Matka próbowała przekupić dyrektora
fot. Adobe Stock

Łapówka za LEPSZE OCENY dziecka. Matce grożą dwa lata więzienia!

Mama jednego z uczniów chciała wpłynąć na poprawienie ocen i zaliczenie zaległych prac swojemu synowi. Podarowała więc dyrektorowi szkoły kosz ze słodyczami, alkoholem i… gotówką.
Aleksandra Zaborowska
Matka próbowała przekupić dyrektora
fot. Adobe Stock
Mama ucznia spotkała się z dyrektorem szkoły z prośbą o poprawienie ocen i zaliczenie zaległych prac swojemu synowi. Dyrektor jednak nie zgodził się na niesprawiedliwe faworyzowanie chłopca i zawiadomił policję.

Łapówka za lepsze oceny?

„Oświadczył, że ocena wiedzy ucznia to indywidualna sprawa każdego z nauczycieli. Kobieta postawiła więc papierową torbę przy biurku, twierdząc, że to prezent na nadchodzące święta. Dyrektor zaapelował, aby 54-latka zabrała to, co przyniosła, jednak ta w pośpiechu opuściła szkołę” – poinformował oficer prasowy komendy policji.

Dyrektor próbował skontaktować się z mamą i poprosić ją o zabranie koszyka, jednak bezskutecznie. Wtedy zawiadomił policję i poinformował o próbie wręczenia łapówki. Policja zatrzymała 54-latkę. Matka usłyszała zarzut z art. 229 par.2 Kodeksu karnego, który mówi o tzw. „łapownictwie czarnym”. Kobiecie grozi aż do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: TVN24

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy