GRY
 
 

Czy można dotknąć dziecka przed narodzinami? Niejedna mama o tym marzy!

Dzięki nowoczesnej technologii, rodzice mają możliwość zobaczenia i dotknięcia maluszka, zanim się narodzi. To wspaniała wiadomość szczególnie dla niewidomych rodziców.

Mama dotyka płaskorzeźby nienarodzonego jeszcze dziecka
fot. inutero3d.pl
Prawdopodobnie nie ma mamy, która nie zatrzymałaby na pamiątkę zdjęć USG swoich pociech. To najpopularniejsze pamiątki z okresu ciąży, obok testów ciążowych, opasek ze szpitala i włosków po pierwszej wizycie u fryzjera. Tradycyjne zdjęcia to jednak za mało. Rodzice mogą teraz mieć nie tylko tradycyjną fotografię, ale także rzeźbę dziecka w 3D!

"Dotknij zanim się narodzi"

W marcu tego roku ruszył projekt in utero 3D (czyli "w łonie matki"). To szansa dla każdego rodzica, który chce dotknąć i zobaczyć swojego maluszka przed jego narodzinami. Płaskorzeźby wykonywane są na podstawie zdjęć z USG 3D. Każda z nich jest wiernym odzwierciedleniem malca w skali 1:1. Rodzic może zobaczyć nie tylko główkę, ale także stópkę czy rączkę swojego dziecka.

Redakcja poleca: 26. tydzień ciąży na USG 4D
Jak wygląda dziecko i co robi w brzuchu mamy w 26. tygodniu ciąży? Zobacz niezwykły film z USG 3D i 4D.

Projekt skierowany do niewidomych rodziców

In utero 3D to część projektu "Oczekiwanie bez barier". To inicjatywa skierowana do niewidomych rodziców. Dzięki niej, każdy niewidomy rodzic może zamówić płaskorzeźbę dziecka i poczuć, jak wygląda jego maluch – wszystko za symboliczną złotówkę.

Jestem niewidomym tatą małego Jasia, który na świecie pojawi się w drugiej połowie lipca. Z przyjemnością słucham jak bije jego serce, niestety dotąd nie mogłem zobaczyć jak wygląda. Kiedy dowiedzieliśmy się, że jest możliwość wydruku 3D naszego synka, zafascynował nas ten pomysł i zdecydowaliśmy się na udział w programie. Rewelacja, niesamowite uczucie. Mogę dotykać każdy szczegół twarzy mojego małego Jasia. Czuję nos, usta, oczy – wszystkie szczegóły są bardzo wyraźne. W końcu mogę poczuć jak wygląda nasze dziecko w skali 1:1 – mówi jeden z uczestników programu.

Świetny pomysł i piękna inicjatywa!

Czytaj także: Te pamiątki przechowuje każda mama!
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami