quiz na dominujący zmysł
fot. Adobe Stock

Który zmysł jest dominujący u twojego dziecka? [QUIZ]

Każdy człowiek odbiera świat zewnętrzny za pomocą pięciu zmysłów: słuchu, wzroku, smaku, dotyku i węchu. Jeden z nich jest tym dominującym – zastanawiałaś się kiedyś, który? To, czy wyróżnia nas smak, zapach czy wzrok, ma swoje konsekwencje. Rozpoznanie dominującego zmysłu może być przydatne, szczególnie gdy np. czeka cię trudny egzamin albo przemówienie. Podobnie jest z maluchami.
quiz na dominujący zmysł
fot. Adobe Stock
Choć do nauki dzieci wykorzystują kilka zmysłów jednocześnie – zwłaszcza w okresie intensywnego rozwoju, naukowcy dowodzą, że każde dziecko ma jeden dominujący zmysł, za pomocą którego się uczy. Twoje dziecko może być wzrokowcem, kinestetykiem lub słuchowcem. W praktyce oznacza to, że w procesie rozwoju i poznawania świata dominuje u niego zmysł wzroku, ruchu lub słuchu. Warto go rozpoznać, by wspierać malca jak najlepiej w poznawaniu świata.

Rozwiąż quiz i dowiedz się, który ze zmysłów jest dominującym u twojego dziecka.
 
Artykuł powstał z udziałem marki Kinder Niespodzianka
Redakcja poleca: Trening uważności – ćwiczenie zmysłu dotyku – film
Twoje dziecko dzięki codziennemu treningowi uważności nie tylko będzie lepiej się rozwijać i szybciej uczyć, ale także łatwiej pokona stres i stanie się szczęśliwsze. Jak trenować uważność z dzieckiem? Oto film pokazujący ćwiczenie zmysłu dotyku.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy