GRY
 
 

Karmi piersią 7-latkę i nie zamierza przestać

Brytyjka Denise Sumpter karmi piersią 7-letnią Belle i 1,5-rocznego syna Beau. Nie widzi w tym nic dziwnego. Decyzję o odstawieniu od piersi zostawia swoim dzieciom.

karmienie piersią
fot. Denise Sumpter
W Wielkiej Brytanii zawrzało po wyznaniu Denise Sumpter w mediach: “Będę karmić Belle tak długo, jak ona zechce. Nie wiem, ile to potrwa". Materiał o kobiecie przygotowała telewizja Sky News i liczne gazety, w tym Cosmopolitan.

Najstarsze dziecko w Anglii karmione piersią?

7-letnia Belle lubi ssać pierś. Czasami ma na to ochotę raz w tygodniu, a czasami dwa razy dziennie. Mama jest przekonana, że jej mleko utrzymuje dziewczynkę w dobrym zdrowiu. Zamierza ją karmić, dopóki dziewczynka będzie tego chciała. "To relaksujące" – dodaje. 

Decyzję o odstawieniu od piersi ma sam podjąć też młodszy syn kobiety. Denise mówi, że będzie jej smutno, kiedy to się stanie. Na razie widzi same zalety karmienia tej dwójki. "Moje dzieci są spokojne i wesołe" – mówi - "Z całą  pewnością zrobiłam to dla dobra moich dzieci". 
Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 3
Zobacz, jak karmić dziecko w pozycji spod pachy.

Kiedy odstawić od piersi?

Sumpter jest przekonana do swojej decyzji. Ale odkąd opowiedziała o niej w mediach, znalazła się w środku burzliwej dyskusji na temat tego, kiedy należy odstawić dzieci od piersi. Jedni wspierają kobietę, mówiąc, że ma prawo sama wybrać moment, kiedy przestanie karmić piersią. Wiele osób atakuje ją, bo uważają, że tak długie karmienie jest ‘nienormalne’. Zarzucają jej też, że 7-letnia Belle poniesie społeczne konsekwencje, np. będzie wyśmiewana w szkole. Pediatrzy zalecają karmienie piersią co najmniej przez rok. Warto dodać, że na świecie większość dzieci odstawia się od piersi między... 2 a 4 rokiem życia.  

Jakie jest Wasze zdanie?


 
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci