Dziewczynka zostawiona w Oknie Życia w Częstochowie. Znaleziono przy niej list
fot. Adobe Stock

Dziewczynka zostawiona w oknie życia w Częstochowie. Znaleziono przy niej list

W poniedziałek w oknie życia w Częstochowie znaleziono dwuletnią dziewczynkę. Przy dziecku był list z jej imieniem.
Sylwia Arlak
Dziewczynka zostawiona w Oknie Życia w Częstochowie. Znaleziono przy niej list
fot. Adobe Stock
Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 21. Jak informuje Katolicka Agencja Informacyjna, wówczas w oknie życia im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Częstochowie rozległ się alarm.

Znaleziono około dwuletnią dziewczynkę. Natychmiast powiadomiono policję, a dziecku zapewniono opiekę medyczną. Było zadbane i czuje się dobrze. Przy dziecku był list z informacją o imieniu. Z nieoficjalnych informacji Dziennika Zachodniego wynika, że dziewczynka pochodzi z północnej części województwa śląskiego

To już szóste dziecko zostawione w tym oknie życia

Komenda Miejska Policji w Częstochowie ustaliła już, kim są rodzice dziecka. Teraz sprawa trafi do sądu.

„Potwierdzam, że otrzymaliśmy zgłoszenie po godz. 21. Przeprowadziliśmy w tej sprawie wszystkie niezbędne czynności, rodzice dziecka zostali ustaleni. Dokumentacja zostanie przekazana do sądu, który podejmuje decyzje w takich sprawach” –  mówi Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, cytowana przez Dziennik Zachodni. 

To już szóste dziecko zostawione w oknie życia w Częstochowie, które działa od końca 2008 roku. Drugie w tym roku. Poprzednim razem rodzice zostawili tam pięciomiesięczną dziewczynkę. Później sami zgłosili się na policję, mówiąc, że zmienili zdanie i wciąż chcą opiekować się dzieckiem. 

Każdy taki przypadek bada prokuratura, ale sprawa zwykle kończy się umorzeniem. Wyjątkiem są sytuacje, gdy zachodzi podejrzenie przestępstwa. 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Z maluszkiem w Centrum Nauki Kopernik - galeria Bzzz! (video)
Nie musisz czekać, aż twoje dziecko podrośnie, by zainteresować je nauką. Do galerii Bzzz! w warszawskim Centrum Nauki Kopernik można przyjść już z dwulatkiem!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy