jaki pas ciążowy
fot. Fotolia

Jaki pas ciążowy wybrać? To zależy do czego ma służyć!

Planujesz zakup pasa ciążowego, ale nie wiesz, czym kierować się przy wyborze? Wszystko zależy od tego, jakie funkcje ma pełnić: pomóc w drobnych dolegliwościach, ładnie wyglądać, czy działać leczniczo.
Karolina Stępniewska
jaki pas ciążowy
fot. Fotolia
Słyszałaś, że pas ciążowy pomaga utrzymać prawidłową postawę w ciąży, odciąża kręgosłup i mięśnie brzucha i sprawia, że ładnie wygląda się w sukienkach? To wszystko prawda, ale zanim kupisz pas ciążowy, powinnaś wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Jaki pas ciążowy wybrać?

W sklepach znajdziesz różne pasy ciążowe:
  • ortopedyczny pas ciążowy – zalecany dla kobiet, które cierpią na silne bóle pleców w ciąży, mają problemy z kręgosłupem, są w ciąży mnogiej
  • elastyczny pas ciążowy – podtrzymuje brzuch i plecy, wymusza prawidłową postawę, odciążając dolny odcinek kręgosłupa. Najlepszy jest pas ciążowy wykonany z elastycznego materiału, z regulowanym zapięciem, bezszwowy. Działa podobnie do bielizny modelującej (tyle że pomaga też na plecy!).
  • ozdobny pas ciążowy – najczęściej bawełniany, służy ozdobie – noszony z krótką bluzką sprawia, że brzuszek i plecy nie są odsłonięte. Dostępny w wielu kolorach, czasem z nadrukami. Szukaj takich pasów na aukcjach internetowych.
Redakcja poleca: Jak zmniejszać ból kręgosłupa w ciąży?
Ortopeda podpowiada jak radzić sobie z bólem kręgosłupa w ciąży.

Pas ciążowy – to powinnaś wiedzieć

Ważne! Pamiętaj, że pasa ciążowego nie wolno nosić przez cały czas i nie wolno w nim spać. Zostaw go na wyjścia z domu. Noszony nieprawidłowo może osłabiać mięśnie i źle wpływać na krążenie. Przed zakupem sprawdź w internecie opinie użytkowniczek pasów ciążowych.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy