Dziecko płakało na ulicy, jego rodzice byli kompletnie pijani. Interweniowała policja
fot. Adobe Stock

Dziecko płakało na ulicy, jego rodzice leżeli na chodniku kompletnie pijani. Interweniowała policja

Ta sytuacja mogła skończyć się tragicznie. Dwuletni chłopiec zawodził w wózku, gdy jego rodzice, pijani, leżeli obok na chodniku. Płacz dziecka zaalarmował strażników miejskich.
Sylwia Arlak
Dziecko płakało na ulicy, jego rodzice byli kompletnie pijani. Interweniowała policja
fot. Adobe Stock
Do zdarzenia doszło w sobotę 24 lipca w Warszawie około godziny 22. Kiedy strażnicy miejscy, którzy patrolowali jedno z osiedli na Jelonkach, usłyszeli płacz dziecka, ruszyli na poszukiwania malucha. Na miejscu zobaczyli parę dorosłych leżących na chodniku. Obok nich stał wózek z dwuletnim dzieckiem, które głośno płakało. 

Ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

„Para była tak pijana, że nie byli w stanie wstać, ani utrzymać się na nogach – przekazał strażnik” – poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową Jerzy Jabraszko z referatu prasowego stołecznej straży miejskiej. Strażnicy wezwali policję, którzy po przybyciu na miejsce przebadali pijaną parę alkomatem. 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 42-letni mężczyzna i kobieta to rodzice chłopca. Ona miała ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, on – 3,4 promila. Zostali zabrani przez policjantów na dalsze przesłuchania. Chłopcu zapewniono opiekę. 

Internauci burzą się w komentarzach, że gdyby nie polityka 500 plus, nie dochodziłoby do takich sytuacji. Jedno jest pewne – nieodpowiedzialne zachowanie rodziców zawsze powinno mieć swoje konsekwencje! Myślicie, że takim osobom powinno odbierać się prawa rodzicielskie?

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak nauczyć dziecko samodzielnego spania? - film
Zobacz porady psychologa, które pomogą ci nauczyć dziecko przesypiania całych nocy.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy