Jupik
fot. materiały prasowe

Nowość wśród napojów dziecięcych - Jupik bez cukru

Jupik - nowy skład, nowe smaki i nowe opakowania to elementy wyróżniające produkt na sklepowych półkach.
Jupik
fot. materiały prasowe

Skąd pomysł zastąpienia cukru stewią w nowym Jupiku?

Otyłość wśród dzieci i młodzieży jest obecnie najczęstszą chorobą cywilizacyjną na całym świecie. Według  badań, w Polsce, w ciągu ostatnich 20 lat,  ponad trzykrotnie wzrosła liczba dzieci cierpiących na tę przypadłość. Jednym ze sposobów na walkę z tym problemem jest zastąpienie cukru stewią.
Redakcja poleca: Dopajanie dzieci słodkimi napojami
Czy można podawać niemowletom słodkie napoje? Zobacz, czym to grozi.

Czym jest stewia?

Stewia to roślina pochodząca z Brazylii i Paragwaju, obecnie uprawiana również w wielu innych rejonach świata. Charakteryzuje się bardzo niską kalorycznością oraz zdolnością obniżania ciśnienia krwi. Stewia jest od wielu lat używana w Chinach, w Stanach Zjednoczonych została dopuszczona do sprzedaży w 2008 roku, a w Europie pojawiła się w 2011 roku.

Jupik ze stewią

Biorąc pod uwagę wszystkie argumenty przemawiające za użyciem stewii w napojach dedykowanych dzieciom i młodzieży, firma Hoop Polska wprowadza na rynek odmienionego Jupika - jest to pierwszy taki produkt dla dzieci w Polsce, jego kaloryczność, dzięki zastosowaniu ekstraktu ze stewii, została obniżona o ponad 40%. Od marca sukcesywnie do sprzedaży trafiają znane już smaki Jupik Cherry Cola, Jupik Jabłko, Jupik Truskawka, Jupik Multiwitamina oraz Jupik Pomarańczowy, wszystkie z dodatkiem stewii i obniżoną kalorycznością.

Nowe smaki i opakowania Jupika

  • Wraz z zastąpieniem cukru słodzikiem pochodzenia naturlanego, Hoop Polska rozszerza również ofertę smakową. Będą to Jupik Owoce Ogrodowe oraz Jupik Aqua Malina.
  • Istotnym elementem nowej linii Jupika, jest też zmiana designu opakowania. Bardziej dynamiczne sportowe postaci oraz kolory nawiązujące do owocowych smaków. wyróżnią go wizualnie pośród innych napojów dostępnych na rynku.
         

Jupik owocowy – Cherry Cola, Truskawka, Multiwitamina, Jabłko i Pomarańcza oraz Owoce Ogrodowe dostępny jest w opakowaniach 330 ml, w cenie ok. 2 zł.
Jupik Aqua dostępny jest w smakach cytryna, truskawka, jabłko i malina w opakowaniu 500 ml, w cenie ok. 2.20 zł.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy