Tragedia w Lublinie. Matka zmarła przy porodzie
fot. Fotolia

Dramat w Lublinie. Matka zmarła po porodzie, dziecko kilka tygodni później

Przez 1,5 roku śledczy badali sprawę 34-latki z Biłgoraja, która zmarła w czasie porodu w lubelskim szpitalu. Dziś zakończono sprawę.
Hanna Szczesiak
Tragedia w Lublinie. Matka zmarła przy porodzie
fot. Fotolia
Zakończyła się trwająca od 2015 roku sprawa mieszkanki Biłgoraja, która zmarła podczas porodu w lubelskim szpitalu.

"Medycy z Biłgoraja popełnili błąd..."

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci 34-latki i jej dziecka, które przyszło na świat w 22. tygodniu ciąży. Do tragedii doszło pod koniec 2015 roku. Kobieta trafiła do szpitala w Biłgoraju, skąd została przewieziona do szpitala w Lublinie. W czasie porodu doszło do komplikacji i kobieta zmarła. Dziewczynka zmarła kilka tygodni później.

"Sprawdzaliśmy, czy lekarze nie przyczynili się do tych zgonów. Biegli ustalili, że co prawda medycy z Biłgoraja popełnili błąd, ponieważ powinni skierować pacjentkę do specjalistycznej placówki dzień wcześniej. Jednak nie wiadomo, czy to uratowałoby życie kobiety i jej dziecka. Natomiast co do procedur wdrożonych przez lekarzy z Lublina, eksperci nie mieli żadnych zastrzeżeń" – tłumaczy Agnieszka Kępka, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie

Zgodnie z informacjami Kuriera Lubelskiego, pełnomocnik męża zmarłej kobiety odwołał się od decyzji prokuratury.
Redakcja poleca: 6 ciąż na 100 ma wady - czy każda jest groźna? Jak bardzo? [WIDEO]
Badania prenatalne pozwalają stwierdzić, czy ciąża rozwija się prawidłowo. Co jednak, gdy ginekolog stwierdzi wadę płodu? Czy każda wada oznacza, że pojawią się komplikacje porodowe lub dziecku grozi niepełnosprawność? Posłuchaj opinii eksperta!

Lekarze powinni słuchać pacjentek

Jedna z czytelniczek Kuriera napisała w komentarzu coś, o czym powinni pamiętać wszyscy lekarze: "po prostu trzeba słuchać pacjentki", niezależnie od tego, czy rodzi po raz pierwszy, czy kolejny. Intuicja matki nigdy nie zawodzi.

Zobacz także: Koszmar w starachowickim szpitalu. Kobieta rodziła na podłodze

Źródło: kurierlubelski.pl
Oceń artykuł

Ocena 4 na 28 głosy

Zobacz także

Popularne tematy