marihuana medyczna
fot. Fotolia/Anna Kołacz

Koniec z medyczną marihuaną? Dr Marek Bachański zwolniony dyscyplinarnie

„Dzisiaj został zwolniony z pracy najlepszy lekarz w Polsce - dr Marek Bachański!!! To skandal!”- napisała na Facebooku mama chorego Maksa, pierwszego pacjenta leczonego marihuaną. Czy w Polsce ważniejsze są procedury niż chore dziecko?
Marta Kabulska
marihuana medyczna
fot. Fotolia/Anna Kołacz
Marek Bachański – lekarza, który od ponad pół roku leczył dzieci marihuaną medyczną, został dyscyplinarnie zwolniony z Centrum Zdrowia Dziecka.

Uważał, że marihuana pomaga dzieciom z ciężkimi postaciami padaczki. Rodzice dzieci leczonych przez dr Bachańskiego byli podobnego zdania. Domagali się przywrócenia doktora do pracy z ich dziećmi i kontynuacji leczenia medyczną marihuaną. Niestety ich walka się nie powiodła. 

Joanna Komolka, rzeczniczka CZD potwierdza informację podaną przez tvn - Doktor Bachański został zwolniony dyscyplinarnie. Nic więcej powiedzieć nie mogę. 

Przeczytaj szczery wywiad z doktorem: Marek Bachański broni się: dzieciom pomaga marihuana medyczna
Redakcja poleca: Otwarcie Emostrefy w Centrum Zdrowia Dziecka – obejrzyj film
Wcześniak albo chore dziecko potrzebuje w szpitalu nie tylko leczenia, ale i bliskości rodziców. Emostrefa ułatwia kangurowanie wcześniaka, umożliwia rodzicom komfortowy odpoczynek i pozwala im na bliskość z dzieckiem. Zobacz, jak wygląda!
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy