koronawirus najwięcej zakażeń w pracy
fot. Adobe Stock

Koronawirus: najwięcej zakażeń w zakładach pracy. MZ: „pracujmy zdalnie!”

Najczęściej zarażamy się koronawirusem podczas wykonywania obowiązków służbowych. Według sanepidu to właśnie miejsca pracy są największymi ogniskami zakażeń Covid-19. Dla ministra zdrowia to jasny sygnał: Polacy powinni w miarę możliwości pracować zdalnie, nie przemieszczać się i nie kontaktować bezpośrednio ze współpracownikami.
Magdalena Drab
koronawirus najwięcej zakażeń w pracy
fot. Adobe Stock
Najnowszy raport sanepidu nie pozostawia złudzeń: aż 50 proc. osób zakażonych koronawirusem zaraziło się w miejscu pracy. Minister Adam Niedzielski namawia pracodawców, by pozwolili pracownikom na pracę zdalną.

Koronawirus: gdzie najłatwiej się zarazić?

Nie szkoły, sklepy ani komunikacja miejska, ale zakłady pracy są najczęstszymi miejscami, w których dochodzi do rozprzestrzeniania się koronawirusa − donoszą służby sanitarno-epidemiologiczne. Minister Niedzielski przedstawił w poniedziałek wyniki raportu i zaapelował do Polaków: przechodźcie na pracę zdalną!

„Zakład pracy jest dominującym miejscem w generowaniu nowych zakażeń. Dlatego apeluję, by tam, gdzie to możliwe, przechodzić na pracę zdalną. To jest bardzo ważne, żebyśmy wrócili do tego trybu pracy zdalnej i w ten sposób ograniczyli możliwość zakażenia” − mówił na konferencji w Radomiu.

Niedzielski przypomniał, że rok temu dzienny przyrost zakażeń wynosił 200-300 przypadków, ale wtedy Polacy solidarnie przestrzegali obostrzeń i w dużej części pracowali zdalnie. Zdaniem ministra najwyższa pora to powtórzyć.

„To już jest ten czas, żebyśmy wrócili do tego trybu pracy. Administracja państwowa w dużym stopniu wdraża już ten model. Myślę, że musimy bardzo poważnie ograniczyć naszą mobilność”.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy