laurka dla taty
fot. StockAdobe

Laurka dla taty – 7 wzorów do druku i kolorowania

Najpiękniejsza laurka dla taty to ta zrobiona własnoręcznie przez dziecko. Wydrukuj wybrany wzór i daj dziecku do pokolorowania. Powstanie nie tylko piękna laurka dla taty, lecz także pamiątka na lata!
Sylwia Niemczyk
laurka dla taty
fot. StockAdobe
Laurka dla taty to zawsze trafiony prezent na Dzień Ojca lub jego urodziny. Nie zawsze trzeba kupować prezent, aby uczcić takie święto. Zamiast drogiego podarunku, możesz z dzieckiem przygotować wierszyk, piosenkę lub laurkę w formie kolorowanki. Najważniejszy jest gest i pamięć, a przecież prawdziwy tata wie, że dziecko nie jest w stanie wydać fortuny na prezent i najbardziej pragnie prezentów od serca: dziecięce rękodzieło, namalowana własnoręcznie laurka dla taty, zaśpiewana piosenka, ciasto na Dzień Ojca itp. 

Spis treści:
  1. Laurka dla taty, czyli prezent od serca
  2. Podpowiedzi odnośnie kolorowania
Laurki dla taty:

Laurka dla taty – prezent od serca

Wydrukuj laurkę dla taty i poproś dziecko, by ją dla niego pokolorowało. Na koniec możecie z boku napisać też życzenia na Dzień Ojca i wręczyć z uśmiechem tacie. Z twoją niewielką pomocą, której dziecko może potrzebować, sprawicie, że ten dzień będzie dla taty naprawdę wyjątkowy. 
Redakcja poleca: Cytaty o tacie – 14 wzruszających, mądrych, wesołych i dowcipnych złotych myśli na Dzień Ojca [WIDEO]
Wybrane przez nas cytaty o tacie to mądre, wzruszające, a także zabawne złote myśli, wypowiedziane przez pisarzy, poetów i psychologa. Trafnie ujmują, na czym polega bycie tatą i jak ważną rolę ojciec spełnia w życiu dziecka. Oto najpiękniejsze naszym zdaniem cytaty o tacie, które można umieścić na laurce z okazji Dnia Ojca.

Pomysły na kolorowanie laurki dla taty

Kolorowanie to wypełnianie kolorem. Jednak kto powiedział, że nadają się do tego tylko kredki? Poza nimi, farbami i flamastrami można pokolorować laurkę dla taty na inne sposoby. Można ją wykleić:
  • kolorową plasteliną,
  • brokatem,
  • pomalowanymi farbami skorupkami jajek,
  • skrawkami kolorowego papieru.

Tak przygotowana laurka dla taty będzie wyjątkowa i nietypowa. Ma jeszcze jedną zaletę, ale to tak między nami mamami – jej wykonanie jest bardziej czasochłonne, dzięki czemu ma szansę na dłużej zająć dziecko :)

Oczywiście sposób wykonania laurki dla taty trzeba dopasować do wieku dziecka – im jest ono młodsze, tym prostszych technik warto użyć. Jednak z góry nie warto zakładać, że dziecko nie poradzi sobie z nieco trudniejszą techniką. Trzeba mu ją pokazać i zobaczyć, jak sobie radzi. Być może przy odrobinie zaangażowania z twojej strony będzie w stanie wykonać naprawdę wyjątkowy prezent dla taty na Dzień Ojca. Koniecznie spróbujcie. A jeśli laurka dla taty nie wyjdzie za pierwszym razem, zawsze można ją wydrukować raz jeszcze!
 

Laurka dla taty z napisem

Najważniejsze jest na tej laurce: wyraz miłości dziecka do taty. Czy trzeba czegoś więcej? Starsze dziecko z pewnością to zrozumie, młodszemu lepiej podsunąć jedną z pozostałych laurek, na których są obrazki, które będą dla niego większą atrakcją.
 
Laurka ndla taty z napisem kocham tatę
 

Laurka dla taty z napisem „kocham tatę’’

Który tata nie chciałby dostać tak uroczej kartki od swojej małej dziewczynki? Jeśli twoją córkę łączy silna więź z ojcem i jest typową córusią tatusia, z pewnością chętnie podaruje tacie poniższy obrazek w dniu jego święta. 

Kliknij w kolorowankę, żeby ją wydrukować:
 
laurka dla taty z córeczką

Laurka na Dzień Ojca z życzeniami

Tata twojego dziecka to miłośnik motoryzacji? Z pewnością ucieszy go taka kartka z okazji Dnia Ojca. A jeśli marzy o własnym motorze, to czego więcej mu życzyć, jak nie właśnie... spełnienia marzeń? :) 

Kliknij w kolorowankę, żeby ją wydrukować:
 
laurka dla taty z motocyklem
 

Laurka dla najlepszego taty na świecie

Jeśli twoje dziecko na pytanie o to, jaki jest tata, bez wahania odpowiada: „najlepszy na świecie’’, już wiesz, jaką laurkę powinno podarować ojcu w dniu jego święta. To wspaniałe, że tak wiele dzieci ma najlepszych tatusiów na świecie

Kliknij w kolorowankę, żeby ją wydrukować:
 
laurka dla taty ze smokiem

Laurka z napisem najlepszy tata na świecie

To kolejna propozycja laurki dla wspaniałego taty. Idealna dla tatusiów, którzy na co dzień chodzą w krawacie i nienagannym nakryciu głowy. Taki elegancki tata zasługuje na elegancko pokolorowaną laurkę! 

Kliknij w kolorowankę, żeby ją wydrukować:
 
Laurka dla taty z napisem
 

Laurka dla najlepszego taty z żaglówką

Kolorowanka z żaglówką na morzu to propozycja dla taty marynarza i taty, który, choć nim nie jest, uwielbia zabierać dzieci na różne wodne przygody. Jeśli twoje dziecko jest wdzięczne tacie za wspólne wycieczki na basen, kajaki lub żagle, niech wyrazi to tą piękną laurką. 

Kliknij w kolorowankę, żeby ją wydrukować:
 
Laurka dla taty z żaglówką

Laurka dla taty z superbohaterem

To przeważnie właśnie tata jest dla córki bohaterem. Kto, jak nie on, zatroszczy się o nią i da jej poczucie bezpieczeństwa? Przy okazji Dnia Ojca pokoloruj z córką laurkę dla supertaty i wspólnie mu ją wręczcie, dziękując za trud, jaki wkłada codziennie w wychowanie waszego dziecka. 

Kliknij w kolorowankę, żeby ją wydrukować:
 
laurka dla taty z superbohaterem
 
Więcej o kolorowankach i więcej samych kolorowanek:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 13 głosy

Zobacz także

Popularne tematy