Jak wyleczyć wszawicę
fot. AdobeStock

Jak przygotować siebie i dziecko na pójście do przedszkola?

Przygotowanie dziecka na pójście do przedszkola to duża odpowiedzialność. Dlatego należy się odpowiednio przygotować. Oprócz rozmów z maluchem, istotną sprawą jest właściwa higiena. Niekiedy zdarzają się jednak problemy, z którymi trudno sobie poradzić.
Jak wyleczyć wszawicę
fot. AdobeStock
Przygotowanie wyprawki do przedszkola jest dla rodziców niemałym wyzwaniem. Przede wszystkim należy zadbać o właściwe przygotowanie piżamki oraz pościeli. Każda rzecz powinna być wyprana oraz podpisana imieniem i nazwiskiem dziecka. W trakcie leżakowania maluch powinien mieć swój komplet pościeli. W większości przedszkoli jest tak, że rodzic sam musi dbać o zmianę pościeli. Mimo prawidłowego dbania o higienę, nie unikniemy tego, że w przedszkolu zetkniemy się z problemem wszawicy.

 

Wszawica - choroba powszechna

Rodzice przedszkolaków często zadają sobie pytanie. A co, jeśli moje dziecko złapie wszy? Jeżeli dostaniemy informację, że w przedszkolu panuje wszawica, to ryzyko zarażenia jest bardzo wysokie. Gdy dziecko zostaje zarażone, rodzice najczęściej obwiniają siebie. Tymczasem wszawica to choroba powszechna, a jej występowanie nie jest uzależnione od czynników zewnętrznych takich jak higiena czy środowisko, w jakim przebywamy. Można się nią zarazić wszędzie tam, gdzie występują skupiska ludzi. Wszawica może przytrafić się każdemu, bo wszom jest wszystko jedno, czy głowa, na której się osiedlają, jest czysta czy brudna, nie ma znaczenia długość i gęstość włosów ani rodzaj używanego szamponu.

Jakie są objawy wszawicy?

Jeżeli któregoś dnia zauważysz, że twoje dziecko drapie się po głowie, to może być wszawica. Objawy, które mogą świadczyć o tej chorobie to:

 • Częste drapanie się po głowie
 • Swędzenie i zaczerwienienie skóry głowy
 • Trudności przy rozczesywaniu włosów
 • Wrażenie, że coś porusza się we włosach
 • Dostrzeżenie wszy we włosach lub na karku

Kilka faktów na temat wszawicy

 • Dawniej wszawica kojarzona była z biedą – dziś to problem, który pojawia się nawet w renomowanych przedszkolach lub szkołach.
 • Wszy u dzieci najczęściej pojawiają się w wyniku bezpośredniego zetknięcia się z zarażonym, np. w czasie zabawy, leżakowania czy zakładania cudzej czapki.
 • Wszawica rozprzestrzenia się bardzo szybko – nie bagatelizuj problemu, tylko od razu zacznij działać.

Jak skutecznie wyleczyć wszawicę?

Nowoczesne wyroby medyczne i kosmetyki dają nam możliwość działania natychmiastowego, już wtedy gdy pojawi się problem, a także w celach profilaktyki. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych, łatwych w użyciu, bezpiecznych preparatów możemy skutecznie zwalczać problem.

Najnowsza kuracja do włosów Seboradin MED Przeciw Wszom i Gnidom to pierwsza w portfolio Seboradin seria zakwalifikowana do kategorii wyrobów medycznych. Kuracja składa się z 3 preparatów:

 • Szampon Seboradin MED Kuracja Przeciw Wszom i Gnidom
 • Lotion Seboradin MED Kuracja Przeciw Wszom i Gnidom
 • Kompres Seboradin MED Kuracja Przeciw Wszom i Gnidom

Stosowanie tych preparatów, w zależności od potrzeb gwarantuje działanie zapobiegające bądź lecznicze.

W okresie zwiększonego ryzyka zarażenia wszawicą, w celach profilaktycznych zalecamy użycie kuracji 2 etapowej:

 • szamponu , który tworzy niekorzystne środowisko dla rozwoju wszy i gnid oraz
 • lotionu, zapobiegający ich rozwojowi.

W przypadku pojawienia się wszawicy stosujemy kurację składającą się z dwóch produktów:

 • kompresu – jest to preparat olejowy, którego skuteczność działania opiera się głównie na zahamowaniu rozwoju wszy poprzez zamknięcie dopływu tlenu.

 • szamponu - który dokładnie oczyści skórę głowy i włosy po zastosowaniu kompresu.

Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania

Bezpieczeństwo stosowania preparatów Seboradin MED Przeciw Wszom i Gnidom wynika z zastosowania składników naturalnych, w tym surowców w 100% botanicznych, które z jednej strony hamują rozwój zarówno dorosłych osobników wszy jak i gnid. Bogactwo składników, takich jak kwazja gorzka, ocet jabłkowy, czosnek, miodla indyjska, czy olejek z drzewa herbacianego i olej andiroba sprawia, że kuracja Seboradin MED Przeciw Wszom i Gnidom w sposób bezpieczny i skuteczny hamuje rozwój wszawicy, działa odstraszająco oraz pomaga stworzyć nieodpowiednie warunki środowiskowe dla bytowania i rozmnażania wszy. Jednocześnie preparaty łagodzą świąd, koją podrażnioną skórę głowy.


Ważne! Pamiętajmy, że jeśli jedna osoba w rodzinie ma wszy, to leczeniu powinni poddać się wszyscy jej członkowie jednocześnie. Domownicy nie powinni korzystać wspólnie z rzeczy osobistego użytku, takich jak: grzebień lub szczotka, gumki do włosów, ręczniki, czapki, szaliki i inne ubrania. To prawie pewne, że używając tych samych sprzętów i przytulając się do dzieci, zarażeniu ulegają też rodzice i rodzeństwo.

Więcej na: Seboradin.pl

Oceń artykuł

Ocena 1 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy