koronawirus najwięcej zakażeń w pracy
fot. Adobe Stock

Koronawirus: najwięcej zakażeń w zakładach pracy. MZ: „pracujmy zdalnie!”

Najczęściej zarażamy się koronawirusem podczas wykonywania obowiązków służbowych. Według sanepidu to właśnie miejsca pracy są największymi ogniskami zakażeń Covid-19. Dla ministra zdrowia to jasny sygnał: Polacy powinni w miarę możliwości pracować zdalnie, nie przemieszczać się i nie kontaktować bezpośrednio ze współpracownikami.
Magdalena Drab
koronawirus najwięcej zakażeń w pracy
fot. Adobe Stock
Najnowszy raport sanepidu nie pozostawia złudzeń: aż 50 proc. osób zakażonych koronawirusem zaraziło się w miejscu pracy. Minister Adam Niedzielski namawia pracodawców, by pozwolili pracownikom na pracę zdalną.

Koronawirus: gdzie najłatwiej się zarazić?

Nie szkoły, sklepy ani komunikacja miejska, ale zakłady pracy są najczęstszymi miejscami, w których dochodzi do rozprzestrzeniania się koronawirusa − donoszą służby sanitarno-epidemiologiczne. Minister Niedzielski przedstawił w poniedziałek wyniki raportu i zaapelował do Polaków: przechodźcie na pracę zdalną!

„Zakład pracy jest dominującym miejscem w generowaniu nowych zakażeń. Dlatego apeluję, by tam, gdzie to możliwe, przechodzić na pracę zdalną. To jest bardzo ważne, żebyśmy wrócili do tego trybu pracy zdalnej i w ten sposób ograniczyli możliwość zakażenia” − mówił na konferencji w Radomiu.

Niedzielski przypomniał, że rok temu dzienny przyrost zakażeń wynosił 200-300 przypadków, ale wtedy Polacy solidarnie przestrzegali obostrzeń i w dużej części pracowali zdalnie. Zdaniem ministra najwyższa pora to powtórzyć.

„To już jest ten czas, żebyśmy wrócili do tego trybu pracy. Administracja państwowa w dużym stopniu wdraża już ten model. Myślę, że musimy bardzo poważnie ograniczyć naszą mobilność”.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy