jaki leżaczek dla dziecka
fot. Marko

Cechy idealnego leżaczka dla niemowlęcia

To jeden z tych nowoczesnych gadżetów, które naprawdę warto mieć w domu. Nie tylko ułatwia życie rodzicom, ale jest też bardzo lubiany przez dzieci. Sprawdź, na co zwrócić uwagę szukając leżaczka dla dziecka.
jaki leżaczek dla dziecka
fot. Marko
Jeśli chodzi o akcesoria dla niemowląt – rzeczy, po które najczęściej sięgamy to: różnego rodzaju maty edukacyjne, karuzele oraz leżaczki/bujaczki. Lubimy je dlatego, że są atrakcyjne dla malucha i świetnie wpływają na jego rozwój, ale też zapewniają nam, rodzicom, odrobinę wytchnienia. Przyjrzyjmy się bliżej ostatniemu z tych gadżetów – leżaczkowi. Jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Maluch musi czuć się w nim dobrze

Leżaczek to dla dziecka miejsce relaksu, które musi być maksymalnie wygodne i komfortowe. Leżaczek - krzesełko 3w1 Close to Me oraz model Close to Me - Luxe to dla rozwijającego się brzdąca akcesoria idealne. Każdy z nich ma miękki materac i dobrze wyprofilowane, przestronne siedzisko, które sprawia, że maluchy kochają w nim odpoczywać. Zachęcają one dziecko do odkrywania otaczającej przestrzeni, pobudzają zmysły i chęć eksploracji, a co najważniejsze – zacieśniają więź między dzieckiem a rodzicem. Niezależnie od tego, czy siedzisz, czy stoisz – dzięki leżaczkowi maluch zawsze znajdzie się na wysokości twoich oczu, umożliwiając komunikację i interakcję.

Redakcja poleca: Kiedy dziecko siada? Czy sadzać dziecko, które samo jeszcze nie siada?
Na pytanie, kiedy dziecko siada, jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź: dziecko siada, kiedy jest na to gotowe. Pierwsze próby siadania niemowlę podejmuje, kiedy odpowiednio rozwiną się jego mięśnie i układ kostno-stawowy. Zwykle dzieje się to na przełomie 7-8 lub 8-9 miesiąca. O naukę siadania zapytałyśmy lekarza pediatrę.

Może być wielofunkcyjny

Leżaczek - krzesełko 3w1 Close to Me oraz Close to Me - Luxe to produkty, które łączą wiele funkcji. Wysokie krzesełko umożliwia stały kontakt z rodzicem, leżaczek zachęca do wypoczynku lub zabawy, a kojące łóżeczko z wibracjami i melodiami ułatwia zasypianie. Szukając dobrego leżaczka pamiętaj, że może też on służyć jako mini-kącik edukacyjny, dlatego miejsce to powinno być dla dziecka ciekawe i inspirujące. Wybierając sprzęt, koniecznie zwróć uwagę na to, czy są do niego dołączone zabawki. Leżaczek - krzesełko 3w1 Close to Me posiada dwie kolorowe zawieszki-grzechotki, natomiast model Close to Me - Luxe ma przyczepionego liska i misia, którzy są tak uroczy, że z pewnością będą dla malucha nieocenionymi towarzyszami zabaw.

 

Cechy leżaczka - krzesełka 3w1 Close to Me:
 

 • 3 tryby użytkowania - leżaczek, łóżeczko z wibracjami
 • wysokie krzesełko idealne na wysokość stołu
 • 25 minut ciągłej muzyki
 • 16 melodii - 8 spokojnych i 8 wesołych
 • łagodzące wibracje
 • regulowany, zdejmowany pałąk z dwoma zawieszkami
 • wygodna wkładka dla noworodka
 • 5-punktowe pasy bezpieczeństwa
 • obciążenie do 18kg
 • tryb bujania i uspokajania: maks. waga 9kg
 • tryb wysokie krzesełko: maks. waga 18kg
 • certyfikowana stabilność i bezpieczeństwo leżaczka (certyfikat F404 dla wysokiego krzesełka i F2167 dla leżaczka)

 

Ma atrakcyjny wygląd

Rzecz jasna, leżaczek musi być jak najbardziej dostosowany do potrzeb malucha, ale powinien również podobać się rodzicom. Ponieważ lubimy ładnie mieszkać, z reguły szukamy takich akcesoriów dziecięcych, które będą spójne z kolorystyką, jaka dominuje w naszym domu. Leżaczki - krzesełka 3w1 Close to Me posiadają nowoczesny design i atrakcyjne wzornictwo, które będzie pasowało do każdego wnętrza.

Łatwo się składa i przechowuje

Wiele bujaczków dostępnych na rynku niestety nie posiada funkcji, która umożliwiałaby swobodne przenoszenie. Tymczasem Leżaczek - krzesełko 3w1 Close to Me posiada dwa tylne koła, dzięki czemu można go przenieść w dowolne miejsce. Istnieje także możliwość złożenia go na płasko, co z kolei ułatwia przechowywanie. Leżaczek można również zapakować do bagażnika samochodu i zabrać na wyjazd. Ponadto zdejmowane poszycie siedziska można prać w pralce, co ułatwia utrzymywanie go w czystości. Obecnie wszyscy staramy się żyć z poszanowaniem środowiska naturalnego, więc gdy leżaczek przestanie służyć naszemu dziecku – będzie mógł trafić w kolejne ręce, np. bliskiej osoby, której urodziło się maleństwo.

Współczesne mamy to kobiety wielozadaniowe, które pomiędzy przygotowywaniem zdrowych posiłków a opieką nad dzieckiem, znajdują również czas na osobiste sprawy. Leżaczek - krzesełko 3w1 Close to Me i Close to Me Luxe to nowoczesne gadżety, które zdecydowanie ułatwiają życie – mamie pozwalają wykonać wiele codziennych czynności, a maluszkowi sprawiają ogromną radość! 

Więcej: Marko

Zobacz także

Popularne tematy