Mądre i ciekawe bajki dla dzieci
fot. Adobe Stock

Mądre i ciekawe bajki dla dzieci – TOP 7 bajek do oglądania [ranking]

Szukasz mądrych i ciekawych bajek do oglądania dla dzieci? Takich, które w bardzo atrakcyjnej formie przekazują wartości ważne w codziennym życiu? Z myślą o rodzicach, którzy zastanawiają się, które bajek są najbardziej pouczające i jednocześnie przyjemne w odbiorze, przygotowaliśmy ranking najmądrzejszych i najciekawszych bajek.
Mądre i ciekawe bajki dla dzieci
fot. Adobe Stock
Choć nie należymy do zwolenników oglądania telewizji przez najmłodsze pociechy, wiemy, że przedszkolaki i starsze dzieci trudno przekonać, że ciekawe bajki nie istnieją... O ile maluchy nie będą spędzać przed ekranem zbyt dużo czasu – mądry przekaz animowanych opowieści może być naprawdę wartościowy. Sprawdź, jakie tytuły mądrych i ciekawych bajek polecamy dla ciekawych świata dzieci. 

Puffin Rock – Wyspa Puffinów

Nasz ranking mądrych i ciekawych propozycji dla dzieci otwiera bajka, której akcja toczy się na niezwykłej, maleńkiej wyspie. Mieszka tam rodzina przesympatycznych maskonurów (po angielsku: puffins). Prócz mamy i taty składa się z rezolutnej Oony i jej młodszego braciszka, Baby. Codziennym przygodom Oonie i Babie towarzyszą przyjaciele: foka Silky i krab Bernie.

Spokojne tempo i dopracowana (nieprzeładowana efektami specjalnymi) animacja pozwala skupić się na tym, co najważniejsze: na pełnym ciepła przekazie, że w życiu najważniejsza jest przyjaźń i że… wszystko zawsze kończy się dobrze.

Ada Bambini naukowczyni

Ada, Rózia i Ignaś to przyjaciele, którzy odkrywają niezwykłe tajemnice nauki. Tu liczy się przyjaźń oraz niebywała ciekawość otaczającego świata. Przyjaciele uwielbiają burze mózgów i swoje laboratorium. Każdy odcinek to również spotkanie z przedstawicielkami nauki z rozmaitych dziedzin. Bajka pokazuje jak fascynujące może być poznawanie praw, które rządzą przyrodą i nie tylko. Powinna spodobać się wszystkim maluchom, którzy marzą o karierze naukowców. Naukowców, z pasją i... wielkim sercem.

Świnka Peppa (w wersji angielskojęzycznej)

Niemal każdy przedszkolak zna świnkę Peppę. Prosta fabuła i sytuacje doskonale znane dzieciom z własnego życia (kłótnia z przyjaciółką, pobyt kolegi w szpitalu, wyprawa na narty, itp.) sprawiają, że maluchy oglądają Peppę z zapartym tchem. Ale to nie wszystko, ponieważ nie bez powodu oryginalna, angielskojęzyczna wersja Peppa Pig polecana jest do oglądania przez nauczycieli, którzy na co dzień pracują z dziećmi. Okazuje się, że zarówno Peppa jak i rodzice oraz przyjaciele mówią piękną, czystą angielszczyzną. Proste dialogi stanowią w tym przypadku dodatkowy atut – dzieciom dużo łatwiej rozumieć i przyswajać wciąż nowe angielskie słówka.

Oktonauci

A to już propozycja dla miłośników przyrody. Bajka z pewnością wyda się ciekawa zwłaszcza dla dzieci zafascynowanych podwodnym światem i życiem, które toczy się na dnie oceanu. Część odcinków dotyczy jednak przygód, które Oktonauci przeżywają na lądzie. Za każdym razem cel jest jeden: nieść ratunek każdemu, kto potrzebuje pomocy. Przy okazji młodzi widzowie mogą dowiedzieć się naprawdę sporo na temat roślin i zwierząt oraz jak dobrze jest móc liczyć na fachową pomoc.

Psi patrol

Wśród ciekawych bajek dla dzieci po prostu nie mogło zabraknąć tego tytułu. Maluchy uwielbiają dzielne pieski, które potrafią pomagać nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Wilczur Chase to dzielny policjant, dalmatyńczyk Marschall jest strażakiem i ratownikiem medycznym, buldog Rubble – budowniczym, Skye (rasy cockapoo) pilotuje helikopter, Everest (husky) to górska ratowniczka, labrador Zuma – ratowniczka wodna, a kundelek Rocky to specjalista od recyklingu…  

Każda ich przygoda to dowód na to, że wszystko może skończyć się dobrze, jeśli w grę wchodzą takie wartości jak: dobry plan, współpraca i autentyczna chęć pomocy. To jedna z ulubionych bajek dla dzieci, która jest również bardzo pouczająca jeśli chodzi o to, że proszenie o pomoc to żaden wstyd.

Super Drużyna

Super Drużyna to czwórka przyjaciół uczących się w Akademii Akcji w miejscowości Nadziejowice. Jak łatwo się spodziewać – tu naprawdę sporo się dzieje… Super moce bohaterów spodobają się zarówno miłośnikom zwierząt i roślin, jak i miłośnikom fizyki. To również bajka dla dzieci, które lubią dinozaury.

Jeśli chodzi o wartości, z którymi młody widz spotka się oglądając „Super Drużynę” są to przede wszystkim: praca zespołowa, przyjaźń i tolerancja. Twórcy tej bajki dla dzieci, postanowili w mądry i ciekawy sposób przybliżyć najmłodszym wiedzę na temat różnych emocji.

Detektywi z Domku na Drzewie

Ta bajka może okazać się ciekawa zwłaszcza dla dzieci, które lubią zagadki. Tobi i Teri, rodzeństwo sympatycznych misiów w każdym odcinku prowadzą prawdziwe śledztwo. W tym celu biorą pod uwagę liczne wskazówki i analizują okoliczności, które przybliżają ich do rozwikłania tajemnicy. Prowadzone przez detektywów sprawy dotyczą rozmaitych rzeczy, np. podwodnych głębin, spadającej gwiazdy, tajemniczej melodii, wirującej wody…

Prócz wartości poznawczych, ta ciekawa bajka dla dzieci pokazuje jak ważna jest przyjaźń i kultura osobista.Źródła zdjęć: netflix.pl

Zobacz także:
Redakcja poleca: Ciąża donoszona – który to tydzień? [WIDEO]
Ciąża donoszona trwa 40 tygodni, czyli mniej więcej 280 dni. Pamiętaj, że lekarze nigdy nie liczą ciąży w miesiącach – liczy się zawsze skończone tygodnie. Aby sprawdzić, czy ciąża jest donoszona, trzeba obliczyć wiek ciąży, licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a nie od zapłodnienia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy