nauka języka online
fot. Adobe Stock

Jaki kurs językowy wybrać dla nastolatka? A jaki dla siebie? O tych 5 rzeczach warto pamiętać

Zastanawiasz się, jak skutecznie nauczyć się języka angielskiego? Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia online, które są wygodne i pozwalają na oszczędność czasu. Ale na co zwrócić uwagę, wybierając konkretny kurs?
nauka języka online
fot. Adobe Stock
Pandemiczna rzeczywistość pokazała nam, że zdalna praca i nauka jest nie tylko możliwa, ale i… efektywna. Przekonani do takiej formy, coraz częściej decydujemy się także na zajęcia językowe online. Jak znaleźć szkołę, która faktycznie zapewni naukę na najwyższym poziomie? Podpowiadamy, na jakie kwestie zwrócić uwagę, by wreszcie mówić po angielsku, a to wszystko bez stresu, straty czasu i… nudy! 

Przede wszystkim – sprawdź ofertę 

Bez względu na to, czy szukasz kursu dla nastolatka, czy dla siebie, kluczową kwestią wyboru konkretnych zajęć online, jest szeroka oferta szkoły językowej. Ważne jest, by lekcje odbywały się w niej zarówno grupowo, jak i indywidualnie. Dzięki temu nie tylko wybierzesz najlepszy dla ciebie sposób nauki, ale także spersonalizujesz cele językowe. Co istotne – sprawdzając ofertę, zwróć uwagę m.in. na to, kiedy konkretnie odbywają się zajęcia indywidualne, czy zajęcia grupowe są w małych grupach, a także czy w ofercie są dodatkowe, bezpłatne zajęcia. Np. w Szkole Języków Obcych Lincoln zapisując się na grupowe zajęcia online, w cenie otrzymuje się dodatkowo tzw. lekcje face to face, czyli indywidualne spotkania online, a także pakiet konwersacyjny. Taka pula bezpłatnych zajęć jest wyjątkowym rozwiązaniem, które przyda się bez względu na to, czy kursantem jest uczeń, czy dorosły. 

Po drugie – gwarancja jakości  

Na rynku można znaleźć wiele kursów językowych online, jednak warto zdecydować się tylko na te o potwierdzonej skuteczności. Czy można to sprawdzić? Tak! Dobre szkoły językowe informują kursantów, jakimi metodami uczą. I tak np. istotne jest, by podczas zdalnych zajęć angielskiego m.in. ograniczyć czas mówienia lektora, słownictwa uczyć się nie przez listę słów do zapamiętania, a wyrażenia w kontekście, a gramatyki w praktyce podczas mówienia, a nie suchych zasad.  
Warto wybrać kurs językowy w szkole, która prowadzi lekcje pokazowe. Nie decyduj się na przysłowiowegokota w workuW Szkole Językowej Lincoln możesz wybrać dowolny termin w godz. 7-21 i skorzystać z 20-minutowych, darmowych zajęć z lektorem. Dzięki nim wypróbujesz jakość i zobaczysz, jak native speakerzy prowadzą zajęcia online, a także czy sprawdzą się one również u ciebie lub nastolatka.  

Po trzecie  wybitni lektorzy 

Chociaż zajęcia zdalne są przez wielu lubiane, jest grupa osób, które mocno je krytykują… Fakty są takie, że nie wszystkie lekcje online będą ciekawe i skuteczne. Kluczem są lektorzy i native speakerzy, którzy poprowadzą zajęcia w taki sposób, by nauka przynosiła efekty. W szkole Lincoln lekcje angielskiego prowadzą doświadczeni i kompetentni lektorzy oraz native speakerzy, dzięki którym osiągane efekty są porównywalne bądź lepsze niż te na kursach stacjonarnych. Wszystko dlatego, że nauczyciele są zaangażowani, mają wysokie kompetencje, a nad ich pracą czuwa zespół metodyczny.  

Kolejna istotna kwestia – nauka nie może być nudna 

Wybierając kurs angielskiego online dla nastolatka lub dorosłego, warto zwrócić uwagę na to, czy lekcje są kreatywne. Podczas zajęć lektorzy i native speakerzy powinni nie tylko rozmawiać z kursantami, ale także korzystać z ciekawych filmów wideo, plików audio i artykułów. W celu urozmaicenia nauki bardzo często wykorzystywane są fragmenty popularnych seriali czy aktualnych newsów.  

Kursy z dodatkowymi benefitami 

Szkoła Języków Obcych Lincoln oferuje kursy online dla młodzieży i dorosłych zarówno w formie zajęć grupowych, jak i indywidualnych. Oprócz gwarancji jakości potwierdzonej Lincoln’s Quality Teaching mamy proste i przejrzyste zasady, które pomagają sprostać oczekiwaniom kursantów. W ramach każdego kursu prowadzony jest także coaching językowy, czyli indywidualne konsultacje z trenerem językowym. Dlaczego warto skorzystać z takiego benefitu? Dzięki niemu twój angielski przeniesie się na wyższy poziom!  
 
Chcesz wybrać kurs dla siebie lub nastolatka? Zobacz, jak to działa w Szkole Językowej Lincoln: https://lincoln.edu.pl/online/jak-to-dziala/ Wybierz swój kurs już dziś! 
 
Materiał powstał we współpracy ze Szkołą Języków Obcych Lincoln
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy