GRY
 
 

Być księżniczką?

Chciałabym się wam zwierzyć, moi drodzy Czytelnicy, że bardzo lubię bajki; zwłaszcza te wszystkie nowoczesne, animowane kreskówki.

Merida Waleczna, filmy Disneya, filmy dla dzieci, filmy animowane
fot. materiały prasowe

Moją szczególną uwagę zwróciła intensywna promocja filmu „Merida waleczna” („Brave”), którego polska premiera zapowiedzenia jest na 17 sierpnia. „Merida” to opowieść o szkockiej księżniczce z dawnych czasów, która kocha niezależność i uwielbia przygody… W zwiastunie oglądamy próby zdobycia ręki księżniczki przez nieudolnych kandydatów, którzy w ramach zalotów popisują się umiejętnościami łuczniczymi – gdy nagle zniecierpliwiona księżniczka dosłownie bierze sprawy w swoje ręce i strzela z łuku w sposób, który nie pozostawia wątpliwości, że na ten moment nie znajdzie się równie dobry strzelec.

Można zatem przypuszczać, że naszą księżniczkę będzie bardziej interesowało rozwijanie własnych kompetencji i samodzielne sprawdzenie siebie w świecie, niż zamążpójście; tym bardziej, że sama stanowczo określa, że „chce walczyć o prawo do swojej własnej ręki”.

Zobacz zwiastun filmu "Merida waleczna":

Ale zaraz, zaraz… pomyślicie zapewne, drodzy Czytelnicy. Bajka o księciu i księżniczce? Znamy, znamy! Ona jest piękna, powabna, i czeka, aż książę na białym koniu uratuje ją z wieży, wyzwoli spod czaru jakiejś złej wiedźmy, zabierze ze sobą, i będą żyli długo i szczęśliwie… Skąd więc nagle ta zbuntowana księżniczka?!

Więcej o disneyowskich księżniczkach - tych uległych i tych zbuntowanych - czytaj na blogu Beaty Dranikowskiej.


Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?
Doładuj
Przeładuj