GRY
 
 

„Król Lew”

Opowieść filmowa „Król Lew” w wielkim stylu powróciła na ekrany, zdobywając serca małych i dużych widzów. Wielbiciele tej pięknej historii znajdą ją także na półkach księgarskich.

Król_Lew_okladka.jpg
Wydana w ramach bestsellerowej serii „Czytaj i słuchaj” książka ukazała się nakładem wydawnictwa AMEET. Na dołączonej do niej  płycie CD znajdują się oryginalne dialogi, efekty dźwiękowe oraz piosenka z filmu.

Afrykańska przygoda rozpoczyna się w chwili, kiedy na Lwiej Ziemi rządzonej przez Mufasę na świat przychodzi następca władcy zwierząt, Simba. Stryj lwiątka, Skaza, jest bardzo niezadowolony z tego, że teraz ma konkurenta do objęcia tronu. Dlatego przygotowuje intrygę.  Ofiarą spisku staje się Mufasa, a przerażony Simba w poczuciu winy ucieka do dżungli. Od tej chwili dla młodego lwa rozpoczyna się czas niezwykle ciężkiej szkoły życia. Simbie przyjdzie się zmierzyć z wieloma  trudnymi sytuacjami, pozna smak niebezpieczeństwa i samotności. Jednak podczas wędrówki spotka także wyjątkowych  przyjaciół. I tak mali czytelnicy będą towarzyszyć Simbie podczas licznych przygód w sercu Afryki, poznają Pumbę  i Timona, od których mały lew nauczy się radzić sobie w dżungli i od których zaczerpnie nowe motto życiowe – Hakuna Matata, czyli „nie martw się”.
Ale czy miejscem Simby nie jest Lwia Ziemia i czy nie powinien przypomnieć sobie, że jest królem zwierząt i zająć swoje miejsce w „wielkim kręgu życia”? 
Ta historia, uznana za jedną z najpiękniejszych wśród filmowych opowieści Disneya, pokaże najmłodszym, że w życiu jest czas na wszystko — na poznawanie świata, beztroską zabawę z przyjaciółmi, przygody, ale też na wydoroślenie. Choć opowieść podejmuje trudne tematy to forma i sposób przekazu mają niezwykle dyskretny charakter. Opowieść wnosi do dziecięcego świata bardzo jednoznaczny obraz tego, co dobre, a co złe, wytyczając wyraźne granice. Brat Mufasy, Skaza, który dopuszcza się zdrady w żaden sposób nie budzi sympatii, natomiast mądrość życiowa lwiego króla ostatecznie prowadzi Simbę na właściwą drogę. Wszystko to trafia do wyobraźni dziecka dzięki pięknie opowiedzianej historii, niezwykle malowniczej scenerii, bohaterskim czynom i odrobinie ciepłego humoru.

Nowa jakość na rynku audiobooków
„Król Lew” to kolejna książka z wyjątkowej serii „Czytaj i słuchaj”, do której dołączona została płyta CD ze słuchowiskiem z oryginalnymi dialogami i efektami dźwiękowymi z filmu. Tworzy to zupełnie nową jakość na rynku wydawniczym w Polsce. 
W ramach cyklu ukazały się do tej pory tak lubiane przez dzieci tytuły jak „ Auta 2”, „Toy Story 3”, „Piękna i Bestia”, „Księżniczka i żaba”, „Kubuś Puchatek i rozbrykany Tygrys/Kubuś Puchatek i miodowe drzewo”, (w sumie 25 tytułów).
 Książki z serii „Czytaj i słuchaj” to opowieści filmowe, które dostarczając niezapomnianych wrażeń przenoszą dzieci do świata fantazji. Pomagają im kształtować i rozumieć uniwersalne wartości, takie jak: dobro, piękno, miłość i przyjaźń. Dołączone do książek słuchowiska na płytach CD jako atrakcyjna forma przekazu treści książek, w naturalny sposób zachęcają je do czytania. 

Książki z serii „Czytaj i słuchaj” to ciekawa propozycja i okazja, by wspólnie z dzieckiem czytać, słuchać opowieści i śpiewać piosenki.

Dane bibliograficzne:
Tytuł: „Król Lew”
Liczba stron: 50                                              
Płyta audio CD
Oprawa: twarda
Format: 225x225mm

Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj