Twoje dziecko je śnieg? Czy to mu zaszkodzi?

Czy jedzenie śniegu może poważnie zaszkodzić twojemu dziecku? Sprawdź, co mówią na ten temat eksperci.
Weronika Zagojska
chłopiec-je-śnieg
fot. Fotolia
Okazuje się, że naukowcy, amerykańscy oczywiście, prowadzą także badania nad szkodliwością jedzenia śniegu. Eksperymenty w tej kwestii przeprowadził Jordy Hendrikx, profesor geografii, specjalista od śniegu, z Uniwersytetu Stanowego w Montanie. Na łamach portalu Inverse.com wyjawił, że w celach naukowych przydarzyło mu się zjeść już sporą ilość śniegu.

Jaki śnieg można jeść?

Jakie wnioski płyną z tych doświadczeń? Otóż jedzenie śniegu jest w zasadzie nieszkodliwe. Oczywiście jeśli jest zanieczyszczony to gorzej, ale ogólnie jego walory smakowe są całkiem niezłe. Należy spożywać jedynie świeży, niezbyt długo leżący śnieg, a jeszcze lepiej chwytać go w locie. Oczywiście najcenniejszy jest ten śnieżno biały, należy wystrzegać się innych kolorów – zwłaszcza żółtego (ciekawe czemu?)!
Redakcja poleca: Zaproszenie do Internetowej Szkoły Rodzenia
Przygotuj się z nami do porodu i macierzyństwa. Zapraszamy do Internetowej Szkoły Rodzenia mamotoja.pl!

Śnieg może być zanieczyszczony

Długo leżący śnieg może być zanieczyszczony, ale jeśli nie ma już innej możliwości lepiej trochę odczekać i dopiero zabrać się za jedzenie kolejnej warstwy leżącego śniegu. Wówczas pierwsze płatki śniegu oczyszczą powietrze, a druga warstwa będzie już pozbawiona tych wirujących nieczystości.

Jedzenie śniegu a smog

Naukowcy dowodzą więc niezbicie, że jedzenie śniegu jest jak najbardziej w porządku. Przynajmniej na razie. Także nasze dzieci są raczej bezpieczne. Oczywiście w przypadku smogu i bardzo zanieczyszczonego powietrza raczej odradzamy spożywanie śniegu w dużych ilościach!

Czy twoje dziecko je śnieg? My pamiętamy, że była to jedna ze wspaniałych zabaw dzieciństwa... Zwłaszcza jak się zbudowało igloo w wielkiej zaspie. Wtedy trzeba było się posilić!

Źródło: inverse.com, zetchilli.pl

Przeczytaj też:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Dzień Ojca - już w niedzielę!

Jakim jesteś tatą?