chłopiec-je-śnieg
fot. Fotolia

Twoje dziecko je śnieg? To może mu zaszkodzić! (chyba że chwyta go w locie)

Czy jedzenie śniegu może poważnie zaszkodzić twojemu dziecku? Sprawdź, co mówią na ten temat eksperci.
Weronika Zagojska
chłopiec-je-śnieg
fot. Fotolia
Okazuje się, że naukowcy, amerykańscy oczywiście, prowadzą także badania nad szkodliwością jedzenia śniegu. Eksperymenty w tej kwestii przeprowadził Jordy Hendrikx, profesor geografii, specjalista od śniegu, z Uniwersytetu Stanowego w Montanie. Na łamach portalu Inverse.com wyjawił, że w celach naukowych przydarzyło mu się zjeść już sporą ilość śniegu.

Jaki śnieg można jeść?

Jakie wnioski płyną z tych doświadczeń? Otóż jedzenie śniegu jest w zasadzie nieszkodliwe. Oczywiście jeśli jest zanieczyszczony to gorzej, ale ogólnie jego walory smakowe są całkiem niezłe. Należy spożywać jedynie świeży, niezbyt długo leżący śnieg, a jeszcze lepiej chwytać go w locie. Oczywiście najcenniejszy jest ten śnieżno biały, należy wystrzegać się innych kolorów – zwłaszcza żółtego (ciekawe czemu?)!
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.

Śnieg może być zanieczyszczony

Długo leżący śnieg może być zanieczyszczony, ale jeśli nie ma już innej możliwości lepiej trochę odczekać i dopiero zabrać się za jedzenie kolejnej warstwy leżącego śniegu. Wówczas pierwsze płatki śniegu oczyszczą powietrze, a druga warstwa będzie już pozbawiona tych wirujących nieczystości.

Jedzenie śniegu a smog

Naukowcy dowodzą więc niezbicie, że jedzenie śniegu jest jak najbardziej w porządku. Przynajmniej na razie. Także nasze dzieci są raczej bezpieczne. Oczywiście w przypadku smogu i bardzo zanieczyszczonego powietrza raczej odradzamy spożywanie śniegu w dużych ilościach!

Czy twoje dziecko je śnieg? My pamiętamy, że była to jedna ze wspaniałych zabaw dzieciństwa... Zwłaszcza jak się zbudowało igloo w wielkiej zaspie. Wtedy trzeba było się posilić!

Źródło: inverse.com, zetchilli.pl

Przeczytaj też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy