Chcą nas szczepić z samochodów!
fot. Adobe Stock

Rząd zapowiada szczepienia drive-thru. Czy to na pewno bezpieczne?

Rząd zapowiada zmiany, które mają na celu szybsze zaszczepienie jak największej liczby osób. W Polsce mają być możliwe szczepienia z samochodów. Co myśli o tym dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19?
Joanna  Biegaj
Chcą nas szczepić z samochodów!
fot. Adobe Stock
Podczas konferencji, która odbyła się we wtorek Szef Kancelarii Premiera zapowiedział, że rząd przygotowuje zmiany w Narodowym Programie Szczepień. Jedną z nich ma być wprowadzenie punktów drive-thru, w których będzie można przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19. Takie rozwiązanie funkcjonuje już w innych krajach, np. Kanadzie, Meksyku, Brazylii.

Szczepienia drive-thru

„Uruchomiona zostanie możliwość szczepienia przez ratowników, w punktach drive thru, w miejscach pracy czy aptekach” – zapowiedział Michał Dworczyk.

Warunkiem utworzenia punktów szczepień drive-thru będzie parking, gdzie pacjenci będą mogli odczekać odpowiedni czas po szczepieniu, będąc pod opieką ratownika medycznego i lekarza. 

Ostateczność na wypadek wojny

Dr Paweł Grzesiowski odniósł się na Twitterze do nowego pomysłu rządu.  
Źródło: Twitter

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Nie szczepisz dziecka? Jesteś ostatni w kolejce do przedszkola! Dobry pomysł? [WIDEO]
Dlaczego należy szczepić dzieci? Zobacz, wypowiedź eksperta - prof. Alicja Chybicka, pediatra i przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy