Mama spędza czas z dziećmi
fot. Fotolia

List mamy: "Drodzy ojcowie, róbcie zdjęcia swoim żonom. Kiedyś ich zabraknie..."

"Pewnego dnia jej zabraknie i wszystko, co zostanie waszym dzieciom, to wspomnienia" – napisała Cyndy. Przeczytaj wzruszający wpis, który opublikowała na swoim Facebooku. Przyznaj, ile masz zdjęć ze swoim dzieckiem?
Hanna Szczesiak
Mama spędza czas z dziećmi
fot. Fotolia
Wpis Cyndy Gatewood, mamy i blogerki, wzruszył tysiące mam. W zaledwie kilka dni udostępniono go prawie 270 tys. razy. Post opublikowany przez Cyndy to apel do wszystkich ojców, by jak najczęściej robili zdjęcia matkom swoich dzieci. Sama przyznaj – ile masz zdjęć swojego dziecka, a na ilu z nich jesteś ty?

"Pewnego dnia jej zabraknie..."

"Drodzy Ojcowie.
Wiem, że trzymasz teraz w ręce telefon. Prawdopodobnie zawsze masz go przy sobie, jeśli nie w ręce, to chociaż w kieszeni. Zrób swojej żonie przysługę i rób jej więcej zdjęć.
Nie, nie zrzuty ekranu zabawnych memów, które znalazłeś w internecie.
Mówię o zdjęciach twojej żony. Matki twoich dzieci. Miłości twojego życia. Tej jednej, która tak ciężko pracuje, by utrzymać waszą cenną rodzinę w jednym kawałku.
Rób jej więcej zdjęć.
Tej nocy, kiedy leży w łóżku i czyta książeczkę waszej córce, wyjmij telefon i zrób zdjęcie.
Bez uprzedzenia.
Be pozowania.
Po prostu zrób zdjęcie.
Kiedy rozmawia w kuchni z waszym synem o tym, jak minął mu dzień, zrób zdjęcie.
Kiedy bawi się z dziećmi na podłodze albo pomaga jednemu z nich z pracą domową, zrób zdjęcie.
Czas szybko mija, wasze dzieci z każdym dniem są coraz starsze i starsze. Zanim się obejrzycie, będą pakować rzeczy i wyjeżdżać na studia.
Zrób zdjęcie.
Pewnego dnia jej zabraknie i wszystko, co zostanie waszym dzieciom, to wspomnienia.
Rób zdjęcia.
Rób zdjęcia, żeby pokazać im, jak je kochała. Rób zdjęcia, żeby zawsze pamiętały, jaka była zabawna. Rób zdjęcia, żeby wiedziały, jaka była piękna. To, że jest w piżamie i od czterech dni używa suchego szamponu, nie ma znaczenia, rób zdjęcia.
Moja mama zmarła, gdy miałam 20 lat. Zdjęcia są wszystkim, co mam. Gapię się na zdjęcia, na których trzyma mnie na kolanach i śmieje się, bo powiedziałam coś śmiesznego. Powiększam zdjęcia jej dłoni, żeby przekonać się, czy będę miała takie same, gdy będę starsza.
Takich rzeczy nie da się uchwycić na selfie.
Proszę, rób zdjęcia.
Wiem, że nie zawsze o tym myślisz, ale jeśli już myślisz, niczym się nie przejmuj i po prostu rób zdjęcia.
Twoje dzieci (i twoja żona) będą bardzo wdzięczne" – napisała Cyndy.
 
Jeśli zgadzacie się z Cyndy, poproście ojców swoich dzieci, by przeczytali te słowa. Im więcej zdjęć będziecie miały z dziećmi, tym więcej wspomnień zostanie w ich głowach i sercach, gdy was już zabraknie...

Zobacz także: "Drodzy mężczyźni, róbcie nam te przeklęte zdjęcia!"

Źródło: Facebook/Cyndy Gatewood
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy