chłopiec-je-śnieg
fot. Fotolia

Twoje dziecko je śnieg? To może mu zaszkodzić! (chyba że chwyta go w locie)

Czy jedzenie śniegu może poważnie zaszkodzić twojemu dziecku? Sprawdź, co mówią na ten temat eksperci.
Weronika Zagojska
chłopiec-je-śnieg
fot. Fotolia
Okazuje się, że naukowcy, amerykańscy oczywiście, prowadzą także badania nad szkodliwością jedzenia śniegu. Eksperymenty w tej kwestii przeprowadził Jordy Hendrikx, profesor geografii, specjalista od śniegu, z Uniwersytetu Stanowego w Montanie. Na łamach portalu Inverse.com wyjawił, że w celach naukowych przydarzyło mu się zjeść już sporą ilość śniegu.

Jaki śnieg można jeść?

Jakie wnioski płyną z tych doświadczeń? Otóż jedzenie śniegu jest w zasadzie nieszkodliwe. Oczywiście jeśli jest zanieczyszczony to gorzej, ale ogólnie jego walory smakowe są całkiem niezłe. Należy spożywać jedynie świeży, niezbyt długo leżący śnieg, a jeszcze lepiej chwytać go w locie. Oczywiście najcenniejszy jest ten śnieżno biały, należy wystrzegać się innych kolorów – zwłaszcza żółtego (ciekawe czemu?)!
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Śnieg może być zanieczyszczony

Długo leżący śnieg może być zanieczyszczony, ale jeśli nie ma już innej możliwości lepiej trochę odczekać i dopiero zabrać się za jedzenie kolejnej warstwy leżącego śniegu. Wówczas pierwsze płatki śniegu oczyszczą powietrze, a druga warstwa będzie już pozbawiona tych wirujących nieczystości.

Jedzenie śniegu a smog

Naukowcy dowodzą więc niezbicie, że jedzenie śniegu jest jak najbardziej w porządku. Przynajmniej na razie. Także nasze dzieci są raczej bezpieczne. Oczywiście w przypadku smogu i bardzo zanieczyszczonego powietrza raczej odradzamy spożywanie śniegu w dużych ilościach!

Czy twoje dziecko je śnieg? My pamiętamy, że była to jedna ze wspaniałych zabaw dzieciństwa... Zwłaszcza jak się zbudowało igloo w wielkiej zaspie. Wtedy trzeba było się posilić!

Źródło: inverse.com, zetchilli.pl

Przeczytaj też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy