GRY
 
 

Akcja Fundacji „One Day” i restauracji Endorfina dla potrzebujących dzieci

Choć święta już dobiegły końca, warto powspominać te wyjątkowe, gwiazdkowe chwile. Zwłaszcza te, które wywołały uśmiech na dziecięcych buziach, tak jak wigilijny wieczór zorganizowany wspólnie przez Fundację „One Day” i restaurację Endorfina Foksal.

święta, Boże Narodzenie, wigilia, gwiazdka
fot. Fotolia
W dniach  21–22  grudnia Fundacja One Day oraz Endorfina Foksal zorganizowały wyjazd gwiazdkowy dla  150 dzieci  z domów dziecka oraz placówek opiekuńczych z całej Polski pod patronatem SARP Stowarzyszenia Architektów Polskich . W czasie dwutygodniowego wypoczynku dzieci zwiedziły Warszawę, a w niej m.in. Stadion Narodowy i Muzeum Jana III Sobieskiego. Zobaczyły także świąteczną iluminację na Trakcie Królewskim. Po stolicy najmłodszych oprowadzili pracownicy Fundacji VARSAVIANA.

21 grudnia w Restauracji Endorfina dzieci wzięły udział w wyjątkowym wieczorze wigilijnym. Imprezę poprowadziła Magdalena Modra wraz z mężem Markiem Krupskim, a o oprawę muzyczną zadbali: zespół DE MONO, Katarzyna Klich, Michał Milowicz, zespół Nocny Koncert i Przyjaciele, Dominika Zioło, Tamara Raven  oraz aktorzy teatru Roma: Beata Banach, Karol Osentowski, Wojciech Rotowski, Agnieszka Mrozińska, Karol Jankiewicz, Justyna Bojczuk. Podczas imprezy mali widzowie obejrzeli też pokazy tańca Tomasza Barańskiego i Klaudii Halejcio oraz Kasi Żurawskiej. Na gwiazdkowym przyjęciu nie mogło także zabraknąć Mikołaja i pani Mikołajowej, w których wcielili się Andrzej Banach Beata Banach z teatru Roma, a w roli śnieżynki wystąpiła Natalia Siwiec.

Nie zabrakło także innych atrakcji. Grażyna Wolszczak malowała z dziećmi pierniczki, a Laura Łącz – dekorowała bombki. O piękne, pamiątkowe zdjęcia zadbała Lidia Popiel.  Szef Kuchni Endorfiny przygotował pyszną kolację, choć dzieciaki z pomocą Ewy Pacuły również próbowały swoich sił w kuchni. Podczas wieczoru wigilijnego powstał też piękny łańcuch stworzony przez wszystkich uczestników imprezy, a prace nad nim koordynowała Sylwia Nowak. Maciek Pęda wystąpił w roli magika i sprawił, że ten wyjątkowy wieczór był jeszcze bardziej magiczny. Atrakcje zapewnili także Misiowi Przyjaciele oraz Aleksandra Kisio, a dzięki firmie  Drimagine dzieci miały okazję zrobić rzeźbę 3D.

Podczas tego wyjątkowego wieczoru wigilijnego było wiele niezapomnianych chwil, ale najbardziej w pamięć zapadło jedno – radość i uśmiech dzieci. Dla takiej nagrody warto zrobić wiele, nie tylko od święta.
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Doładuj
Przeładuj