wiosenne, kichanie, alergia, dziecko

Twoje dziecko ma problemy z koncentracją? Dowiedz się, jak temu zaradzić

Alergia powoduje nie tylko katar i łzawienie oczu, lecz także obniżone samopoczucie i problemy z koncentracją. Jest na to jednak sposób - lek Hitaxa Fast, który nie powoduje senności.
wiosenne, kichanie, alergia, dziecko
Szacuje się, że co drugie dziecko urodzi się ze skłonnością do alergii1. Przewlekle załzawione oczy, wodnisty katar i pokasływanie, utrzymujące się przez dłuższy czas mogą skutecznie obniżyć samopoczucie i koncentrację malucha. Co może zrobić rodzic, aby w prosty i wygodny sposób przynieść mu ulgę w dolegliwościach?

Alergia to nie tylko katar!

Zanieczyszczone powietrze, żywność oraz zbyt sterylne chowanie dzieci w domu, to według ekspertów przyczyny wzrostu zachorowalności na alergię. Jak twierdzą lekarze: choroby alergiczne są najczęstszymi schorzeniami przewlekłymi wieku rozwojowego. W Polsce cierpi na nie około 20% dzieci, a w niektórych regionach Polskiaż 29%2. Alergia może również wpłynąć negatywnie na wyniki w nauce3. Dzieciom trudniej się skupić na lekcjach, bo ciągle odczuwają drapanie w gardle, swędzenie rąk od pokrzywki oraz dokucza im katar. Do tego dochodzi uczucie senności i otępienia, spowodowane przyjmowaniem leków antyhistaminowych, które negatywnie wpływają na pamięć, koncentrację i ogólne samopoczucie.
Redakcja poleca: Co pyli w czerwcu 2020? Lista traw, zbóż i innych alergizujących roślin [WIDEO]
Czerwiec jest miesiącem, w którym pylą przede wszystkim trawy oraz pokrzywa, szczaw czy komosa. Alergia na pyłki jest szczególnie uciążliwa i może zepsuć niejeden wiosenny spacer. Jeśli twoje dziecko ma wodnisty katar, suchy kaszel i swędzą je oczy, to mogą być objawy alergii wziewnej. Sprawdź, co pyli w czerwcu i nie daj się zaskoczyć!

Jak pokonać alergię bez uczucia senności?

Ważne, żeby walczyć ze skutkami alergii wszelkimi możliwymi i dostępnymi środkami. Kiedy dziecko ma stany zaostrzenia spowodowane chorobą, warto zadbać o kilka elementów. Po pierwsze pokój dziecka powinien być dobrze przewietrzony, nawet zimą. Najlepiej wietrzyć pomieszczenie z samego rana lub wieczorem, wtedy w powietrzu znajduje się najmniej pyłków. Pościel dziecka powinna być prana często i w wyższych temperaturach, co pozwoli zniszczyć roztocza żywiące się naskórkiem. To jednak nie wystarczy. Dziecku potrzebna jest wewnętrzna siła w walce z objawami dokuczliwej alergii. Jeśli zdecydujesz się na podanie dziecku środka farmaceutycznego, wybierz taki, który jak Hitaxa Fast Junior, nie powoduje uczucia senności, a tym samym nie obniża koncentracji malucha. Tabletka o owocowym smaku natychmiast rozpuszcza się w ustach (nie trzeba jej połykać i popijać), dając nie tylko ulgę w walce z większością objawów alergii. Lek można podawać dzieciom już od 6. roku życia.

Ćwiczenia na koncentrację

Aby walczyć z obniżoną koncentracją, warto także wykonywać zadania wspierające zdolnośc skupienia się na wykonywanej czynności. Poniżej znajdziesz takie ćwiczenia do druku. Polecamy je nie tylko małym alergikom!

Ćwiczenia do druku
Ciąg liter - ćwiczenie na koncentrację
Ciąg cyfr - ćwiczenie na koncentrację
Lustrzane odbicie - ćwiczenie na koncentrację

Gdy alergia męczy mamę

Ponieważ alergia często jest dziedziczona, niewykluczone, że z powodu jej objawów cierpisz również ty lub twój partner. Jeśli tak jest, z pewnością doskonale wiesz, że alergia to problem, który pojawia się jedynie w sezonie wiosenno-letnim. Pierwsze rośliny zaczynają pylić jeszcze w zimie – na przełomie stycznia i lutego. Na wiosnę dochodzi do kumulacji aktywnych alergenów,  kiedy to oprócz drzew i kwiatów, uczulają nas również pyłki traw. Nie możemy też zapominać o alergenach, które nie są związane z pyleniem roślin, a które równie skutecznie utrudniają nam życie. Zaliczyć do nich można: kurz, roztocza, pleśń. Ja z zatkanym nosem, załzawionymi oczami i sennością spowodowaną lekami wykonywać wszystkie zawodowe i domowe obowiązki? Sama wiesz, że nie jest to łatwe. Objawy alergii, a także senność i obniżona koncentrację, możesz pokonać dzięki lekowi Hitaxa Fast.
Polecamy także ćwiczenia na koncentrację. Wykonywane razem z dzieckiem nie tylko poprawią waszą zdolność skupienia się na danej czynności, ale będą też świetną zabawą i okazją do spędzenia wspólnie czasu.   


Przypisy
1PTA  https://media.pta.med.pl/wp-content/uploads/2014/04/Raport-z-debaty-Przygotuj-si%C4%99-na-wstrz%C4%85s-Warszawa-stycze%C5%84-2014-r.pdf
2Epidemiologia chorób alergicznych u dzieci w Polsce /Dr n. med. Krzysztof Pisiewicz, Dr n. med. Zbigniew Doniec, Lek. med. Małgorzata Wanat-Krzak, Klinika Alergologii i Pneumonologii Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce Zdroju Kierownik Kliniki: Prof. dr hab. n. med. Ryszard Kurzawa
3Dziecko z astmą szkole i przedszkolu/ Redakcja: Prof. nadzw. dr hab. n. med. Marek Kulus, str. 16, http://ko.poznan.pl/pub/ftp/Edukacja_zdrowotna/astma.pdf
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy