Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
pijana matka pomyliła na plaży swoje dziecko
Adobe Stock
Aktualności

PIJANA matka pomyliła dzieci na plaży: smarowała kremem CUDZE DZIECKO

Matka pod wpływem alkoholu pomyliła swoje dziecko z innym chłopcem. Interweniowała policja, a kobiecie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek 16 lipca w okolicy zalewu Zadębie. Jedna z wypoczywających kobiet pomyliła swoje dwuletnie dziecko z innym chłopczykiem. Była tak bardzo nietrzeźwa, że zaczęła smarować kremem cudze dziecko. Chłopcy byli w podobnym wieku, a upojona alkoholem kobieta potraktowała obcego chłopczyka, jak swojego syna.

119 rzeczy do zrobienia w wakacje 2023: lista szalonych i kreatywnych pomysłów

Interwencja policji

Mama drugiego chłopca natychmiast wezwała policję. „Kobieta, która zawiadomiła policję, widziała, że tuż obok spożywany jest alkohol, przez dwie osoby dorosłe, pod których opieką był dwulatek – powiedziała w rozmowie z „Dziennikiem Łódzkim” komisarz Magdalena Studniarek ze skierniewickiej komendy.

Okazało się, że 32-letnia kobieta wraz ze swoim 41- letnim partnerem mieli po dwa promile alkoholu we krwi. Dodatkowo kobieta była agresywna i wulgarna podczas interwencji policji. Dwulatek, którego opiekunowie byli pod wpływem alkoholu, trafił pod opiekę swojego ojca.

Apel o czujność

Lato jest czasem, gdy nad wodą może dojść do wielu nieszczęść. Rodzice powinni mieć „oczy dookoła głowy” i odpowiedzialnie zajmować się swoimi pociechami. O czujność apeluje także policja.

„Tym razem, dzięki czujności świadków, udało się uniknąć tragedii. Nie wolno, szczególnie tak małych, dzieci zostawiać bez należytej opieki nad wodą, ponieważ może to doprowadzić do wypadku, a nawet utonięcia” - powiedziała komisarz Magdalena Studniarek.

Zobacz także: 

dzieic bez kostiumu na plaży
Adobe Stock
Aktualności
„Moja 3-letnia córka bawi się na plaży bez kostiumu. Przestańcie seksualizować dzieci!” [LIST DO REDAKCJI]
Podczas urlopu nad Bałtykiem Paulina usłyszała, że jest nieodpowiedzialną matką, która powinna się wstydzić. Powód? Nie widzi nic złego w tym, że jej 3-letnia córeczka bawi się na plaży bez kostiumu. „To przecież dziecko!” – grzmi.

Temat nagości dzieci na polskich plażach powraca co sezon. Część rodziców (ale też bezdzietnych) jest oburzona widokiem maluchów pluskających się w wodzie czy brykających w piasku bez ubrania. Paulina, mama 3-letniej Tosi, jest w tej drugiej grupie – jej zdaniem problem ma ten, kto traktuje ciało kilkulatka jak obiekt seksualny. Jeśli chcecie podzielić się z nami swoimi przemyśleniami, piszcie na adres redakcja@mamotoja.pl . Przecież to jeszcze dziecko! „Dwuczęściowe kostiumy kąpielowe dla kilkuletnich dziewczynek doprowadzają mnie do furii – te mikrostaniczki, jeszcze nie daj Boże w panterkę… Kto coś takiego w ogóle wymyślił?! Komu przyszło do głowy, że 3-4-letnie dziecko powinno się zakrywać?! Pewnie ktoś taki jak kobieta, którą poznałam podczas urlopu... W tym roku postanowiliśmy z mężem, że pojedziemy nad polskie morze. Przez kilka ostatnich lat jeździliśmy do Chorwacji – mieliśmy już trochę dość wody ciepłej jak zupa, zatęskniliśmy za tym chłodkiem Bałtyku… Już pierwszego dnia na plaży przypomnieliśmy sobie, dlaczego wybieraliśmy Chorwację. Po wejściu na plażę dosłownie poraziła nas liczba porozstawianych parawanów. A jeszcze nie było dziewiątej rano! Dobra, trudno. Niech sobie wszyscy żyją, jak chcą – chcą się odgradzać, żaden problem. Rozłożyliśmy się gdzieś w miarę ustronnym miejscu (dwie godziny później było już tak gęsto, że nie byłoby gdzie szpilki wcisnąć), ja weszłam z Tośką na chwilę do wody. Popluskałyśmy się, wzięłyśmy wiaderko i łopatki i zaczęłyśmy stawiać babki z piasku. Tosia była zachwycona. Szybko złapała kontakt z jakąś niewiele starszą dziewczynką, która dołączyła do zabawy. "Może jednak nie będzie tak źle", pomyślałam. Szybko zostałam sprowadzona na ziemię – przez mamę rezolutnej kilkulatki, która dzieliła się z moją Tosią...

Czteroletnia dziewczynka zgubiła się na plaży
Adobe Stock
Aktualności
Czteroletnia dziewczynka zgubiła się na plaży. Było o włos od tragedii
Rodzice czteroletniej dziewczynki przeżyli wyjątkowo stresujące chwile. Odpoczywając na plaży w Mielnie, zgubili dziecko. Natychmiast zaczęły się poszukiwania.

Ta sytuacja mogła skończyć się tragicznie. Czteroletnia dziewczynka zgubiła się na jednej z bałtyckich plaż w Mielnie. Jak podkreślali potem jej rodzice, to była dosłownie chwila. Odpoczywali, kiedy nagle dziecko się oddaliło. Gdy zorientowali się, co się stało, szybko zwrócili się do ratowników i policji. Jak mówiła dla Polskiej Agencji Prasowej Rafał Skoczylas z koszalińskiej komendy, nie było wiadomo, czy dziecko weszło do wody, czy pobiegło gdzieś plażą. Od razu rozpoczęto poszukiwania. Ratownicy i policjanci apelują o rozwagę Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policjanci z częstochowskiej jednostki stacjonujący w Mielnie odnaleźli dziecko dopiero kilometr dalej, na plaży w Unieściu (dzielnicy Mielna). Przetransportowali je do rodziców quadem WOPR.  Czteroletnia dziewczynka i jej rodzice mieli dużo szczęścia. Poza tym, że dorośli najedli się strachu, nic złego się nie stało. Ratownicy i policjanci ciągle przypominają jednak, że jadąc z dzieckiem na wakacje, trzeba mieć uszy i oczy dookoła głowy. Wystarczy chwila nieuwagi, żeby doszło do tragedii.  Zanim wybierzemy się na wakacje, warto nauczyć dzieci podstawowych danych personalnych swoich i rodziców oraz adresu zamieszkania. Idealnie, jakby dziecko miało bransoletkę albo opaskę (można poprosić o taką ratowników) z danymi kontaktowymi do rodziców, a także jakiś charakterystyczny przedmiot, gadżet, który pozwoli szybciej zlokalizować dziecko w tłumie.  Zobacz też: Co zrobić, by nie zgubić dziecka? Jak nie zgubić dziecka w sklepie? – ten tata ma doskonały pomysł! 5 rzeczy, które możesz zrobić, żeby dziecko nie zgubiło się w tłumie

Mandat za siusianie dziecka na plaży? Ekspert rozwiewa wątpliwości
Adobe Stock
Aktualności
Mandat za siusianie dziecka na plaży? Ekspert rozwiewa wątpliwości
Ten temat od zawsze dzielił społeczeństwo. Mało kto jednak wie, co może grozić za siusianie dziecka na plaży, placu zabaw albo w innym miejscu publicznym.

Siusianie dzieci na plaży to temat, który wraca co roku jak bumerang. I budzi ogromne kontrowersje. Dla jednych rodziców to naturalne, dla drugich – absolutnie niedopuszczalne. Jedni szukają toalet publicznych (które są dostępne w wielu nadmorskich miejscowościach), drudzy pozwalają siusiać dzieciom, tam, gdzie najdzie je potrzeba. Są zdania, że skoro właściciele psów pozwalają swoim czworonogom załatwiać się, gdzie popadnie, oni też nie muszą się ograniczać.  Co wolno dziecku na plaży i placu zabaw? To zdanie przeciwko zdaniu, ale jak wygląda to od strony prawnej? Czy rodzicowi, który pomaga załatwić się swojemu dziecku w miejscu publicznym, grozi za to mandat? Adwokat Eliza Kuna w rozmowie z „Dzień Dobry TVN” rozwiewa wszelkie wątpliwości. Jak wyjaśnia, nie ma obecnie artykułu w kodeksie wykroczeń, na podstawie którego strażnicy mieliby podstawę interweniować wobec takiego rodzica. Niezależnie od tego, czy dziecko siusia w parku, na plaży, placu zabaw, w bramie czy ulicy, jego opiekun nie zostanie ukarany.  Wszystko się zmienia, gdy dziecko skończy 17 lat. Jak przypomina adwokat, wówczas można zastosować wobec niego przepisy art. 140,145 k.w. „Zgodnie z tym pierwszym, kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany. Natomiast drugi przepis wskazuje: kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany” – dodaje Eliza Kuna.  Zobacz też: Przewożenie dziecka w samochodzie – najważniejsze zasady 2021 Chore dziecko nie zostało wpuszczone do zoo: totalny brak empatii! Jak zarejestrować dziecko na szczepienie na COVID-19 [INSTRUKCJA]

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz