci dziwne, czasem bardzo intymne pytania albo zamieszczają zdjęcia dzieci – takie, których nikt nigdy nie powinien oglądać publicznie.

Polecamy także: Czy Facebook może uratować zdrowie dziecka?

"Beka" cieszyła się ogromnym powodzeniem.  – Uwielbiałam ją! – mówi jedna z jej fanek. – Mój ulubiony tekst: "Co myślicie o zostaniu SURYKATKĄ?"

Nie wszystkich jednak bawił ten profil, zwłaszcza, że publikował także  posty z zamkniętych grup internetowych.  

Strona była  wielokrotnie zgłaszana do administracji Facebooka, a mamy ostrzegały się przed nią na internetowych forach. W końcu zniknęła. 
 
 

Jeszcze nie wiemy co się stało. Nic co robiliśmy do tej pory nie było niezgodne z prawem. Będziemy walczyć o przywrócenie strony, tymczasem robimy swoje i dziękujemy za wsparcie :)

Posted by Beka z mamuś na forach 2 on 24 września 2015

Jak się okazało,  "Beka z mamuś na forach"  została na razie zawieszona, a nie skasowana. Nie wiadomo, co będzie dalej.

Administratorzy planują utworzenie strony www (Facebook nie będzie mógł jej zamknąć). 
– Nie możemy dopuścić do tego, aby matki bezkarnie wrzucały do sieci zdjęcia nagich dzieci, a skoki rozwojowe leczyły woskiem i brudnymi gaciami :-) – napisali na swoim nowym profilu  ( "Beka z mamuś na forach 2")

A co wy na ten temat sądzicie? To dobrze czy źle, że "Beka" została zawieszona? Czy kpienie z matek, nawet anonimowych (dane były zamazywane), da się obronić dobrymi intencjami? Z drugiej strony czy wolno zamykać stronę, która nie łamie prawa?

Przeczytaj także: Kto się boi kobiecego sutka? Facebook cenzuruje zdjęcia karmiących mam.
Redakcja poleca: Jak być idealną mamą
Psycholog Adriana Klos radzi jak być mamą idealną, nie tracąc przy tym możliwości spełniania swoich marzeń.

Ocena (2 oceny)

3.5
Więcej:
Doładuj
Przeładuj