GRY
 
 

I ty możesz zostać superbabcią!

Wie wszystko, jest kochana, ładna, potrafi się bawić. W oczach dziecka babcia to prawdziwy ideał. Brzmi nieźle? Taki opis może pasować także do ciebie!

babcia w kuchni z wnukami
fot. Fotolia
Bycie babcią to nie kwestia wieku. Wnuki można mieć przecież nawet przed czterdziestką. Dlatego babciowania nie warto traktować jak sygnału zbliżającej się starości, lecz... misję specjalną. Taką, od której zależy szczęście twoje i twojej rodziny.

Zadaniu takiemu z pewnością podoła superbabcia. Zobacz, jak łatwo możesz nią zostać.

Skarbnica mądrości

Większość maluchów uwielbia baśnie Andersena. Czy wiesz, że ten znakomity pisarz zawdzięcza sławę właśnie babci? To ona opowiadała mu w dzieciństwie bajki na dobranoc. Później cudowne wspomnienia stały się dla Andersena natchnieniem.
  • Pomóż wnukom rozwinąć wyobraźnię. Jednym z najlepszych na to sposobów jest właśnie regularne czytanie. Inspiracją do mądrego dobierania lektury może się stać dla ciebie "Złota lista" książek polecanych przez Fundację ABCXXI (patron akcji "Cała Polska czyta dzieciom").
  • "A za moich czasów...". Zwrot ten nie brzmi zbyt zachęcająco, bo sugeruje, że jesteś człowiekiem starej daty i nic nie wiesz o obecnym życiu. Możesz obalić ten mit, a zarazem nauczyć dzieci czegoś o przeszłości. Chociaż od czasu do czasu urządzaj wnukom przebojowe lekcje historii. Możecie np. ruszyć na wyprawę (spacer) śladami przodków albo pobawić się w odkrywców i wspólnie przewertować rodzinne pamiątki. By przekazać młodszemu pokoleniu warte naśladowania zwyczaje, możesz np. urządzić zabawę we wspólne gotowanie – oczywiście według tradycyjnych przepisów. Takie sytuacje to doskonała okazja, by przekazać dzieciom wiedzę, a jednocześnie wzmocnić rodzinne więzi i zmniejszyć pokoleniową przepaść.
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Najlepsza na świecie...

Bycie babcią jest niczym... ponowne macierzyństwo. Z tą jednak przewagą, że jesteśmy już bogatsze o pewne doświadczenia. W kontaktach z wnukami możemy jednak nie tylko wykazać się wychowawczą wiedzą, ale też spełnić swoje wcześniejsze marzenia, np. ofiarowując im czas i rzeczy, których nie mogłyśmy dać własnym dzieciom.
  • Jesteś naprawdę potrzebna. Mimo że świat idzie ciągle naprzód, pewne wartości (takie jak miłość, szacunek) są niezmienne. Młodsze pokolenie może się ich nauczyć właśnie od ciebie. Co ty z tego będziesz miała? Satysfakcję i poczucie spełnienia.
  • Spełniaj swoje marzenia. Nie odkładaj planów do czasu, aż wnuki dorosną. Jeśli masz jakieś pasje, realizuj je teraz. Gdy wnuki zobaczą, że jesteś ekspertem w danej dziedzinie, z pewnością jeszcze zyskasz w ich oczach.

    Czytaj też: Jak być dobrymi dziadkami - 10 rad.

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci