Katechetka zamknęła uczniów w klasie. Jeden z nich wyskoczył przez okno
fot. Adobe Stock

Katechetka zamknęła uczniów w klasie. Jeden z nich wyskoczył przez okno

Do zdarzenia doszło w jednej z wrocławskich podstawówek. Katechetka miała zamknąć dwóch uczniów w klasie, żeby ich ukarać. Jeden z nich chciał wydostać się przez okno, skacząc z wysokości trzech metrów.
Sylwia Arlak
Katechetka zamknęła uczniów w klasie. Jeden z nich wyskoczył przez okno
fot. Adobe Stock
O dramatycznym zdarzeniu w Szkole Podstawowej nr 109 we Wrocławiu poinformowało Radio Wrocław. Według ustaleń ucząca w szkole katechetka miała zamknąć uczniów w klasie, bo zbyt długo się ubierali. Jeden z nich postanowił, że wydostanie się z klasy przez okno. Skoczył z wysokości z trzech metrów. 

Uczeń nie odniósł poważnych obrażeń 

Dziennikarze portalu „Gazety Wyborczej” skontaktowali się z dyrektorką podstawówki. Dorota Wójcik-Hetman utrzymuje, że uczniom nic się nie stało, a rodzice nie mają pretensji o to, co się wydarzyło. Jak tłumaczyła, szkoła zadziałała zgodnie z obowiązującymi procedurami i powiadomiła Dolnośląskie Kuratorium Oświaty.

W rozmowie z Radiem Wrocław dyrektorka szkoły przyznała z kolei, że „w stosunku do nauczyciela, który zawinił, zostały podjęte działania dyscyplinarne wynikające z Karty Nauczyciela”.

Ta ostatnia informacja się potwierdziła. Sprawa została zgłoszona do kuratorium oświaty. Okoliczności zdarzenia bada rzecznik dyscyplinarny, aktualnie trwa postępowanie wyjaśniające. „Jeśli rzecznik ustali przewinienia, to wtedy może wystąpić do komisji dyscyplinarnej o ukaranie” – dodaje Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk cytowany przez „Gazetę Wyborczą”. 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy