Sanki dla dzieci
fot. AdobeStock

Sanki dla dziecka: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?

Sanki dla dziecka mogą być drewniane lub metalowe, z oparciem, z daszkiem albo bez dodatkowych udogodnień. Wybór jest ogromny i może przytłaczać! Dlatego wybraliśmy najbardziej praktyczne modele sanek dla dzieci w różnym wieku, także dla niemowląt. To bardzo popularne sanki w dość niskich cenach.
Milena Oszczepalińska
Sanki dla dzieci
fot. AdobeStock

Śnieg spowił nasze ulice, podwórka i górki, a rodzice gorączkowo przeszukują szafy, bo dzieciom potrzebne są kombinezony, śniegowce, rękawiczki narciarskie. A kiedy już to wszystko uda się skompletować, można iść na sanki! Jest tylko jeden problem: jeśli nie masz ich w domu, możesz mieć duże trudności w upolowaniu ich w sklepie. Sytuacji nie poprawia też zamknięcie galerii handlowych, dostęp do towarów jest dla wielu konsumentów trudniejszy.

Media społecznościowe zasypała więc lawina pytań od zdesperowanych rodziców: gdzie kupię sanki? Ktoś ma sanki do sprzedania? Płacę złotem!. I rzeczywiście, ceny sanek osiągnęły niespotykane dotąd pułapy. Jak podaje money.pl, popyt na sanki, w porównaniu do grudnia, wzrósł piętnastokrotnie!

Co możesz zrobić, jeśli potrzebujesz sanek dla dziecka? Możesz szukać ich w sklepach budowlanych, tam jeszcze się zdarzają. W supermarketach braki.  Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że uda ci się kupić sanki, zapoznaj się z naszymi ofertami. Zdążycie się nacieszyć śniegiem!

Jakie sanki wybrać?

Jeśli chcesz kupić sanki dla dziecka, wybierz model dopasowany do wieku malucha oraz jego umiejętności. Poniżej znajdziesz sanki zarówno dla niemowląt, jak i dla wprawionych w jeździe kilkulatków oraz miłośników zimowych szaleństw. Zwróć uwagę, czy sanki są wygodne (np. drewniane), wytrzymałe (np. metalowe) i czy podobają się dziecku. Jeśli zamierzasz wozić po śniegu rodzeństwo, pomyśl o sankach dwuosobowych. Na szybkie zjazdy z górki dzieciom przydadzą się natomiast jabłuszka do zjeżdżania.

Sanki dla dzieci:

Sanki z oparciem i materacykiem

Sanki wykonane ze stalowej rury są bardzo wytrzymałe. Utrzymują ciężar 110 kg, dlatego rodzic z małym dzieckiem również bez problemu może z nich korzystać. Takie sanki dla dzieci bywają wyposażone w miękki materac i oparcie, co zwiększa komfort jazdy, a także w pasy bezpieczeństwa, co szczególnie istotne w przypadku najmłodszych dzieci. Sanki dostępne w wielu wersjach kolorystycznych.

Drewniane sanki z materacem

Idealne sanki dla małych dzieci. Posiadają wysokie oparcie ze szczebelkami, dzięki czemu dziecko może przyjąć wygodną pozycję w trakcie jazdy i nie ma niebezpieczeństwa, że spadnie. Do produkcji sanek wykorzystuje się zwykle drewno bukowe, które jest twarde i odporne na uszkodzenia. Do zestawu może być dołączony kolorowy materac.

Sanki dla dzieci dwuosobowe

Wygodne, duże sanki, które pomieszczą dwoje dzieci i każde będzie miało własne oparcie. Sanki dla bliźniaków lub rodzeństwa w różnym wieku odznaczają się wysoką wytrzymałością – nawet do 140 kg. Wykonane są zwykle ze stalowej rury z drewnianym siedziskiem albo z plastiku. Dobrze, jeśli sanki mają podnóżki. W niektórych modelach oba oparcia można zdemontować, np. gdy dzieci podrosną, dzięki czemu sanki posłużą dłużej.

Drewniane sanki z oparciem i sznurkiem

Proste, klasyczne sanki wykonane z drewna dębowego i bukowego. Posiadają solidną konstrukcję i grube, mocne szczebelki, które zostały zaimpregnowane przed wilgocią, aby służyły przez lata. Oparcie jest bardzo przydatne dla małych dzieci. Do sanek można dodatkowo dokupić pasujący śpiworek.
Sanki drewniane dla dzieci
SANKI DREWNIANE Z OPARCIEM I SZNURKIEM
ALLEGRO
229 zł

Sanki dwuosobowe z wełnianymi siedziskami

Sanki przeznaczone dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia. Idealne dla niemowląt i dla rodzeństwa, np. dla bliźniaków. Posiadają dwa wełniane, ocieplane siedziska z oparciami. Każde siedzisko wyposażone jest w pasy bezpieczeństwa.
Sanki dwuosobowe dla dzieci
SANKI PLASTIKOWE DLA DZIECI DWUOSOBOWE PODNÓŻKI
ALLEGRO
79.99 zł

 

Sanki z budką dla niemowlaka

Te sanki bardzo przypominają gondolę, tyle że zamiast kół mają płozy. Można je ciągnąć jak typowe sanki, ale można też pchać, bo do zestawu dołączona jest specjalna rączka na stelażu. Sanki posiadają szeroki rozstaw, dlatego dużo trudniej je przewrócić niż zwykłe, wąskie saneczki. Budkę chroniącą przed wiatrem i opadami oraz oparcie i pchacz można z łatwością zdemontować. Śpiworek może być podszyty z zewnątrz nieprzemakalnym materiałem wózkowym, a na siedzisku polarem.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Co pyli w lipcu: co pyli teraz i pod koniec lipca? Lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]
W lipcu pyli kilka roślin i grzybów, które mogą sprawić, że alergia mocno się nasili. Najintensywniej w lipcu kwitnie pokrzywa, trawy oraz grzyby. Pylenie innych roślin zmienia się na przestrzeni całego miesiąca. Jeśli więc sprawdzisz, co pyli na początku i pod koniec lipca, lepiej przygotujesz się na okresy pylenia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy