krew ciężarnej składała się prawie z samego tłuszczu
fot. Adobe Stock

Krew ciężarnej składała się niemal z... samego tłuszczu! (powód bardzo zaskakuje)

Do szpitala zgłosiła się kobieta w 32. tygodniu ciąży. Dokuczał jej silny ból brzucha i pleców, a także nudności. Lekarze nie mogli uwierzyć w to, co odkryli, gdy przetoczyli kobiecie krew.
Joanna  Biegaj
krew ciężarnej składała się prawie z samego tłuszczu
fot. Adobe Stock
W Hongkongu zdarzyła się rzecz przedziwna. Lekarze przetoczyli kobiecie krew i odkryli, że składa się ona z prawie samego tłuszczu. Poziom tłuszczu we krwi kobiety był 25 razy wyższy, niż pozwalają na to normy. Na zdjęciach można było zaobserwować wielobarwne złogi, pływające w żyłach przyszłej mamy. Wyniki badań wskazywały 50 mmol/l, a zazwyczaj jest to 1,9 mmol/l.

Hiperlipidemia?

U ciężarnej kobiety zdiagnozowano ciężkie zapalenie trzustki, które wywołuje hiperlipidemia, czyli zbyt duża ilość tłuszczu we krwi. W efekcie może to doprowadzić do niewydolności wielonarządowej, a to z kolei jest niebezpieczne dla matki i dziecka – może zagrażać ich życiu.

Zaskakujący powód tłuszczu we krwi

Kobieta, zapytana o to, jaką dietę ostatnio stosowała, odparła, że jadła smażonego kurczaka i wieprzowinę. Okazało się jednak, że tłuszcz we krwi wcale nie był spowodowany jedzeniem. Hiperlipidemię diagnozuje się zazwyczaj u osób, które mają nadwagę lub nadużywają alkoholu. Kobieta nie zaliczała się jednak do żadnej z tych grup. Za taki stan odpowiedzialne były jej geny i to one sprawiły, że tłuszcz gromadził się we krwi kobiety.

Źródło: onet.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy