Buty, które rosną - TheShoeThatGrows
fot. TheShoeThatGrows

Buty, które rosną wraz z dzieckiem - aż o 5 rozmiarów!

Te nietypowe sandały powiększają się aż o 5 rozmiarów i mogą służyć przez wiele lat. Odmienią życie milionów dzieci!
Beata Turska
Buty, które rosną - TheShoeThatGrows
fot. TheShoeThatGrows
Buty rosną wraz ze stopą dziecka, ponieważ można regulować ich rozmiar za pomocą zatrzasków i klamerek. Robi się to w trzech miejscach: z przodu, po bokach i w okolicy pięty.Pomysłodawcy rosnących sandałów, Amerykaninowi  Kentonowi  Lee,  nie chodziło mu o stworzenie hitu w rodzaju butów ze światełkami czy kółkiem pod piętą. Stworzył je dla  żyjących w skrajnej biedzie dzieci z krajów trzeciego świata.

Wynalazek Kentona Lee może odmienić życie milionów ludzi. Dzięki butom  jego pomysłu mali mieszkańcy krajów rozwijających się  nie będą kaleczyć stóp biegając boso –  to ogromny problem, bo stale narażone na kontakt z ziemią rany na stopach łatwo się infekują i dostają się do nich groźne pasożyty.
Dzieciaki nie będą też musiały nosić obuwia, z którego już wyrosły.  
Kenton Lee wpadł na pomysł stworzenia rosnących sandałów, gdy podczas pracy w Kenii zobaczył dziewczynkę w butach, które od dawna były na nią za małe. Chciał by jej życie choć trochę zmieniło się na lepsze.
Więcej informacji na temat rosnących butów (oraz tego jak można pomóc wysłać je potrzebującym) znajdziesz na stronie The Shoe That Grows  oraz na Facebooku.


Redakcja poleca: Jak nauczyć dziecko wiązać buty? Proste metody na wiązanie sznurowadeł
Nauka wiązania butów nie musi być karkołomna. Dzięki specjalnym metodom, takim jak wierszyk czy szablon o wiązaniu sznurówek, twoje dziecko może opanować umiejętność wiązania butów bardzo szybko. Możesz nauczyć dziecko wiązać buty prosto i przyjemnie.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy