sepsa Bielsko Biała 3-latek zmarł
fot. Fotolia

Bielsko-Biała: 3-latek zmarł, zamknięto przedszkole

Piorunujące uderzenie choroby! Czyżby do Polski wracało zagrożenie sepsą?
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
sepsa Bielsko Biała 3-latek zmarł
fot. Fotolia
Ta historia jest naprawdę wstrząsająca. 3-latek jeszcze dzień wcześniej był w przedszkolu i czuł się dobrze. 

Chłopiec trafił do szpitala z ostrą infekcją 6 października. Cały poprzedni dzień przebywał w przedszkolu i czuł się dobrze. Dopiero w nocy zaczął gorączkować, a ponieważ jego stan zdrowia pogarszał się, mama postanowiła zabrać go w czwartek rano do szpitala. 

Ze względu na to, że infekcja przebiegała dość nietypowo i była wyjątkowo gwałtowna, chłopca postanowiono z placówki w Cieszynie, przewieźć na OIOM Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Po pół godzinie po przywiezieniu, 3-latek zmarł.

Czytaj też: Od pierwszych godzin infekcji do śmierci dziecka może minąć kilka godzin!

Nie wiadomo, gdzie dziecko zaraziło się wirusem czy bakterią w wyniku czego nastąpiło ogólne zakażenie organizmu w postaci sepsy, ale ze względu na to, że infekcje przenoszone są zazwyczaj drogą kropelkową, wszystkie dzieci w przedszkolu zostały poproszone o kontakt z lekarzem i podano im profilaktycznie leki.

Przedszkole zostało zamknięte, by specjalna firma mogła przeprowadzić dezynfekcję zarówno pomieszczeń, jak i zabawek. Badania wykażą jakiego rodzaju wirus, czy bakteria wywołały śmierć dziecka, choć podejrzewa się, że mogła to być sepsa meningokokowa.

Meningokoki - źródło sepsy

Zobacz także: Meningokoki- potrafią zabijać!

źródło: slaskeska.pl
Redakcja poleca: Sepsa u dzieci jest śmiertelnie groźna. Sprawdź, jak jej zapobiec [WIRTUALNE WARSZTATY]
Co musisz wiedzieć o sepsie i co możesz zrobić, by twoje dziecko nigdy na nią nie zachorowało? Dowiesz się tego, uczestnicząc w bezpłatnych wirtualnych warsztatach, na które zapraszamy wraz z dr n.med. Anetą Górską-Kot, pediatrą.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 6 głosy

Zobacz także

Popularne tematy