GRY
 
 

Udana majówka z dzieckiem

Nieważne, czy majówka trwa trzy dni czy dłużej, nie ma się ochoty spędzać jej w domu. Namawiamy do wyjazdu, nawet z małym dzieckiem. Przeczytaj, co zrobić, by rodzinna majówka była naprawdę super. Mamy dobry plan!

rodzina, piknik, majówka, przyrod
Nie wystarczą wspaniałe pejzaże i cudowna pogoda, żeby majówka z dzieckiem udała się na sto procent. Potrzebujesz odpowiedniego planu, krok po kroku, dzięki któremu na wszystkie ewentualności będziesz przygotowana. Jak przygotować majówkę z dzieckiem? Oto nasze wskazówki.

Grunt to dobry plan

Wyjazd, nawet dwudniowy, musi być dobrze przemyślany. W przeciwnym razie zamiast cudownego relaksu wszyscy będą się stresować i wrócą do domu w zwarzonych humorach. Jak do tego nie dopuścić?
  • Przygotowań nie bierz tylko na siebie. Rozdziel zadania między członków rodziny: mąż np. myje samochód, ty szykujesz jedzenie i pakujesz rzeczy.
  • Zakupy oraz gotowanie zaplanuj najlepiej na dzień lub dwa przed wyjazdem. Mąż nie będzie cię wtedy pospieszał w sobotni poranek, obawiając się korków na drogach.
  • Zrób też wcześniej listę rzeczy, które musicie zabrać. Oprócz jedzenia na pewno powinny się na niej znaleźć plastikowe talerzyki, kubki, sztućce i serwetki papierowe. Przyda się obrus oraz koc do poleżenia. Zabierz coś dla dziecka do zabawy. Środek przeciw komarom oraz kurtki przeciwdeszczowe też mogą się przydać.
  • Porozmawiaj z domownikami o tym, jak każde z was wyobraża sobie taką majówkę. Może się np. okazać, że ty zamierzasz nadrobić senne zaległości, mąż natomiast zaplanował, że będziecie razem podziwiać wschód słońca nad jeziorem. Znając oczekiwania bliskich, odrobinę może zmodyfikujecie swoje plany.
  • Podzielcie się z mężem uwagami co do czekających was na wyjeździe obowiązków. Nie może być tak, że ty na okrągło zajmujesz się dzieckiem, a on cały dzień leży na pomoście do góry brzuchem. Gdy zawczasu ustalicie, kto co robi, unikniecie niepotrzebnych zgrzytów.
Redakcja poleca: Dzieci mówią o wakacjach - film
Za co dzieci lubią wakacje i co można robić latem - zapytaliśmy maluchy na gdańskich ulicach.

Pakujecie manatki

Nawet gdy wszystko jest dobrze zaplanowane, tuż przed wyjazdem zwykle robi się w domu trochę nerwowo. Bywa, że sprzeczki wybuchają z byle powodu. Mąż np. zrzędzi, że spakowałaś za dużo rzeczy, a ty z kolei się wściekasz o niezmyte naczynia po śniadaniu.
  • Już w piątkowe popołudnie zacznij się psychicznie przestawiać na odpoczynek. Myśl o czekającej cię majówce, atrakcjach, pięknie przyrody, miłych chwilach, jakie spędzisz w rodzinnym gronie. Twoje pozytywne nastawienie sprawi, że przygotowania do drogi będą przebiegać spokojniej.
  • Zamiast spierać się o drobiazgi, staraj się łagodzić konflikty. Dla świętego spokoju wyjmij z torby nadprogramowy ciuch, brudnymi kubkami w zlewie w ogóle się nie przejmuj. W domu od razu zapanuje milsza atmosfera.

ZOBACZ TEŻ: Jak zaplanować udana majówkę last minute?

Ocena (2 oceny)

5.5
Doładuj
Przeładuj